Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Bing

Seo

Bing, Tarama Verimliliğini Nasıl Artırıyor?

Geçen Haziran 2018’de Seattle’daki SMX Advanced konferansında önümüzdeki 18 ay boyunca ekibimin tarayıcı Bingbot’umuzu geliştirmeye odaklanacağını açıkladım.

Bu yazının ilerlememizi ve bu yolculuktaki öğrendiklerinizi paylaşma fırsatını kullanmama izin verin.

Neden Taramayı Optimize Etmeliyim?

Öncelikle ilk önce, arama motorlarının neden web’i taraması gerektiğini ve karşılaştıkları zorlukları açıklamama izin verin.

Bing’in tarayıcısı, Bingbot Bing platformunun önemli bir bileşenidir. Bingbot’un ana işlevi şudur:

 • En yeni içeriği edinmek için web sayfalarını indirin ve mevcut bilinen bağlantılardan yeni bağlantılar keşfedin.
 • Endeksli web dokümanlarının hala geçerli olduğunu, ölü linklerin olmadığını ve Bing endeksinin müşteri sonuçlarına alakalı sonuçlarla cevap verebilmek için kapsamlı ve taze kalmasına yardımcı olduğunu doğrulayın.

Örneğin, en yeni uzay roketi fırlatmasını arayan Bing müşterileri, bu roket fırlatma işleminden yalnızca birkaç saniye sonra yeni alakalı web sayfalarını arayabilir ve bulabilir. Bu yeni URL’lere bağlanabilmek için, onları bulmalı, seçmeli, taramalı, işlemeli ve indekslemeliyiz.

Bu yeni URL’leri keşfetmek için, yeni URL’leri izlemek için mevcut bilinen URL’leri düzenli olarak taramamız gerekir.

Keşfedildikten sonra, bu yeni URL’lerin içeriğini almak için tarama yapmamız gerekiyor.

Potansiyel içerik değişikliklerini kontrol etmek ve bu web sayfalarının ölü linkler değil hala geçerli olduğunu doğrulamak için bu yeni dizine eklenmiş URL’leri düzenli olarak taramaya devam etmeliyiz.

Başka bir deyişle, sistemimizdeki her URL’yi bir kereden fazla taradık.

Bing’in endeksini taze ve kapsamlı tutmak iki nedenden ötürü büyüleyici bir meydan okumadır:

Büyük Ölçek

Dünya çapında ağ çok büyük ve hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ekibim her gün daha önce hiç görülmemiş 100 milyardan fazla URL’yi keşfederken, gereksiz URL’ler parametreleri göz ardı ediliyor.

Bu yeni URL’lerin çoğu yararsız olsa da, bazıları Bing müşterilerimiz için alakalı içeriğe sahip harika URL’lerdir.

Hangi URL’ler getirilmeli veya getirilmemelidir?

çeşitlilik

Web siteleri:

 • Özel çözümler içeren çeşitli içerik yönetim sistemleri üzerine kuruludur.
 • Çeşitli web hosting firmalarına ve içerik dağıtım ağlarına ev sahipliği yaptı.
 • Arama motorlarıyla ilgili farklı hedefleri olan farklı kişiler tarafından yönetilir.

Her dava nasıl ele alınmalı?

Web sitesi sahiplerinden, Bingbot’un sitelerini sık sık ve yeterince hızlı bir şekilde taramadığı endişelerini duyduk.

Ayrıca Bingbot’un web sitelerini çok sık taradığı endişelerini duyduk.

Doğru tarama, henüz tam olarak çözülmemiş büyüleyici bir mühendislik problemidir. Bu yüzden küresel olarak onu geliştirmeye ve çözmeye odaklanıyoruz.

Neleri Optimize Ediyoruz?

Ekibimin tarayıcımızı geliştirmek için neler yaptığını incelemeden önce, optimize ettiğimiz anahtar ölçümleri paylaşmama izin verin.

İçerik tazeliği ve anlaşılırlık ihtiyacını karşılamak için Bing’deki ekibimin web sitelerinin indirme kısıtlamalarına uyan etkili ve verimli bir tarama planlaması politikası olması gerekir. Aşağıdakileri yapabilen verimli bir çözüm:

 • Bingbot’un günlük olarak taradığı yüz milyonlarca sunucunun ve milyarlarca web sayfasının çeşitliliğini ölçeklendirin ve yönetin.
 • Sitenin çalışmama sürelerini ele alırken ve çok sık tarama yapmadığımızdan emin olarak tüm oyuncuları – web yöneticilerini, web sitelerini ve içerik yönetim sistemlerini – memnun edin.

