Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Google+

Google, Haberler

Google ve WordPress Newspack Erken Erişim Sunuyor

Google ve Automattic / WordPress, haber kuruluşlarına Newspack erken erişim için başvuru yapma fırsatı veriyor.

Başvurular 1 Şubat tarihine kadar yapılmalıdır, bu nedenle ilgileniyorsanız başvuruyu almakta tereddüt etmeyin.

Newspack, Google ve WordPress.com tarafından geliştirilen bir haber yayın platformudur. Burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Küçük ve orta ölçekli dijital haber kuruluşları, platformun geliştirilmesinde charter katılımcısı olmak için başvurabilirler.

Newspack’in Temmuz 2019’un sonuna yakın bir zamanda beta şeklinde başlatılması planlanıyor.

Erken erişim için başvuruda bulunmadan önce kuruluşların bilmesi gereken bazı bilgiler.

Başvurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Newspack’i kullanmakla ilgili ücretler vardır, ancak geliştirme dönemi boyunca Automattic tarafından tamamen finanse edilecektir.

Ocak 2020’ye kadar süren gelişme döneminden sonra işletme ücretleri aylık 1.000 ile 2.000 $ arasında değişmektedir.

Başarılı olan adaylar, geliştirme döneminin sonunda seçeneklerini tartışma fırsatı bulacaklar.

Son olarak, erken erişim için göz önünde bulundurulması için belirli bir dizi gereksinimin karşılanması gerekir.

Newspack’e Erken Erişim Gereksinimleri

Piyasalarında hem editoryal hem de finansal başarı gösteren siteler dikkate alınacaktır.

Modelleri diğer dijital haber kuruluşlarına uygulanabilirliği olan siteler; ve / veya önemli teknik zorluklarla karşı karşıya kalan siteler de düşünülebilir.

Zaten WordPress kullanan başvuru sahipleri tercih edilecektir. WordPress’e kolayca geçirilebilecek siteler için istisnalar yapılabilir.

Aşağıdaki gereksinimler de karşılanmalıdır:

  • Sitelerinin geliştirilmesi ve büyümesi için açık bir editoryal ve iş yaklaşımı ifade edebilme.
  • Siteler, farklı bir coğrafi bölgenin veya kapsama konu olan alanın haber ve / veya bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır.
  • Siteler orijinal içerik üretiyor olmalı ve saf bir toplayıcı olmamalıdır.
  • Genel olarak sesli veya video haber raporlama için tasarlanan siteler dikkate alınmayacaktır.
  • Sitelerin en az 12 ay boyunca çalışmaya devam edeceklerini ispatlamaları gerekir.
  • Adaylar iki haftada bir görüntülü aramaya katılmayı taahhüt etmelidir.
  • Adaylar, ilk altı aylık gelişim döneminin sonunda faaliyet alanlarını Newspack platformuna geçirmeyi taahhüt etmelidir.

Bu gereksinimlerin, Newspack’e erken erişim için başvuran kuruluşlar için olduğunu unutmayın.

Platformu tamamen başladıktan sonra kullanmak için bu gereksinimlerin karşılanması gerekmez.

Erken erişim için başvuruda bulunmak isteyen kuruluşlar burada bunu yapabilir .

Google, Haberler

Google Sevgililer Günü Algoritması Güncellemesi

Google’ın algoritmasını güncellediğine dair göstergeler var.

Geçen hafta, İngiltere’deki WebmasterWorld forum üyeleri SERP hareketlerini bildirdi. ABD üyeleri, özellikle bugün, bu hafta chiming başladı.

Arama motoru sonuçlarının volatilitesi çeşitli ülkelerde fark ediliyor.

WebmasterWorld güncelleme raporları güvenilir olmayabilir, bu yüzden siyah şapka topluluğu tarafından onaylanmasını bekliyorum.

Bugün, evet, devam eden dramatik sıralama değişikliklerinin olduğunu doğrulayan canlı bir tartışma var. Google Sevgililer Günü algoritması güncellemesinin sürdüğünü söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

Google Kömür Madenindeki Kanaryalar

Bir Google Güncellemesinin en güvenilir göstergesi, sektörde neler olup bittiğini hissetmek için check-in yaptığım kapalı siyah şapka Facebook grubundan geliyor. Bu grup, 2018’deki her güncellemeyi, bazen de Google’dan bir kamuya açıklanmasından sonraki günlerde, doğru bir şekilde fark etti.

Grup agresif bağlantı stratejileri üzerinde çalıştığından, sitelerinin sıralamadaki dalgalanmalara karşı daha duyarlı olma eğiliminde olduğundan şüpheleniyorum.

