Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: İçerik SEO

Seo, Web Geliştirme, Web Tasarım

SEO Uzmanı

Seo uzmanı Ferid KAPLAN ile çalışmak dijital pazarlama yöntemlerini etkin kullanmak için yapabileceğiniz ilk tercih olacaktır. Her işte olduğu gibi arama motoru optimizasyonu çalışmasında da işi ehline teslim etmek doğru bir yoldur. Seo uzmanı seo çalışmasında baştan sona tüm sürece dahil olan ve işin başından sonuna kadar görev alan kişidir. Bu meslek dalıda diğer mesleklerde olduğu gibi amatör ve profesyonel bir insan grubundan oluşmaktadır. Seçtiğiniz kişi veya firma optimizasyon çalışmalarını yaparken doğal teknikleri kullanarak siteyi riske etmekten kaçınan ve doğru çalışmaları doğru bir zamanda yapmalıdır.

Müşteri için temel amaç kaliteli bir arama motoru uzmanı ne iş yapar ve başarılı olduğu nasıl tespit edilir sorusunun cevabı olacak şekilde işi iyi bilen bir profesyonel ile çalışmak olacaktır. Yani temel hedef işinin ehli birini bulmaktır.

Seo uzmanı nedir ?

Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve ilk sayfaya gelmek için yapılan çalışmalar bütününde başından sonara kadar hizmet veren kişiye denir. Seo uzmanının ne kadar maaş aldığına gelecek olursak ;

Bir Ajansa hizmet veren başarılı bir seo danışmanı sabit maaş olarak aylık en az 6000 freelance olarak dışardan iş yapanlar ise  hizmet verdiği her firma için  3000 – 3500 TL fiyat aralığında aylık danışmanlık ücreti alır. Saatlik çalışma ücreti ise 150 TL gibi düşünülebilir.

İş teslimi fiyatları ise projelerin büyüklüğüne göre değerlendirilir. Bu mesleği seçmek veya profesyonel bir seocu olmak için minimum 3 senelik bir tecrübe gerekmektedir.

İyi bir seo uzmanı ile çalışmalı …

Verdiğiniz iş ilanı sonrasında görüşme yaparken veya çalışacağınız seo uzmanını ararken şu hususlara dikkat etmeniz başarılı biri ile çalışmanın önünü açacaktır. Bu mesleğin detayları nedir ? bu danışmanlar ne iş yaparlar ?

 • En az 3 – 4 yıl tecrübesi olmalı
 • En kaliteli ve doğal seo teknikleri ile çalışmalı
 • Başarılı referansları olmalı
 • Kendine has growth hacking teknikleri geliştirmiş olmalı.
 • Eğitim almış olabileceği gibi sokak mühendisi’de olabilirler. Lise mezunu diye bir danışmanı yabana atmamalısınız.
 • Aynı şeyleri nakarat gibi tekrarlamamalı
 • Sitesi güncel olmalı ve yaptığı işler hakkında detaylı yazılar yayınlamış olmalı
 • Yüzde % garantili sonuçlar  vaat ediyorsa temkinli yaklaşmalısınız
 • Google veya Yandex ile anlaşmamız var diyorsa görüşmeyi hemen sonlandırın
 • Backlink paketleri gibi önerilere temkinli yaklaşın. Siteniz algoritmik veya manuel olarak ceza alabilir. Oysa doğal çalışmalarda böyle bir tehlike yoktur. Çoğu kişinin doğal olmayan yöntemleri maliyetsiz ve kolay olması sebebiyle tercih ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
 • Danışman olarak çalışacağınız kişinin sitesinin whois kaydına bakın. Bu şekilde kaç yıldır sektöründe çalıştığı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
 • Güncel bir kaç bilgi edinip kendisine sorun. Örneğin holistik seo nedir,  bana anlatabilir misiniz deyin.
 • Aldığı seo eğitimi var ise bunlar hakkında sorular sorun.
 • Analytics, Google Webmaster Araçları ve Yandex Metrica analizlerini iyi yapabilmeli
 • Anahtar kelime araştırması ve rakip analizinde profesyonel olmalı
 • Özgün ve kaliteli içerik üretebilmeli
 • Arama motorları ve algoritmalarını yakından takip etmeli
 • İngilizce ve Türkçe güncel seo kaynaklarını takip etmeli ve bu konuda bilgi sahibi olmalı
 • Doğal teknikler yerine blackhat hacklink, spam gibi kötü tekniklerden bahsediyorsa bu kişiden uzak durun.
 • Otomatik seo programları ile çalıştığını söylemesi de sizin için negatif bir algı oluştursun.

