Neden Web Sitemin Sıralaması İyi Değil?

 

ankara web tasarim Neden Web Sitemin Sıralaması İyi Değil?Neden Web Sitemin Sıralaması İyi Değil?

Arama motoru sonuç sayfalarının en üst noktalarına ulaşmak, şirketinizin riskini artırabilir, sizi bir endüstri otoritesi olarak belirleyebilir ve görmek istediğiniz yatırım getirisini sunabilir. Peki neden web siteniz henüz üst sıralarda yer almıyor? Bu milyon dolarlık bir soru Arama motoru sonuç sayfalarının en üst noktalarına ulaşmak, şirketinizin riskini artırabilir, sizi bir endüstri otoritesi olarak belirleyebilir ve görmek istediğiniz yatırım getirisini sunabilir.

Peki neden web siteniz henüz üst sıralarda yer almıyor?

Her şirketin kendine bir noktada sorduğu milyonlarca dolarlık soru budur. Ne yazık ki, milyon dolarlık bir cevap yok.

Ya da, en azından, bir tane değil tek milyon dolarlık cevap.

Web siteniz birçok nedenden dolayı zirveye ulaşmak için mücadele ediyor olabilir. Dolayısıyla, en iyi sonuçları almadan uzun bir süredir kendinizde olduğunuzu hissediyorsanız, şu olanakları göz önünde bulundurun:

Yeteri kadar zaman vermedin

Bu Google Web Yöneticisi videosuna göre, SEO konusunda sabırlı olmanız gerekir.

İşlerin yapılması ve sırayla yapılması gerekiyor. (Hepsi trafiği dönüştürülemeyen bir web sitesine giderse bazilyon bağlantılar kurmanız iyi olmaz.)

Bir strateji araştırmak, oluşturmak ve uygulamak ve içerik üretmeye başlamak zaman alır.

Ardından , Google’ın değişiklik yapıldığını fark etmesi daha fazla zaman alır ve ardından arama motorunun gerçekten yeni bir değer sağlayıp sağlamadığınızı belirlemesi için beklemeniz gerekir.

Yukarıdaki videoyu daha önce bağladık, ancak mümkün olduğunda bunun gibi iddialarımızı yedeklemek istiyoruz.

İçinde, genel olarak, ilk iyileştirmeleri uygulamanın ve ardından sonuçları görmeye başlamanın dört ay ile 4 ay arasında sürdüğünü belirtiyor.

Başka bir deyişle, zaman kaçınamayacağınız bir şeydir. Zor, ama SEO sabır gerektirir.

Anahtar kelimeniz, Düşünmeniz Gerekenler anlamına gelmeyebilir

Bu bizim “SEO” terimimizdeki deneyimimizdir.

Bu anahtar kelime bizim için çok önemlidir (blogumuzda trafiği %200’den daha fazla arttırma konusunda tartıştık ). Bir noktada, ana sayfamız bu terim için hiç bulunamadı. Sayfaya sıralamalardan düşmesini sağlamak için hiçbir şey yapmadık, bir gün gitmişti.

Böylece, gerçekten bu kelime için arama sonuçları sayfasının ortamına bakmaya başladık.

İkinci sayfada uzun süredir sıralama yapıyorduk, ancak bazen # 10’u kırabiliyorduk. Ve sonra kayboldu.

Ancak blog sayfamız yoktu.

Gerçekten de, ilk sayfaya gerçekten baktığınızda, Google’ın “SEO” kelimesini arayan kişilerin SEO’yu yapacak bir firma aradıklarına inanmadığını görmek kolaydır.

Bunun yerine, SEO’nun ne olduğu veya nasıl yapıldığı hakkında çok fazla bilgi vermeye çalışıyorlar.

Bu nedenle (ücretli sonuçlar dahil değil) ilk sayfadaki hemen hemen her sonuç SEO için bir rehber, SEO’nun ne olduğu ve bir gereklilik olup olmadığına dair bir söylemdir.

Google’ın şu anda ön sayfada en az 2 nokta var.