Doğrudan gruptan alıntı yapamam çünkü kapalı. Ancak, ABD’den Hollanda’ya üye olan üyelerin sıralamada genel olarak olumlu değişiklikler olduğunu bildiklerini söyleyeceğim. İngiltere’de büyük bir yükseliş olarak bildiriliyor.

SEMrush Güncellemeyi Gösteriyor

Mobil / ABD SERP volatilite grafik Şubat 13 etkinliği yüksek seviyesini göstermektedir.

usa serps volatility Google Sevgililer Günü Algoritması Güncellemesi

13 Şubat’a ilişkin İngiltere / Mobil SERP Volatilite grafiği, çok yüksek bir aktivite seviyesini gösteriyor.

uk serps volatility Google Sevgililer Günü Algoritması Güncellemesi

SEMrush’un İngiltere ve ABD grafikleri, halka açık ve özel forumlarda bildirilenlerle tam olarak eşleşiyor.

Hangi faktörler etkilenir?

WebmasterWorld tartışmalar her yerde var. Bir üye sayfa başlıklarını güncellediğini ve ardından geri gönderilen değişiklikleri bildirmek için günler sonra takip ettiğini bildirdi. Bir Google Güncellemesi sırasında bir web sayfasındaki şeyleri değiştirmek güvenilmez sonuçlara yol açabilir. Sıralama, web sitesinin güncellenmesi nedeniyle veya Google algoritmasını güncellemesi nedeniyle değişti mi? Ne kadar kararsızlık olduğunu bilmek zor.

broccoli – 11 Şub 2019 
Sayfa başlığı çok önemli bir hale geldi ve özellikle sayfa başlığının anahtar kelime yoğunluğunu düşünüyorum.

broccoli – 12 Şub 2019 
Görünüşe göre, yılanlar beni yine yanlış sayfaya çevirdi.

ABD’den bir üye 12 Şubat’ta yaptığı açıklamada, bir hafta süren sohbetten sonra da değişiklik görmekte olduğunu söyledi:

jmorgan – 12 Şub 2019 
Trafik çok iyi görünüyor bugün.

Şu anda web topluluğunda çok az fikir birliği var.

Güncellemeye Nasıl Cevap Vermelisiniz?

Bir güncellemenin, muhtemelen veri merkezleri boyunca yayıldığı için birkaç hafta sürebileceğini anlamak önemlidir. Sayfalarınız sıralamayı kaybederse, değişiklik yapmadan önce on ila onbeş gün beklemek isteyebilirsiniz.

Neredeyse tüm güncellemeleri on ila onbeş gün içinde bir düzeltme izler. Bu muhtemelen güncelleme yayınlandıktan sonra alınan verilere yanıt olarak ne gibi değişiklikler yapıldıysa ince ayar yapmaktır.

Sevgililer Günü Güncellemesi Nedir?

Geçtiğimiz yıl boyunca Google, Google’ın bir arama sorgusunu ve bir web sayfasındaki içeriği anlama yeteneğini geliştirmek için tasarlanmış değişiklikler başlattı. Bu tür algoritmalar, kullanıcının problemini çözmek için en iyi sayfaları belirlemeye odaklanır.

Odak Kaliteye değil, Alaka Düzeyine Alabilir

SEO’lar geleneksel olarak Google’ın nişleri ( Google’ın reddettiği Medic Güncellemesi adlı tıp dizini gibi ) ve zayıf bağlantılar, ince içerikler vb.

Bu tür faktörler Google aramada aşağıya doğru eğilim gösterse de, Google düşük kaliteli negatif sinyalleri hedeflemenin eskisi gibi olmadığını ortaya koydu.

Bu güncelleme onaylanırsa, Google’ın, lütfen Google’ın kullanıcılarını ilgilendiren alakalı arama sonuçlarını döndürmek üzere tasarlanan güncellemeler yaptığından şüphelenmeniz makul olacaktır.

Google, Haberler

3 Yeni Google ve Bing PPC’den Yararlanılacak Özellikler

Google diyorki Ücretli arama dünyasında hepimizin karşı karşıya olduğu büyük değişim hacminden bıktınız mı?

Hiç şüphe yok ki, Google Reklamları ile ilgili birçok şey oluyor – Bing’in birkaç ilginç ve yararlı duyurusu olmasına rağmen.

Çok sık küçük duyurular (ve bazen büyük duygular) cevapsız kalır, çünkü sadece bununla karşılaşmazsınız veya değişiklik başka şeyler üzerinde çalıştığınız bir günde gerçekleşir. Bunu, kayıp gelir ve fırsat şeklinde önemli maliyetlere sahip olabileceği için en büyük sorunlardan biri olarak sıralıyorum.