Seo çalışmasında garanti verilebilir mi ?

Dijital pazarlama ve internet sektöründeki bazı kişiler biz google ile anlaşmalıyız garantili olarak sizi ilk sayfaya, ilk sıraya getirebiliriz diyebilir. Bu kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Kullanılan doğal olmayan çalışma yöntemleri ile kısa bir süre içinde ilk sayfaya gelebilirsiniz. Ancak ilk algoritma güncellemesinde siteniz ağır bir şekilde ceza alarak ismi yazıldığında bile çıkmayacak hale gelecektir. Kısa süreli ve doğal olmayan çalışmalar çok risklidir.

Bizim tavsiyemiz bir kurumsal seo uzmanı ile çalışmanız olacaktır. Böylece en azından sürekli bilgi alıp ulaşabileceğiniz bir yer olduğundan emin olabilirsiniz. Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Sivas veya Türkiye’nin en iyi seo uzmanı gibi sorular için verilecek cevap ancak tecrübe ve referanslar olabilir.

Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?

search engine optimization tips restaurants 300x166 Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?

Gelen pazarlama, geçtiğimiz on yılda büyük adımlar atmış olsa da, potansiyel müşterilere çevrimiçi olarak ulaşmak söz konusu olduğunda arama hala baskın bir güçtür. Aslında, Google tek başına günde 3,5 milyardan fazla araştırmaya sahiptir – saniyede yaklaşık 40.000 sorgu.

Arama Motorları Nasıl Değişti?

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca içerik oluşturma kuralları oldukça standarttı. Popüler ve uzun kuyruklu anahtar kelime öbeklerini hedefleyen çok sayıda kaliteli içerik oluşturuyor ve adlarına ve / veya e-posta adreslerine karşılık olarak ziyaretçilere ek içerik sunarak potansiyel müşteri kazanıyorlar. . Oldukça düz ileri.

Ancak arama gelişiyor ve geçtiğimiz on yılın denenmiş ve doğru yöntemleri buhara zarar veriyor. Arama birkaç şekilde değişiyor:

İlk olarak, araştırmacılar bilgi aradıkları şekilde değişiyorlar. Yıllar önce, eğer birisi Norwood’da bir web tasarımcısı arıyorsa, “web tasarımcısı Norwood” da arama yapabilir. Artık, arama yapanlar daha fazla arama yapıyor ve “yakınınızdaki en iyi web tasarımcısı” gibi bir şeye girmeye daha eğilimlidirler. 

Arefs tarafından yapılan yeni bir çalışma , anahtar kelimelerin çoğunun artık dört veya daha fazla kelimenin uzun olduğunu gösterdi. Bu kısmen , Android cihazlarda mobil cihazlar üzerinden yapılan aramaların% 20’sinin artık sesli arama olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Siri, Alexa, Cortana ve diğer sanal asistanlar temelde kullanıcıları aramalarıyla daha fazla konuşmaya eğittiler. Bu, çevrimiçi olarak sunulan içeriğin arttırılmış kalitesine ve miktarına dikkat çekiyor.

