Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Google+ ve SEO

Duyarlı Bir Web Sitesi Neden Önemli

Duyarlı Bir Web Sitesi Neden Önemli

Anında yanıtla takıntılıyız, İnternete tek bir tuşa dokunarak ya da bir parmağınızın dokunuşuyla erişebilen cihazlarla dolu bir dünyada, hızlı bağlantılara ve duyarlı web sitelerine daha fazla güveniyoruz. Bir web sitesi akıllı telefonumuza veya tabletimize düzgün bir şekilde yüklenmezse, daha önce yapacağımız bir web sitesine doğru yol aldığımızı düşünün.

Duyarlı bir web sitesi, düşündüğünüzden farklı bir çağrışıma sahiptir. Duyarlı olduğumuzu düşünürsek, genellikle sadece çalışma hakkını düşünürüz. Akıllı telefonlarımızda ve tabletlerimizde çalışan birçok web sitesi var, ancak bazı nedenlerden dolayı küçük boyutlu ekrana uymuyorlar. Bir kullanıcının sitenin tüm içeriğini elde etmek için ileri geri ve aşağı kaydırması gerektiğinde hızlı bir şekilde can sıkıcı olabilir.depositphotos 22839092 original 1024x676.jpg?t=1529592268744&width=374&height=247&name=depositphotos 22839092 original 1024x676 Duyarlı Bir Web Sitesi Neden Önemli

Bir web sayfası, görüntülemek için hangi cihazı kullandığınıza bakılmaksızın, ekrana otomatik olarak sığdığında duyarlı olarak kabul edilir. Bu, farklı cihazlar için çalışmak için farklı siteler geliştirmek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir, ki bu her zaman büyük bir artıdır.

Google’ın Düşünceleri

Bugünlerde Google’ın oldukça büyük bir anlaşma olduğunu duymuş olabilirsiniz. Büyük sürpriz, değil mi? Ancak bazen comScore’a göre , arama motorunun Mart 2014 itibariyle arama motorunda hala yüzde 67,5’lik bir pazar payına sahip olduğunu hatırlatmak istiyoruz . Bu nedenle, tek bir şirketin kaprislerinin etrafından dolanmayı sevmediğimiz kadarıyla, basit gerçek Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ne hakkında konuştuklarını biliyorlar. Ve eğer bir tür web sitesini bir diğerine tercih ettiklerini söylerlerse, dinlememiz gerekir. Ve açıkça web sitelerinin birden çok sürümü üzerinden duyarlı web sitelerini tercih ettiklerini belirttiler.

Biraz daha teknik olmak için Google , bu tür tasarımlara “sunucu her zaman aynı HTML kodunu tüm cihazlara gönderen ve CSS, sayfanın medya sorgularını kullanarak sayfanın oluşturulmasını değiştirmek için kullanıldığı bir kurulum” olarak ifade eder. Diğer bir deyişle, Google yalnızca bir alana odaklanabileceği iki siteyi dizine eklemek istemez.

Google bu kurulumu başkaları üzerinden tercih ediyor çünkü sitelerin sitelerini taramasını ve çevrimiçi bulunan her şeyi dizine eklemesini ve düzenlemesini kolaylaştırıyor. Bunun nedeni, sitenizin bir URL’ye ve aynı HTML kodunu panoya sahip olacak olmasıdır. Web sitenizin hem masaüstü hem de mobil sürümlerine sahipseniz, Googlebotlar için daha fazla işe dönüştüren farklı URL’ler ve HTML’ler olacaktır. (Ve birisini etkilemek istediğinizde yapmak istediğiniz son şey onları daha da zorlaştırmaktır.)

Google ve SEO

Web siteniz için duyarlı bir web sitesi neden önemli tasarım, SEO’nuz için de önemlidir. Google, yakın zamanda, kullanıcı deneyimine siteniz için bir sıralama faktörü olarak daha büyük bir önem vermiştir. Bunun da ötesinde, tek bir URL, kullanıcıların sosyal medya kanalları aracılığıyla sitenizi daha kolay paylaşmasına yardımcı olur. Duyarlı tasarım kullanmıyorsanız, bir mobil kullanıcı bir masaüstü kullanıcısını açmak için bir bağlantıyı paylaşabilir ve hoş olmayan bir kullanıcı deneyimi yaratan soyulmuş, mobil bir sürüm bulabilir. Bunun tersi, elbette, bir masaüstü kullanıcısının evde harika görünen bir şey paylaşmasıyla da geçerlidir, ancak daha küçük bir ekranda yönetilemez.