Bu nedenle, bu makale, ücretli arama harcamalarınızdaki YG’yi artırmak için şu anda yararlanabileceğiniz en son üç en sevdiğim değişikliği tamamlayacak.

Uygun olduğunda, bu yeni özellikleri nasıl kullandığım konusunda da bazı ipuçları vereceğim. Evrensel olarak uygulanmazlar, ama umarım size bazı fikirler verir.

1. Duyarlı Reklamlar

Tüm yeni PPC yayınlarından ikinci favorim (ve Google tarafından favorim), Duyarlı Reklamların mevcut reklam biçimlerine eklenmesiydi .

Henüz bu yeni formatla mı oynuyorsunuz? Olmazsa, yapmalısın – ama dikkatli ol. Bunu şu şekilde okuyabilirsiniz:

Artılarını ve eksilerini bir anlayışla.

Onları ayarlamak için kullandığınız arayüze hızlıca bir göz atalım:

Aslında hepimizin tanıdığı ve sevdiği genişletilmiş metin reklamlara benziyor, ancak büyük bir farkla, 15 olası başlık ve dört açıklama var.

Elbette, herhangi bir zamanda hepsi görünmeyecektir. Google, birlikte çalışmaları için verdiklerinize ve gördükleri geçmiş metriklere dayanarak tıklamaları etkileyebilecek olasılıklar olarak gördüklerini temel alarak, reklamların çeşitli sürümlerini oluşturmak için iç sistemlerini kullanır. Orada büyük artılardan ve büyük eksilerden biri.

Bu nedenle, varyasyonları test etmek için çok sayıda reklam oluşturmak yerine, tek bir reklam oluşturabilir ve Google’ın testleri sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Madalyonun diğer tarafında, dönüşümlerin tıklanmasını tercih edebilir ve hangi kombinasyonların diğerlerinden daha iyi çalışacağına ilişkin varsayımlarında yanlış olabilirler. Binlerce gösterimden sonra elementlerin tamamen denenmemiş olduğunu gördüm.

Yani, tam olarak yaptığınız gibi sınamak için güvenemezsiniz ama sonra, siz (ve uzatma Google’ın gelire göre) tıklama maksimize reklamlar oluşturmak için sahip olduğu veri her bit kullanacak şekilde güvenebilirsiniz ve onlar sahip çok veri için birlikte çalışmak.

Dürüst olacağım, bu reklam türünü seviyorum. Bu, başlangıç ​​noktası ya da eklenti olarak kullanma eğiliminde olduğumu söyledi.

Yeni reklam grupları oluştururken, tek bir duyarlı reklam oluşturabilir ve bunu suları test etmek için kullanabilirim, eğer düşük performans gösteren tüm reklamları olan bir grupta çalışıyorsam, onları durduracağım ve aynısını yaparım zaten çok fazla tıklama ile ek bir test alanı olarak duyarlı bir reklam oluşturacağım.

Performansı düşük bir kampanya yayınladığımı veya yeni bir reklam grubu oluşturduğumu varsayalım, Google’ın zaman içinde tercih ettiği kombinasyonları izleyeceğim (reklamların günde kaç gösterim alacağı ve verilerinizin istatistiksel olarak ne kadar önemli olmasını istediğinize bağlı olarak) ve , grubun oldukça iyi performans gösterdiğini varsayarsak, daha sonra en iyi performanslarla eşleşen genişletilmiş metin reklamlar oluşturacağım ve grubu reklamları eşit şekilde döndürecek şekilde ayarlayacağım.

Temel olarak, Google’a göre iyi performans göstermesi gereken, ancak Google’ın çok fazla yaslanmasına izin vermeyen reklamları çıkarmak, testin yanıt veren reklamlarda işe yaramaz hale gelmesini sağlar.

İyi performans gösteren bir kampanyam varsa ancak yeni reklamları test etmek istiyorum, iyi performans gösteren tüm reklamları devam ettiriyorum, reklam rotasyonunu eşit şekilde döndürmek ve yeni bir duyarlı reklam eklemek için kullanıyorum.

Diğerlerinin altında performans gösterse bile, toplanan veriler ve ilham verdiği reklamlar, genellikle TO’da yüzde iki veya daha fazla ve yüzde 4 ila yüzde 6 arasında bir artışla uğraşırken çok olumlu sonuçlar verdiğini göstermiştir. TO – çok fazla trafik olabilir.