İkinci olarak, arama motoru güncellemeleri daha kaliteli arama sonuçlarına ve daha iyi bir genel arama deneyimine yol açmıştır. Gitti arama sonuçlarının ağırlıklı olarak tam eşleşmelere dayalı olduğu günler. Şimdi, Panda, Penguen ve Hummingbird gibi sevimli küçük hayvanlar olarak gizlenmiş olan güncellemeler sayesinde, arama daha sezgiseldir ve araştırmacının sorgusuna dayalı olarak niyet ve anlam arar. İçerik oluşturucuların, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için anahtar kelime varyasyonlarındaki öğelerden ziyade, kullanıcıya daha fazla yazmak için odağı değiştirmesi gerekiyordu.

Bugün Aranabilir İçerik Oluşturmaya Yönelik İpuçları

Yani bu, anahtar kelimelerin artık alakalı olmadığı anlamına mı geliyor? Hayır. Ancak, işletmeniz için trafik oluşturmaya yardımcı olacak içerikler oluşturuyorsanız, odağı değiştirmenin zamanı gelmiştir.

1. Anahtar kelimeler yerine konulara odaklanın.

 Hangi konuları bilmek istiyorsunuz? İçerik oluşturmak için bulabileceğiniz her anahtar kelime varyasyonu üzerine odaklanmak yerine, bu geniş konulara (ve ilgili alt başlıklara) dayalı olarak kaliteli içeriğinizi oluşturun. Evet, yine de bu anahtar kelimeleri kullanırsınız, ancak konuları geniş ve derin tutun.

İçeriğinizi konuya göre web sitenizde düzenlemeye çalışın. Bir Web Tasarım , blogun ana konusuyla ilgili alt başlıklarla dolu üç ayrı bloga sahip olmakla bununla harika bir iş çıkarır . Bir blog içinde etiket ve kategorileri kullanmak da yararlıdır.

2. En son arama sorgularına dayalı olarak güncellenmiş bir anahtar kelime listesi oluşturun.

Arama yapan kullanıcılar kendi sorgularında geliştiğinden, eski anahtar kelime listesini güncellemenin zamanı geldi. Anahtar kelime analizinin nasıl yapılacağı konusunda Arama Motoru İzleme Bölümü’nün ayrıntılı talimatları için burayı tıklayın.

3. Hedef kitlenizi tanıyın.

Kitlenin kim? Bir ziyaretçinin web sitenizin belirli bir sayfasında kaldığı ortalama süre nedir? Sitede bulunduklarında en çok neyle ilgileniyorlar? Kullanıcılar içeriğinizi yayınladığınız kanallara nasıl yanıt verir? 

Bir restoran sahibiyseniz, web sitesi ziyaretçilerinin sitede çok fazla zaman harcamak istemeyeceklerini veya beklemelerini bekleyebilirsiniz. Tipik olarak iletişim bilgilerinizi, konumunuzu, yemek servislerinizi veya menünüzü arıyorlar. Bu durumda, kanıtlanmış anahtar kelimeler dahil, kısa ve noktaya uygun kaliteli bilgi sağlamayı göz önünde bulundurun. Teknik ürünler satıyorsanız, potansiyel müşterilerin satın alma kararına karar vermek için bilgi topladıkları için uzun süreli içeriklerin tüketilmesi daha olasıdır. 

4. Kullanıcı Dostu Yapı ile İçerik Oluşturun.

İlgi çekici, okunması kolay içerik için bazı kurallar şunlardır: 

 • İçeriği kırmak için başlıkları kullanın.
 • Paragrafları ve cümleleri kısa tutun.
 • İçerik parçalarını ayırmak için beyaz alan oluşturun.
 • Kullanıcıların kaymasına izin vermek için madde işaretli ve numaralı listeleri kullanın.
 • Okuyucuları birleştirmek için yüksek kaliteli resimlerden yararlanın.
 • Çeşitli türde içerikler (video, podcast, blog gönderileri, Infographics, GIF’ler, vb.) Oluşturun.

Paket servisi olan restoran: Arama değişiyor. İçeriğiniz de öyle olsun. Bilinmek istediğiniz konulara / alt konulara odaklanın, sizi bilgilendirin ve konularınıza ve kitlenize göre uygun, anahtar kelime içerikli içerik oluşturun.