Yani, bir süreliğine, biz sadece fikir vardı olamazdı artık ilk sayfada ana sayfamızı rütbe. Bu, Google’ın “SEO” sorgusuna uygun bir cevap olarak gördüğü şey değildir.

(Tabii ki, sadece yanlış olduğumuzu kanıtlamak için Google, ana sayfamızı tekrar sıralamaya başladı. Şu anda ilk sayfada yer alan tek ajans sitemiz biziz.)

Tüm bunların amacı, belirli bir anahtar kelime için belirli bir sayfa sıralamak isteyebilirsiniz ve yaptığınız tüm iyi SEO’lara rağmen, bu kelime sizin için Google’dan farklı bir şey ifade ettiği için hiçbir zaman kırılmaz gibi görünüyor. .

İlk sayfaya daha yakından bakın ve Google’ın göstermek istediği sonuç türlerinin sunmak istediğiniz türden farklı olup olmadığını görün.

Websiteniz Harika Görünebilir, Ama Güzelliği Sadece Ciltte Derin

İyi tasarlanmış ve çok modern bir web sitesi için çok para ödediniz. Bu konuda her şey harika görünüyor. Sadece tasarımı biraz daha takdir etmek için günlük olarak kontrol ediyorsun.

Google neden bunu yaptığınız için takdir etmiyor?

Tasarımınızın harika görünebilir ancak her SEO açısı için hesaba katmamış olması mümkündür.

Sizi tutan birçok şey olabilir:

  • Yinelenen içerik
  • yetersiz içerik
  • Eski, el değmemiş, eski içerik
  • Kafa karıştırıcı navigasyon
  • Anahtar kelime odağını böldüğünüzden, belirli bir kelime için sıralanabilecek birden fazla sayfa var
  • Metas, alt etiketleri ve şema işaretlemesi gibi eksik temel bilgiler
  • İçeriğinizi sürekli yenilemenin blogu veya başka bir yolu yok

Web Tarafından Genel Olarak Farkında olmadığınız.

Linkler hala bir şeydir ve muhtemelen her zaman olacaktır. Ve onları elde etmenin bir bajillion yolu varken, hepsine sahip olmaya değmez, bazıları da zarar verebilir.

Çeşitli kaynaklardan iyi bir bağlantı portföyüne ihtiyacınız var. Bazıları takip edilmemeli, bazıları gerçekten iyi sitelerden olmalı, bazıları ise normal siteler olmalı.

Bağlantı satın almak söz konusu değil. Bağlantı şemaları da kötü. İyi bağlantıları arttırmanın doğal yollarını bulmak ve Google için bayrak artırabilecek yollardan kaçınmak önemlidir.

Tabii ki, bağlantılar başka şekilde de sorun olabilir.

Neden Web Sitemin Sıralaması İyi Değil Arama motoru optimizasyonu veya SEO, web sayfalarının görünürlüğünü artırma ve arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmeyi ifade eder. Çeşitli faktörler web sitesinin sıralamasını etkiler ve web sitesinde daha fazla trafik elde etmek için arama sırasında daha yüksek görünmesi önemlidir. Günümüzde, Google, arama sorgularıyla eşleşen en iyi sonuçları gösterir. Bu nedenle, içeriği arama motorları için olduğu kadar kullanıcılar için optimize etmek de eşit derecede önemlidir.

İşte arama motorlarında web sitenizi daha yüksek sıralamak için yedi önemli SEO ipucu.

Anahtar Kelimeleri Düzgün Araştırın

Anahtar kelime araştırmasının yolu, Google Algoritma güncellemelerinin yayınlanmasından sonra değişti. Kullanıcıların, arama motorlarına yazabilecekleri konuyla ilgili anahtar kelimeleri araştırmaları önemlidir. Anahtar kelimenin belirli bir sektörde trend olup olmadığını öğrenmek için en son trendleri kontrol edin. Getirisi olan anahtar kelimeler, siteye gelen yoğun trafik sürdükçe daha iyi sonuçlar verir. Anahtar kelimeleri seçtikten sonra, SEO’yu iyileştirmek için arama hacmini ve anahtar kelime zorluğunu kontrol edin, anahtar kelimeleri seçin ve doğal olarak içeriğe yerleştirin. Optimizasyon sürecinde anahtar kelime yoğunluğunu ve anahtar kelime yakınlığını koruduğunuzdan emin olun.