2. Bing Ads Zamanlanmış İthalatları

Tamam, bu aslında birkaç yıl önce başlattı. Ancak Google, başa çıkamayacakları başka bir başlık ve açıklama eklediğinde biraz işe yaramaz hale geldi. Birkaç ay önce giderildi , bu yüzden bu listeyi hazırladı.

Şimdi kendi kendinize düşünüyor olabilirsiniz, bu Bing… Bing’den maddeye yeterince trafik alamıyorum. Eh, işte Bing hakkında bir şey: yüksek hacimli bir kampanyanız yoksa, muhtemelen haklısınız.

Düzeltme, sen vardı muhtemelen doğru.

Bing , 2017 yılında otomatik Google Reklamları içe aktarma işlemlerine ekledi . 2018’de, daha sağlam Google biçiminin desteğini eklediler ve bununla birlikte çok az bir maliyetle bir ton trafik geldi.

İşte sorun şu ki, gösterimlerinizde yeterince yüksek değilse, işletmeniz için bir Bing Ads kampanyası oluşturmaya ve yönetmeye değmeyeceği doğru olabilir . Trafiği kesecek bir motor olan tek başına Google Reklamlarını yönetmenin zamanını haklı çıkarmanın ve genişlemenin yeterince zor olduğu senaryolar gördüm.

Ancak zamanlanmış ithalat oldukça acısız hale getiriyor. Şuna benziyor:

İçe aktarma sıklığını zamanlayabilirsiniz ve gerisini hallederler.

Şimdi, her zaman olduğu gibi, dezavantajlar var. Bunu bir set ve unutma senaryosu demiyorum.

Bing kullanıcıları Google kullanıcılarından farklıdır ve tıklama maliyetleri hala daha farklıdır. Dolayısıyla, yapmanız gereken bazı değişiklikler var, ancak temel olarak en zor iş, yeni reklamları döndürme ve kampanya ayarlarını düzenleme.

Haftalık bir içe aktarma zamanlaması için kampanyalar oluşturma eğilimindeyim ve hiçbir şeyin beklenmedik bir şekilde gitmemesini sağlamak için beni yalnızca haftalık olarak açmam gerekiyor.

Bazı kampanyalar, yalnızca Bing’de aylık olarak kontrol edeceğim kadar düşük bir düzeyde. Daha fazla ve kampanya maliyetlerinde olabilecek küçük fark için bana para ödemeye değmez.

En uygun olduğunu söylemiyorum, Bing’in Google’a vereceğiniz dikkati verecek kadar trafik sağlaması harika olmaz mıydı?

Ancak birçoğu için yapmaz ve bu, çok az zaman harcanan bir Bing hesabını dolaylı olarak yönetmenin etkili bir yoludur, bu da reklamverenlere ek bir motora erişim ve düşük yatırım süresi için önemli bir trafik sağlar.

Son zamanlarda bunu, her ikisini de yayınlayan bir müşterinin kampanyasına ekledim. Açıkçası Google’a daha fazla çaba harcadım, çünkü para kanıyordu ve Bing’den gerçekten fazla ilgi görecek kadar trafik yoktu.

Otomatik programı ayarladıktan sonra müşteri dönüşümleri iki katına çıkardı – beklediğimden daha fazla ve bana daha fazla Bing trafiği alabilecek miydi diye soruyordu.

3. Google Kişiselleştirmeyi Optimize Etme

Google Optimize’ı kullanmadıysanız, biraz düşünmelisiniz. Genelde iyi bir test aracı olmasına rağmen , Eylül ayında Google’ın gerçekten heyecan verici kişiselleştirme özellikleri eklediklerini duyurduğunu duyurdu .

Optimize ile her zaman sağlam A / B ve çok değişkenli testler yaptık. Bu eklentinin ürettiği şey, bir sayfanın içeriğini Google Analytics, Google Reklamlar ve sitenin kendisinden çizilen verilere dayandırma yeteneğidir.

İşte oluşturabileceğiniz kural türlerine bir göz atın:

Tahmin edilebileceği gibi, içeriği URL’ye veya URL türlerine, yönlendirenlere, yerlere ve cihazlara göre düzenleyebilirsiniz. Ancak, gerçekten ilginçleştiği nokta, çerezler, JavaScript ve (kişisel favorim) Veri katmanını temel alarak bir sayfayı / siteyi özelleştirebileceğimiz tabana doğru.

Temel olarak, sayfalarımızı Veri katmanındakilere göre kolayca özelleştirebiliriz, bu sayede birisinin belirli sayfaları ziyaret edip etmediği, sepetinde öğe olup olmadığına ve hayal edebileceğiniz başka bir şey olup olmadığına göre düzeni kolayca düzenleyebilirsiniz. .