Tarayıcımızın performansı üç temel ölçümle ölçülebilir:

Tarama Etkinliği

Bing’in dizinindeki her sayfa, web sürümünün yeni bir kopyası olmalıdır. Web sayfaları çoğu web yöneticisinin düşündüğünden daha sık değişir:

 • Satılan ürünlerin fiyatları günlük olarak değişebilir.
 • Hava durumu sayfaları dünyadaki her şehir için genellikle günde bir kez değişiyor.
 • Telif hakkı tarihleri ​​her yıl değişir.
 • Geçiş reklamları sayfa içine HTML enjekte edebilir.
 • Seattle’daki web sayfalarındaki süre her saniye değişiyor.
 • Şema içeriğindeki değişiklikler bir web sitesi ziyaretçisinin gözünde görünmez!

Anlamlı içerik değişikliklerini ayırt etmek, insanların düşündüğü kadar kolay değildir.

Tarama Verimliliği

Yalnızca güncellenmiş (sayfadaki yeni içerik / yararlı giden bağlantılar) veya yeni URL’leri tararız.

İdeal olarak, içerik yayınlanır yayınlanmaz yeni bir URL’yi tararız ve web sayfasının içeriği güncellendikten sonra veya ölü linkler veya yönlendirmeler yaparlarsa yalnızca bir kez daha tararız.

Ne yazık ki, bazı sitelerdeki içerik değişiklikleriyle ilgili hiçbir sinyal almıyoruz. Bu sitelerde, yalnızca içeriğin değiştiğini keşfetmek için gizli olarak geziniyoruz.

Web Sitesi Nezaket Kısıtlarına Uyun

Asla webmasterların istediğinden daha fazla tarama yapmıyoruz .

Sorun, web sitesi sahiplerinin farklı SEO gereksinimlerine sahip olmaları ve arama motorlarıyla daha fazla veya daha az meşgul olmalarıdır.

Bazı site sahipleri, Bing’i günlük Web üzerinden kotaları hakkında Bing Web Yöneticisi araçlarıyla bilgilendirirken, çoğu site bunu yapmaz. Buna karşılık, arama motoru ayırmak için kotayı tahmin etmek zorunda kalır.

Webmasterlarla konuşurken, onların farklı ihtiyaçları olduğunu gözlemledik.

Bazıları her zaman en son içeriğe sahip olduğumuzdan emin olmak için günlük olarak tüm sayfalarını taramasını isterken, bazı webmasterlar yalnızca güncellenmiş içeriği taramamızı ister.

Nasıl İyileştiriyoruz?

Bingbot için zorluk, web sayfalarını yalnızca bir kez getirememesidir.

Yukarıda belirttiğim gibi, bir sayfa yayınlandıktan sonra, içeriğin güncellendiğini ve bunun ölü bir bağlantı olmadığını keşfetmek için düzenli olarak almamız gerekir.

Neyin ne zaman alınacağının tanımlanması, yardımınızla optimizasyon yapmak istediğimiz sorun.

Bilgisayarlar mükemmel ve verimli hizmetçi yaptıklarından, URL’lerin ne zaman ve ne zaman taranacağını modellemek için bunlardan yararlanıyoruz.

Ancak, bilgisayarlara tam olarak güvenmek istemediğimiz için, webmasterlar ve ekibim, günde ne kadar URL’yi tarayabileceğimize dair son kontrol sahibi.

Varsayılan tarama politikamız, web’de gezinirken olabildiğince kibar davranmaktır.

Optimize etmek için yatırımımızı iki alana odaklıyoruz:

Bingbot’un Tarama Sıklığını Azaltmasına İzin Verecek Kalıpları Tanımlama

Çoğu sitede, günlük olarak yeni web sayfaları yayınlanabilir ve bazı sayfalar düzenli aralıklarla güncellenirken, içeriğin çoğu genellikle aylar ve hatta yıllar boyunca düzenlenmez.

Önceki sayfaların içeriğini büyük ölçüde değiştirmeden, yeni ve güncellenmiş içerikle sitelerin boyutu artar.