Rakip Araştırması Yapın

Serpstat gibi araçları kullanarak rakiplerinizi belirleyin. Beş rakibinizin bir listesini yapın ve bunları PA, DA, dizine eklenmiş birkaç sayfa, alıntı akışı ve güven akışı gibi metriklere dayalı olarak analiz edin. Seçilen anahtar kelimeleri yazın ve rakibinizin Google’ın ilk sayfasında görünüp görünmediğini kontrol edin. Her birinin sıralamasını not edin ve onlara SEO stratejilerinin ne için çalıştığını ve neyin olmadığını analiz edin. Ayrıca, bağlantı kurma faaliyetlerini gerçekleştirebileceğiniz siteleri bilmek için onların geri bağlantılarını analiz etmenizi öneririz. Ayrıca, kullanıcılar için hedefledikleri hizmet sayfalarına ve blog içeriğine bakarak içerik fırsatlarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar için hedefledikleri hizmet sayfalarına ve blog içeriğine bakarak içerik fırsatlarını keşfedebilirsiniz.

Yoğun İçerik Oluşturun

Arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alabilmek için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği, alakalı, benzersiz ve uzun şekilde oluşturmak önemlidir. Arama motorları özgün ve uzun formlu içeriği tercih eder, bu nedenle belirli sektör hakkında bilgi sahibi olan içerik pazarlama servislerini almak önemlidir. Kullanıcı tarafından üretilen içerik, siteye gelen yoğun trafiği yönlendirmeye yardımcı olur. Alakalı içerik, web sitenize daha fazla değer katacak ve kullanıcıları markanızdan satın alacakları şekilde etkileyecektir. Alıcının yolculuğundaki her aşamayı anlamak, bunları buna göre hedeflemek için içeriği oluşturmak önemlidir. Sıralamaları iyileştirmek ve dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için içerik yazma için en iyi uygulamaları takip edin. Web sitenizin sıralamalarını iyileştirmek ve dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için,içerik yazmaya en uygun uygulamaları takip edin.

Kaliteli Geri Bağlantılar Kurun

Sitenize geri dönüş sağlayan bağlantılar geri bağlantı olarak adlandırılmaktadır. En önemli SEO ipuçlarından birisi, geri linklerin sitenin çevrimiçi itibarını artırmasının yanı sıra olumsuz da etkileyebilmesidir. Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için yetkili sitelerde kaliteli geri bağlantılar kurun. Rakiplerin geri bağlantılarını analiz edin ve bağlantı kurma avantajlarına sahip oldukları sitelerde bağlantı kurma fırsatı bulun. Ancak bağlantıları oluşturmadan önce etki alanını, sayfa yetkisini ve trafiği kontrol etmeyi unutmayın.

Penguen 4 sonrası, bağlantı kurma stratejileri oldukça değişmiştir. Şimdi ana sayfadan ziyade ilgili web sayfalarının bağlantılarını oluşturmak önemlidir. Anahtar kelimelerin sıralamalarını düzenli olarak izleyin ve sıralamalarda ani bir düşüş görürseniz, web sayfalarının cezalandırılıp cezalandırılmadığını kontrol edin. Bunu, open Site Explorer gibi araçlar üzerindeki spam puanlarına göre kontrol edebilirsiniz. Spam skorları 1-17 arasındadır, burada 1 en düşük, 17 en yüksek puandır. Sitenizin spam puanı 5’in altında ise endişelenmeniz gerekmez, ancak 5’den büyükse dikkat etmek gerekir. Kötü bağlantılar içeren bir dosya oluşturun ve Google Arama konsolunda bağlantı reddetme aracından bu gelen bağlantıları reddedin. Bunlar, sitenizin spam puanını artırmaya yardımcı olur.

