Blogging SEO

Bir Web Tasarım Şirketi olarak Arama motoru optimizasyonu, pazarlamacılar için son derece önemlidir. Web sayfalarınızı optimize ederken – blog yayınlarınız da dahil olmak üzere – web sitenizi, Google gibi arama motorları aracılığıyla ürününüzle veya hizmetinizle ilişkili anahtar kelimeler girenler için daha görünür hale getiriyorsunuz.

Ancak Google’ın bol miktarda algoritma güncellemesi bunu zorlaştırıyor. Ve bugünün Blogging SEO en iyi uygulamaları tüm alaka ve niyetle ilgili. Okumaya devam et – Anlatacağım.

Neyin önemli olduğunu ve neyin olmadığını biliyor musunuz? Bugünün blog sıralama taktikleri nelerdir ve “eski okul” olarak kabul edilen nedir? Yeryüzünde nasıl her şeyi düz tutabiliyorsunuz?

Karmaşa, dijital içerik pazarlamacılarının karşılaştığı yaygın bir sorundur – ve biz de yardım etmek istiyoruz. Bu gönderide, önem verdiğiniz anahtar kelimeler için blog yayınlarınızı nasıl optimize edeceğinizi ve aklınızda bulundurmanız gereken birkaç diğer optimizasyon taktiğini ele alacağız.

Bu listenin güneşin altındaki her kuralı kapsamadığını unutmayın . Bunun yerine, aşağıdaki 10 SEO ipucu, özellikle blogunuz için bir SEO stratejisiyle başlamanızı sağlayan sayfa içi faktörlerdir.

Not: Günümüzde, meta açıklamanızın bir zamanlar olduğu gibi SERP’lere her zaman çekilmesi garanti edilmemektedir. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, Google arama sonuçlarının belirli bir sorguyla eşleşmesiyle ilgili olarak arama yapanlara en uygun bağlamı vermek için arama sonuçlarında anahtar kelimelerin bulunduğu diğer bölümlerini de çeker.

Size başka bir örnek göstereyim. Aşağıda, Google SERP’lerinde iki farklı metin parçacığı sunan iki farklı arama sorgusunun bir örneği verilmiştir. Birincisi, “no index no follow” sorgusunun bir sonucudur ve orijinal meta açıklamasında çeker:

Bir web tasarım Tek tek blog gönderileriniz için belirli SEO optimizasyon ipuçlarını görmek isterseniz , SEO Optimizasyon ekranına erişmek için yayında çalışırken blog editörünün en solundaki çubuk grafik simgesini tıklayın .