Daha kaliteli içeriğe sahip iş sitelerinin, muadillerinden daha fazla web sitesi ziyaretçisi çekmesi bir gerçektir. Web sitesi trafiğini, potansiyel müşterileri ve nihayetinde müşterileri artırmak için odaklanmış, arama dostu içerik oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız var mı? Birtasarim.net’in içerik oluşturma ekibi, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için içerik oluşturmanıza ve sosyal medya kanallarınızda içerik pazarlaması yapmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın .

SEO Stratejisi İçerik SEO

hp3 service bg 300x233 SEO Stratejisi İçerik SEOBirwebtasarım’ın SEO Stratejisi İçerik SEO araçları tüm içerik araçlarımızla entegre edilmiştir, böylece bir optimizasyon fırsatını asla kaçırmazsınız.

 1. SEO 2 Topic Cluster SEO Stratejisi İçerik SEO

  İçerik stratejinizi planlayın ve arama yetkilisi oluşturun.

  Bugün, arama motorları, içeriği konulara göre düzenlenmiş web sitelerini ödüllendiriyor. Bir web tasarım’ın içerik stratejisi aracı, sizin ve müşterileriniz için önemli olan konuları keşfetmeyi ve sıralamayı kolaylaştırır.

  Konuyla ilgili alaka düzeyine, rekabetçiliğe ve popülerliğe ve aylık arama verilerine erişime dayalı olarak konu önerileri alırsınız. Böylece, belirli konuların sıralamasının organik trafik kazançlarına nasıl dönüştürüleceğini tahmin edebilirsiniz. Ardından, ana konularınızın her birinin etrafında web sayfaları ve blog içeriği kümeleri oluşturmak için Bir web tasarım’ın entegre içerik araçlarını kullanın.

  Arama yetkililerinizi en etkili sayfalarınıza odaklamak için kanonik URL’leri kolayca belirleyin, tüm önemli konu kümelerinizi tek bir kontrol panelinde izleyin ve arama yetkisi oluştururken trafik artışınızı zamanla izleyin.

 2. SEO HERO 1 SEO Stratejisi İçerik SEO

  SEO tipi ipuçlarını gerçek zamanlı olarak alın.

  Başka bir optimizasyon fırsatını kaçırmayın. Tüm bir web tasarım içerik araçlarınıza yerleşik olarak inşa edilen SEO araçlarıyla, içerik optimizasyonu her zaman en üst düzeyde olacaktır.

  Blog gönderilerini, açılış sayfalarını ve site sayfalarını oluştururken aynı sayfada SEO Stratejisi İçerik SEO önerileri alın. Yerleşik yapılacaklar listesi, sizin oluşturduğunuz sırada arama için içeriği optimize etmenizi kolaylaştırır – üçüncü taraf eklentileri gerekmez.

  Standart SSL dahilinde, web sitenizi ziyaretçileriniz için güvenli bir göz atma deneyimi ile güvenceye alacak ve arama sıralamanızı önyükleme için geliştireceksiniz.

 3. Content Strategy Analytics 4 SEO Stratejisi İçerik SEO

  Arama trafiğinizi izleyin ve yatırımda gerçek SEO geri dönüşünü ölçün.

  Sizin için en zor olan konuları – ve olmayanları – tanımlamak için içeriğinizin performansını kolayca izleyin.

  Bir web tasarım’ın entegre raporlama araçlarıyla, her bir konu kümesinin trafiği, potansiyel müşterileri ve hatta müşterileri yaratma üzerindeki etkisini ölçün. Zamanınızın çoğunu en başarılı konulara odaklayarak, SEO etkinizi artıracak ve YG’nizi artıracaksınız.

  Son olarak, organik arama trafiğinden oluşturduğunuz kaç potansiyel müşterinin ve sitenizin bir bütün olarak veya tek tek site sayfaları, açılış sayfaları, blog gönderileri ve kampanyalar aracılığıyla oluşturduğunu izleyin. Böylece, içerik stratejinizin arama yetkinizi nasıl artırdığını görebilirsiniz. gerçek ROI üretiyor.