Geleneksel bağlantı kurmak yerine bağlantı kazanma tekniklerini benimseyin. Link kazanma teknikleri, infografik sunum, widget / gadget’ları geliştirme, bağlantı yemleme ve toplama, misafir gönderilerini içerir. Yetkili sitelerde NAP (Ağ Erişim Koruması) + W olarak adlandırılan ad, adres telefon numarası ve web sitesi gibi isim içeren doğru alıntıları oluşturun. Gerekli tüm ayrıntıları ekleyerek Google işletme girişini optimize edin ve profili aktif tutun. Google yerel listelemesinde olabildiğince çok çevrimiçi inceleme almayı deneyin. Bunların hepsi, sitenizin yerel 3 paket sonuçlarının ilk sıralarında yer almasına yardımcı olacaktır.

Siteyi Optimize Edin

Ana anahtar kelimeyi başlık, meta açıklaması, URL, resim ALT metni, başlık etiketine yerleştirin. Anahtar kelimeleri doldurmayın ve yalnızca bir kez meta etiketleri ve URL’de kullanmayı deneyin. Bu bir dizi sorgu, ana anahtar kelimenizle eşleştiğinde sayfanızın sıralamasına yardımcı olur. Google’ın ilk sayfasında görünmek için uzun kuyruk anahtar kelimeler de kullanabilirsiniz. Uzun kuyruklu sorgular gün geçtikçe artmakta ve sıralamaları kolaylaşmaktadır. Beyaz şapka SEO teknikleri kullanarak ve anahtar kelime yoğunluğunu %1-2 oranında koruyarak içeriği en iyi duruma getirin. WordPress CMS kullanıyorsanız, Yoast eklentisini yükleyin ve yayınlarınız veya sayfalarınız için iki yeşil noktayı almaya çalışın. Bu iki yeşil nokta, içeriğinizin arama motorları için düzgün şekilde optimize edildiğini gösterir.

İç ve Dış Bağlantılama

Hemen çıkma oranı ve sitede harcanan ortalama süre, Google’ın derecelendirmede dikkate aldığı faktörlerdir. Sitedeki trafiği ve toplam süreyi artırmak için dahili bağlantı optimizasyonunun yapılması önemlidir. Neden Web Sitemin Sıralaması İyi Değil Anahtar kelimeleri veya alakalı anahtar kelimeleri çapa metin olarak ilgili hedef sayfaya bağlayın. Ana anahtar kelimeyi bağlamaktan kaçının çünkü anahtar kelimelerin miktarını azaltabilir ve dolayısıyla bağlantı zayıf olur. İç bağlantı optimizasyonu ayrıca doğal olarak anahtar kelimeleri birbirine bağlamaya yardımcı olur ve dolayısıyla tıklanma şansı daha fazladır. Sitenin hemen çıkma oranını düşürür. Ayrıca, gerektiğinde yetkili harici bağlantıları ekleyebilir ve onlara nofollow etiketi ekleyebilirsiniz.

RankBrain Algoritması’nı düşünün

RankBrain adı verilen Google makine öğrenme teknolojisi arama sonuçlarının arama motorlarındaki görünüşünü değiştirmiştir. Sorgu kümesi için kullanıcıya en iyi sonuçların verilmesine dayanmaktadır. Google’a göre, bu, arama motorlarında sorgular için görünen sonuçların belirlenmesinde üçüncü en önemli faktördür. Bu nedenle, kullanıcılara göre anahtar kelimeleri kullanmak, başarılı SEO sonuçları için çok önemlidir. İleride kalmak için en yeni arama eğilimleriyle de güncellenmelidir.

Alt Çizgi

İleride kalmak ve rakiplerinizden daha iyi performans almak istiyorsanız, yukarıdaki SEO ipuçlarını takip edin. Bunlar yalnızca arama motoru sonuç sayfalarında daha yüksek sıralarda olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda siteye büyük trafik çekmenizi sağlar.