Bu, ziyaretçiyi gönderen anahtar kelime veya reklam grubu gibi Google Reklamları bilgisine dayanarak bir sayfanın içeriğini kolayca uyarlama, içeriğinizi, uygun olduğunda belirli terimleri eklemek veya bunları enjekte etmek üzere düzenlemek için yeteneği gölgelemek değildir.

İyi bir örnek, eş anlamlıların sıklıkla kullanıldığı, “şirket” vs “sağlayıcı” gibi kelimelerdir. Bunları aynı sayfaya indirmek isteyebilirsiniz, ancak arayanın daha rahat kullandığı terimleri kullanmak için terimleri değiştirebilirsiniz.

Şimdi çok kolay ve bunun üzerine, daha iyi olup olmadığını görmek için varsayılan metne veya diğer değişkenlere karşı test edebilirsiniz.

Temel olarak, henüz Google Optimize ile oynamaya başlamadıysanız, içeri girin. Ücretli dışında çok fazla bir alanı kapsıyorsa, PPC geliştirmelerimin bu makalesine, sahip olabileceği önemli etki nedeniyle dahil edilmesi gerekir. dönüşümlerde.

Yakınınızdaki Bir Sunucuya Yakında

Kristal topumdan çıkarsam, önümüzdeki birkaç ayın onlarla birlikte bir dizi ilginç geliştirme ve gelişme getireceğini garanti edebilirim.

Özellikle, video reklam alanında Google’dan büyük bir şeyleri izleyeceğim ve genel olarak Bing’den izleyeceğim.

İle Verizon anlaşma Bing Ads Yahoo’nun reklam envanterinin bütünlüğü ama belki daha da önemlisi erişim sağlamasını olacak, bunlar oldukça zaman teknolojik olarak Google’da gerisinde kaldığı ettik bir alandır mobil içine kazanç sağlamak mümkün olacak.

Tabii ki, bu değişime girmek için zaman alacaktır, ancak onlardan önce bazı büyük duyurular bekliyorum.

Google

Google+ 2 Nisan’da Resmen Kapatılıyor

Bir resmi tarih şimdi 2 Nisan’da gerçekleşecek Google+ kapatmaya yönelik ayarlandı.

Kullanıcılar, sonsuza dek gitmeden önce Google+ verilerini almak için iki aydan biraz fazla zaman alıyor.

“2 Nisan’da, Google+ hesabınız ve oluşturduğunuz Google+ sayfaları kapatılacak ve tüketici Google+ hesaplarından içerik silmeye başlayacağız.”

Silinen veriler, kişisel albümlerdeki ve Google+ sayfalarındaki fotoğrafları ve videoları içerir. Google Foto’da yedeklenen fotoğraflar ve videolar silinmeyecek.

Google+ verilerinizi nasıl dışa aktaracağınızla ilgili tüm bilgiler için buradaki makaleme bakın .

Google, içerik silme işleminin birkaç ay alacağını ve bu süre zarfında içeriğin çevrimiçi kalabileceğini belirtti.

“… Kullanıcılar Google+ hesaplarının bir bölümünü etkinlik günlüğü aracılığıyla görmeye devam edebilir ve bazı tüketici Google+ içeriği, Google + ‘nın tüketici silinene kadar Google Apps kullanıcıları tarafından görülebilir kalabilir.”

İlk olarak Ekim 2018’de , veri ihlali ve düşük tüketici kabulü nedeniyle Google’ın kapatılacağı açıklandı.

Orijinal plan, Google+’nun Ağustos 2019’a kadar kapatmasıydı, ancak bu tarih, ikinci bir veri ihlali sonrasında Nisan’a taşındı .

Google kapanma için bugüne kadar kesin bir tarih bildirmedi.

Akılda tutulması gereken bir diğer tarih ise 4 Şubat’tır. Bu, kullanıcıların artık yeni Google+ profilleri, sayfaları, toplulukları veya etkinlikleri oluşturamayacakları bir durumdur.

Dikkat edilmesi gereken bir tarih daha 7 Mart’tır. Bu, Google + ‘dan yapılan yorumların tüm sitelerden kaldırılacağı zamandır.

Son olarak, Mart ayının başlarında, Google+ Topluluğu sahipleri ve moderatörleri topluluklarından tam bir veri seti indirebilecekler. Bunu burada nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz .

Google Apps için Google+ aktif kalacaktır, şu anda kurum sürümünü kapatmaya yönelik bir plan yoktur.