Dönüşüm SEO Oranınızı Artıracak 4 Kanıtlanmış İpuçları

Dönüşüm SEO nedir?

Reklam veren olarak Google AdWords reklamlarını kullanıyorsunuz, size nasıl bir getirisi olduğunu da test etmek istersiniz haliyle. Sizin için değerli olan ve gerçekleşen işlemlere dönüşüm denir. Bir kullanıcı, reklamınızı tıkladıktan sonra işletmeniz açısından değerli olarak belirttiğiniz bir işlemi (ör: ürün/hizmet satın alma, cep telefonundan işletmenizi arama, form doldurma) yaptığında bir dönüşüm gerçekleşir.

 • Dönüşümler, çevrimiçi reklamlarınızın işletmenize ne kadar değer sağladığını anlamanıza yardımcı olur.
 • Dönüşüm seo İzleme, müşterilerin reklamınızı tıkladıktan sonra ne yaptığını saptamanıza yardımcı olabilecek, hesabınızda sunulan ücretsiz bir araçtır.
 • Raporlarınızda görebileceğiniz iki tür dönüşüm verisi vardır:
  • Dönüşümler, bir AdWords tıklamasından sonra seçmiş olduğunuz dönüşüm aralığı içinde gerçekleşen tüm dönüşümleri raporlar (her bir dönüşüm işlemi için “Tümü” veya “Benzersiz” sayma ayarından hangisini seçtiğinize bağlı olarak).
  • Dönüşümle sonuçlanan tıklamalar, seçmiş olduğunuz dönüşüm aralığı içinde bir veya daha fazla dönüşümle sonuçlanan tüm AdWords reklam tıklamalarını raporlar. Sayma ayarınız benzersiz dönüşümleri sayacak şekilde belirlenmiş ve tek bir reklam tıklamasının ardından birden fazla dönüşüm işlemi gerçekleşmiş olsa bile (örnek: bir bültene kaydolma işlemi ve bir fiyat teklifi isteği), bu sütun söz konusu tıklama için yine “1” sonucunu gösterir. Bu, benzersiz müşteri edinmelerini ölçmenize yardımcı olur ancak dönüşümle sonuçlanan her bir tıklamanın bağıl değerleri hakkında fikir vermez.

Solopreneurlerden Fortune 500 şirketlerine kadar herkes daha iyi dönüşüm oranları istiyor.

Maalesef, dönüşüm oranları , hayattaki diğer birçok şey gibi, arzulu düşünce yoluyla iyileşmiyor.

İşe alır. Zor iş.

Şimdi soru şu: dönüşüm oranınızı iyileştirmek için ne tür bir çalışmaya ihtiyacınız var?

Peki ya dönüşüm oranınızı 5 kat artırabileceğimi söylesem?

Ilgilenen?

Sonra okudum dört yol öğrenmek kendi siteleri ile yaptım.

1. Web Sitenizin Kişiselleştirilmesini Geliştirin

Bir Forrester raporuna göre , işletmelerin yüzde 68’i kişisel deneyimleri kişiselleştirmeyi birinci öncelik haline getirdi.

Epsilon pazarlaması araştırması , müşterilerin yüzde 80’inin kişiselleştirilmiş deneyimler sunan bir şirketle iş yapma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Evergage’ın  Kişiselleştirme Anketi (PDF) Trendleri (PDF), pazarlamacıların ortalama yüzde 54’ünün, sitelerinde kişiselleştirme kullandıklarında, ana KPI’larında (dönüşüm oranı, potansiyel müşteri yaratma ve gelir içeren) en az yüzde 10 artış gördüklerini söylüyor. .

Peki sitenizde tam olarak ne kişiselleştirebilirsiniz ?

Bir sürü.

Hiç bir siteyi ziyaret ettiniz mi ve pop-up’lar almaya devam ediyor musunuz?

Bende de var. En azını söylemek sinir bozucu.

Birisi listenizi tercih ettiğinde veya ürününüze kaydolduğunda, özellikle de özellikle bu GSYİH sonrası dönemde, süresi dolmayan bir çerez yazma izni veriyorlar. Yap.

Sitenizin kişiselleştirmesini ve buna bağlı olarak dönüşüm oranınızı ilgili referansları göstererek artırabilirsiniz. Bu, ürün veya hizmetinizle ilgili itirazları gidermeye yardımcı olur.

Örneğin, eğer bir soloprenörsem ve ürününüz veya hizmetinizle ilgileniyorsam, ancak sitenizde gördüğüm tek şey büyük yazılım veya Fortune 500 şirketleri ile ilgili referanslar veya vaka çalışmaları , ürününüz için kayıt olma şansım / servis düşük.