SEO sıralamalarınız, hangi cihazları kullandıklarını düşünmeksizin , kullanıcılarınız için daha iyi bir deneyim yaratarak iyileşebilir .

dönüştürme

Hiçbiri ürünlerinizi dönüştürüp satın almazsa, kullanıcıların sitelerinize göz atmalarının amacı nedir? Müşterilere iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için tek bir şey var, ancak sitenizin dönüşüm sağlamak için onları yönlendirmek üzere oluşturulduğundan emin olmak için tamamen başka bir şey . Bir kullanıcı site yapınızda gezinirken sorun yaşıyorsa, bir şey satın alma olasılığı daha düşüktür.

Bir çalışma yakın zamanda tablet kullanıcılarının% 69’unun internetten alışveriş yaptığını göstermiştir. Bu, cihazlarını günlük işlerde çalışmaya zorlayan artan mobil kullanıcıların göstergesidir. Aslında bir şey satın almaları daha zorsa, yine de dönüşeceklerini düşünüyor musunuz? Çok daha az olası. Duyarlı tasarım, müşterileriniz için nerede olduklarından bağımsız olarak daha kolay bir tarama ortamı oluşturduğu için daha yüksek dönüşüm oranlarına yardımcı olabilir.

Yönetmesi Kolay

Müşterileriniz için harika bir deneyim yaratmakla ilgili çok şey konuştuk, ama ya sen? Siteyi çalıştırmanız, güncellemenizi sağlamanız ve trendlerin gerisinde kalmadığınızdan emin olmanız için işleri kolaylaştırmanız gereken belirli bir düşünce seviyesi vardır.

Sitenizin mobil ve masaüstü sürümü için iki farklı URL’niz varsa, iki ayrı SEO kampanyanız olmalıdır. Duyarlı olarak tasarlanmış web sayfalarına sahip olmak, gelişmekte olan ekibiniz için daha az iş yaratacaktır. Aynı zamanda uzun vadede daha fazla maliyet etkinliği anlamına gelir.

En İyisi Yapmak

Sonunda, yaptığınız her kararın siz, ekibiniz ve müşterileriniz üzerinde olumlu bir etkisi olmalıdır. Gerçeklerin hepsi yukarıda ortaya konmuştur. Mobil kullanım artıyor, kullanıcılar daha hızlı yükleme siteleriyle daha mutlular ve Google, duyarlı tasarımın önerilen yapılandırmaları olduğunu söylüyor.

Duyarlı bir tasarım, web sitenizin performansında gerçek bir fark yaratabilir ve bazı çalışmalar sayesinde, iyi bir şey çıkartabilirsiniz.

Sosyal Medya ve SEO

Seo ve sosyal medya 300x225 Sosyal Medya ve SEO

Sosyal Medya ve SEO Optimasyonu

Sosyal Medya ve SEO

Sosyal Medya ve SEO Sosyal ağlar sitenizin tanıtımında önemli rol oynamaktadır. Günümüzde özellikle Türkiye’de yüzbinlerce kullancısı olan bu ağlarda  yer almak sitenizin ve firmanızın tanıtımında etkilidir. Bu alanlarda etkin ve dikkat çekici bir şekilde yer almanız için verdiğimiz bu hizmet ile, sosyal ağlarda siteniz ile alakalı hesaplar ve sayfalar oluşturuyor, bu sayfalara grafik arayüzleri, çeşitli uygulama ve eklentier hazırlayoruz. Sitenize Facebook taraftar sayınız, Facebook sayfa paylaşımı gibi öğeler ekleyerek, sitenizin tanıtımını binlerce günlük kullanıcısı olan bu sitelerde aktif bir şekilde yapmanızı sağlıyoruz.

Lifos olarak her gün gelişen ve yenilenen sosyal ağlarda firmanızın ve hizmet yada ürünlerinizin tanıtımını en iyi koşulda yapabilecek ortamı ve fikri üretmek için çalışıyor ve bu alanları yakından takip ediyoruz.