Ayrıca, tercih formlarını, bir ziyaretçinin şu anda sitenizde yaptıkları işlerle alakalı hale getirerek kişiselleştirebilirsiniz.

Coğrafi hedefleme veya konumlarına göre insanlara içerik sunmak başka bir seçenektir. Bu şu anlama gelebilir:

 • Sitenizin dilini, varsa, kendi dillerinde değiştirme.
 • Sitenizin tekliflerini değiştirmek (e-ticaret mağazanızdaki tropikal bir kışlık monttan gelen ziyaretçilere teklif vermemelisiniz).
 • Ürünleri, alışveriş sepetlerinin içeriğine göre müşterilere tavsiye etmek.

İşte Samsung’tan bir örnek. Bu Samsung Afrika:

Hint kıyafetleri giymiş adamı görüyor musun? Hindistan’daki insanların yerel kültüre uyarlandıklarında mesajlaşma ile özdeşleşmeleri çok daha kolaydır.

Kitle üyelerinizin coğrafi konumlarının ötesinde, dinamik mesajlaşma ve rezonans için optimize edilmiş CTA’lar oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok sinyal var.

Birinin sitenizi ziyaret etme sayısına, kullandıkları cihaza veya ilk kez ziyaretçiyi yönlendiren kampanya URL’lerine bağlı olarak, niyetleriyle ilgili çok şey öğrenebilirsiniz.

Ziyaretlerinin günün saati bile, bu örnekte gösterildiği gibi, deneyimi dinamik olarak kişiselleştirmenize yardımcı olabilir:

İşletmeniz kapalıyken bir aramak için tıklayın düğmesini görüntülemek istemezsiniz.

Ancak ne tür bir hizmet verdiğinize bağlı olarak, mesai saatleri içinde yapıldığında, birincil CTA için en iyi seçenek bu olabilir.

2. A / B Testleri Yapın

Denemeler yapmak, siteniz hakkında tahminlerde bulunmaktan kaynaklanan riskleri azaltmanıza olanak sağlar.

A / B testlerini gerçekleştirmek, daha fazla ziyaretçiyi potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir tekniktir.

Örneğin, açılış sayfanız için iki olası düzen ve / veya gezinme seçeneğiniz olabilir ve hangisini kullanmanız gerektiğine karar veremezsiniz. A / B testi hangisinin daha iyi çalıştığını belirlemenize yardımcı olur.

Tek yapmanız gereken açılış sayfasının iki versiyonunu oluşturmaktır, ardından A / B test yazılımı ziyaretçilerinizin yarısını iki sayfaya da yönlendirir. Her iki sayfada da kaç kişinin dönüştürüldüğünü veya istenen işlemi gerçekleştirdiğini kontrol edersiniz. Dönüşüm oranı daha yüksek olan sayfa kazanır.

Bir süredir pazarlama veya CRO sitelerini okuyorsanız, bazı web sayfası özelliklerinin diğerlerinden daha iyi çalıştığını zaten biliyorsunuzdur. Genel olarak kabul görmüş bazı en iyi uygulamalar olmakla birlikte, diğer pazarlamacıları kör kopyalamak yerine siteniz için neyin daha iyi çalıştığını bilmek hala akıllıca olacaktır.

Bu, sitenizi, dönüşümünüzü iyileştirmek için bugün test edebileceğiniz bazı unsurlar:

 • Fiyatlandırma: Ürününüzün / hizmetinizin fiyatı, hedef pazarınız için çok yüksek veya çok düşük olabilir.
 • Başlığınız: Mevcut başlığınız ziyaretçiler için yeterince ikna edici olmayabilir. Daha iyi işe yarayan birini çivileyip çivilemediğinizi test edin.
 • Teklifiniz: Potansiyel müşteriler ürününüz veya hizmetiniz hakkında belirli bir şekilde konuşmanızı tercih ediyor mu? Ya da daha yüksek bir fiyata olsa da, ürünlerinizi diğer ürünlerle birlikte bir pakette almayı mı tercih ediyorlar? Ölçek.
 • Sayfa düzeni / gezinme: Yukarıya bakınız.
 • Medya formatları / stili: Açılış sayfanıza bir video veya resim eklemek veya kaldırmak, dönüşümleri arttırıyor mu artırmıyor mu? Bir test sizi ikna edecek.
 • Çeşitli: Aynı anda çok sayıda ilgili test gerçekleştirebilirsiniz. Borçlu biliyorum, ama denemeye de değer.

Google Optimize, Optely veya VWO gibi araçlar, testlerinizde size yardımcı olabilir. Ve unutmayın, hiçbir zaman test edilecek şeyleri tükenmeyin – test etmeye devam edin.

3. Web Sitesi Kopyala ile İtirazları Temizle

İyi kopya satıyor. İyi kopya diğer faktörlerle paralel olarak çalışsa da bu geçerlidir.

Potansiyel müşterilerin sizin teklifinizle ilgili olarak kopyanız üzerinden yapabilecekleri itirazları ele almak, sizden satın almanın önündeki zihinsel engelleri ortadan kaldırır.

Teklifinizle ilgili olabilecek bazı itirazlar bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerir:

 • Bunun için para harcamamalıyım çünkü çok pahalı: Ürününüzün özellikleri ve faydaları da dahil olmak üzere fiyatı rakiplerinizin teklif ettiği fiyatla kıyaslayabilir ve sizin neden daha değerli olduğunu kanıtlayabilirsiniz. İşte SendGrid’in rakip bir MailChimp’i takip eden örnek bir açılış sayfası.
 • Bu benim için işe yaramaz: Daha önce bahsettiğim referans örneğini hatırlıyor musunuz? Evet, ürününüzün hizmet verdiği her türlü niş için referansları gösterin.
 • Size inanmıyorum: Referanslarınız ve vaka incelemelerinden alıntılar, kimlik bilgilerinizi ve / veya ödüllerinizi geri almak ve ürününüzün öne çıktığı yerler size yardımcı olabilir.
 • Sorunum karmaşık: Ürününüzü tanımlayın, müşterilerin sorunlarını çözme sürecini açıklayın ve ürününüzün çözebileceği tüm sorunları dikkatlice anlatın.
 • Ürününüzün stil / format / X veya Y özelliğinin uygun olduğunu sanmıyorum: Bunlar, ürününüzün ambalajı (fiziksel ürünler için), kurs teslimat yöntemleriniz veya yazılım özellikleri hakkındaki itirazlardır. Yine, kopyanız, ürününüzün bu özelliklerinin neden en iyi olduklarını ve ayrıca geçmişte yaşanmış tüm tıkanıklıkları gidermek veya azaltmak için neler yaptığınızı açıklamalıdır.

Bunlar sadece başlayabileceğiniz fikirler. Burada , burada ve burada satılan kopya yazma hakkında daha ayrıntılı bilgi var .

4. Girişimi ortadan kaldırın

Bu bağlamda girişimi, sitenize gelen ziyaretçilerin veya potansiyel müşterilerinizin dönüşümünü engelleyebilecek herhangi bir şeyi genel olarak tanımlamak için kullanıyorum. Ve bunlardan bazıları olabilir:

 • Açılış sayfalarında gezinmeyi kaldırın veya azaltın: Bir ziyaretçinin bulması gereken tek seçenek, açılış sayfası kopyanızı okuduktan sonra atmalarını istediğiniz bir sonraki adımdır. Başka bir şey gereksiz. İşte SendGrid’in bu açılış sayfasından başka mükemmel bir örnek. Gezinme yok. Sadece bir sonraki adım atmanı istiyorlar.
 • Yalnızca formlarda kesinlikle gerekli olan kullanıcı verilerini toplayın:Daha fazla kişiyi doldurmaya teşvik etmek için formlarınızdaki alan sayısını azaltın .
 • Çok fazla seçenek vermekten kaçının: Önerilen  ve X’i beğenen kişiler de satın aldı…  e-ticaret mağazalarında özellikler iyidir, ancak yine de dikkatli olmanız gerekir. Ancak, dijital pazarlama gibi bazı alanlarda aynı açılış sayfasına birkaç ürün eklemek, yalnızca analiz felsefesine ve tank dönüşümlerine neden olur.
 • Açıkça yazın: İnsanların, açılış sayfanızdaki her cümleyle sözlüklerine ulaşmak istemelerini sağlayın. UCLA yönetim okulunda psikoloji profesörü Daniel Oppenheimer daha iyi olduğunu söyledi :

“Kullanmak yerine kullanımı kullanmalısın.”

Aynı zamanda, eylemi teşvik etmek, demir kaplı garantiler vermek ve kullanıcıların kayıt olmadan sizden satın almalarını sağlamak için teşvikler eklemeyi düşünün.

Bununla birlikte, ziyaretçilerin sitenizde dönüşüm yapmalarını engelleyen diğer engelleri düşünmek ve ortadan kaldırmak için daha iyi bir konumdasınız.

Sonuç

İnsanların dediği gibi harika şeyler zaman alır. Ancak, dönüşüm oranınızı artırmak için aylara veya yıllara ihtiyacınız yoktur.

Şu anda burada ve orada küçük kazançlar görmeye başlayabilirsiniz. Onları uygula.