Hepimizin bildiği gibi arama motoru sonuçlarını direk veya dolaylı olarak etkileyen yüzlerce faktör var. Bağlantı sayısı ve kalitesi, URL yapısı, içerik yapısı, içeriğin güncelliği, hangi anahtar kelimelere yer verildiği, başlık etiketleri gibi faktörler en bilindikler arasında. Son zamanda ise, sosyal medya artan bir öneme sahip. Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal ağlardan gelen yorumlar, paylaşımlar, beğenme oranları arama motoru sıralama sonuçlarına etkisi gittikçe artıyor. Fakat, backlink gibi direk bir etkisi olmadığı için bu durum birtakım farklı yargıları beraberinde getirdi.

Bu yazımda öncelikle genel olarak en çok kullanılan sosyal medya hesaplarının arama motorları üzerindeki etkisinden bahsedeceğim. Ardından hem olumlu hem de olumsuz görüşleri sizlerle tanıştıracağım. Devamında kendi görüşlerimi belirtip, sosyal medyanın SEO üzerindeki etkisinin geleceğe dair yorumlarından bahsederek yazımı sonlandırmış olacağım.

Twitter ve SEO

Twitter bildiğiniz üzere en aktif ve çok sayıda kullanıcıya sahip bir mikroblog servisidir. Paylaşımınızı, isteğe göre sadece kişisel Twitter ağı çevrenizle veya tüm kullanıcılara görünür kılabiliyorsunuz. Burada önemli olan favori sayısı veya RT sayısı gibi önemli sinyallerin arama motoru tarafından görünebilmesi. Google’n yönergeleri doğrultusunda diyebiliriz ki; sürekli paylaşılan linklere Google değer verir. Ayrıca, Google, linklere tweetleyen kişiye göre değişen bir ağırlık da verir. Şöyle ki; 1000’den fazla takipçisi olan bir kişinin paylaştığı link ile 100’den az takipçisi olan kişinin paylaştığı linke aynı değeri vermez. Google gözünde, ilki daha değerlidir.

Google+ ve SEO

Google+, Google tarafından oluşturulmuş sosyal ağdır. Burada Google tarafından oluşturulmuş olması büyük bir öneme sahip. Bir siteyi optimize eder gibi Google+ profilini geliştirmek gerek. Örneğin; Hakkında kısmını düzenlerken olabildiğince detaylı olarak işinizi anlatmanız gerekir. Yani önemli anahtar kelimeleri içermeli ve websitesine yönlenen bir link de olmalı. Ayrıca çevrelerinizde bulunan kişi sayısı da önemli. Çevrenizdeki kişi sayısı arttıkça, siz daha güvenilir olmuş oluyorsunuz. Tabi kişi sayısını arttırmak çabuk olacak bir durum değil, diğer sosyal hesaplarda olduğu gibi bu noktada da zaman gerekli.

Linkedin ve SEO

Linkedin de, Google+ gibi güvenilirliliğinizin artmasını tetikleyen bir sosyal medya aracı. Bağlantı sayınız ve güncel paylaşımlarda bulunmanız önem arz eder. Yine işinizi önemli anahtar kelimeleri barındırarak anlatabilirsiniz. Tıpkı bir sitenin optimizasyonunda içeriğin önemli olması gibi, Linkedin için de kendinizi anlattığınız ve paylaşımlarda bulunduğunuz içerikler önemli bir yer tutar.

Facebook ve SEO

Evet, asıl varmak istediğim sosyal medya aracına geldik; Facebook. Bildiğiniz gibi Facebook oldukça popüler bir sosyal ağ. Kullanıcıların hareketleri (paylaşma, beğenme) arama motorları için birer sinyal. Facebook, artık pazarlamada büyük bir paya sahip. İster Facebook üzerinden verilen reklamlar olsun, ister bilinirlilik artırmak için yapılan paylaşımlar olsun; Facebook vasıtası ile büyük bir kullanıcı kitlesine kolayca ulaşılabiliyor. Bir yandan marka farkındalığı ve kullanıcı kitlesini artıran bir platform iken diğer yandan da hem farklı firmaların müşterilerini buluşturan hem de sizinle kendi müşterilerinizi buluşturan bir platformdur. Bu durumun ise yararını size Likeable Social Media kitabında gördüğüm örnekle açıklamak istiyorum.