Site başına içerik değişikliklerinin daha iyi modellenmesi ve anlaşılması ekibimin temel hedeflerinden biridir. Pek çok sitede zaten gelişme kaydettik ve çok daha fazla geliştirme geliyor.

Web Yöneticisi İpuçlarından Yararlanma

Kaynakları yeni ve güncellenmiş URL’leri keşfetmek için yayınlar (Atom, RSS) ve site haritaları olarak kullandığımız zaman, yeni URL’leri keşfetmek için bu URL’leri sık sık çekmemiz gerekir – çoğu zaman hiçbir şey değişmedi.

Ayrıca, Bing’e günde en fazla 10.000 URL göndererek web yöneticilerinin içeriğini hızlı bir şekilde dizine alma yeteneğini açıkladık .

Bu, bir web yöneticisinin, içeriğini taramak ve dizine eklemek için günlük olarak gönderebileceği URL sayısında önemli bir artıştır. Bu bizim için kısma taramayı benimseme konusunda güçlü bir sinyaldir.

Bize her bir değişiklikten bahsederseniz, bu tür değişiklikleri keşfetmek için tarama gereksinimini sınırlar ve içeriğinizi hızlı bir şekilde dizine alırsınız.

Bu nedenle , içerik değişiklikleriniz hakkında bize gerçek zamanlı bilgi vermek ve tarayıcıların değişmeyen içerik üzerinde sürünerek boşa harcamaktan kaçınmasını önlemek için herkesi Bing Webmaster API’lerini tercihen İçerik Yönetim Sistemlerinize entegre etmeye teşvik ediyoruz . Yoast , bu API’ye desteğini açıkladı .

Star Trek Spock, manzarayı tek bir çiçekle yeniden şekillendirmeye başlayabileceğini söyledi. Bu URL gönderim API’sinin, gezinme manzarasının yeniden şekillenmesini tetikleyen, sektörü ilerleten, dünyayı küresel ısınmaya karşı koruyan doğru bir adım olduğuna inanıyorum.

URL Gönder API’sini iki kolay adımda test edebilirsiniz :

1. Adım: Siteniz için Bing Web Yöneticisi araçları API kimliğinizi alın .

2. Adım: Siteniz için yeni URL’ler gönderin.

Wget kullanarak örnek . Değiştir kimliğini senin tarafından API kimliği , SITEURLtarafından sitenize URL ve bing URL’ye bir tarafından sitenizin URL’si .

URL Gönder API’sini henüz kabul edemeyen siteler için, içerik değişikliği hakkında bilgi edinmek ve onu optimize etmek için mevcut içerik sinyalleri üzerinde tarama zamanlamasını güçlendirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.

En iyi uygulamalardan biri, sitenizdeki tüm alakalı URL’leri listeleyen ve en az günde bir kez yenileyen bir site haritasına sahip olmanız ve RSS, yeni URL’lerinizi ve güncellenen içeriğe sahip URL’leri listeleyen beslemeleridir.

Ayrıca, farkında olduğumuzdan emin olmak ve analitiklerinizi yeni URL’ler keşfedildikçe incelemek için Bing Webmaster araçlarına site haritalarınızı ve RSS’lerinizi göndermenizi de öneririz.

Gönderildikten sonra, düzenli olarak (çoğu durumda, günde en az bir kez) ileriye doğru hareketleri izleyeceğiz.

Sonuç

Biz ilerleme kaydederken, paletli verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız henüz yapılmamıştır.

Tarayıcımızın verimliliğini ve yeteneklerini, tarayıcının zamanlama algoritmasını geliştirmek için kullanılan yüzlerce farklı türde veri türündeki becerilerini ve yeteneklerini geliştirmeye devam etmek için hala birçok fırsatımız var.

Google, Haberler

3 Yeni Google ve Bing PPC’den Yararlanılacak Özellikler

Google diyorki Ücretli arama dünyasında hepimizin karşı karşıya olduğu büyük değişim hacminden bıktınız mı?

Hiç şüphe yok ki, Google Reklamları ile ilgili birçok şey oluyor – Bing’in birkaç ilginç ve yararlı duyurusu olmasına rağmen.

Çok sık küçük duyurular (ve bazen büyük duygular) cevapsız kalır, çünkü sadece bununla karşılaşmazsınız veya değişiklik başka şeyler üzerinde çalıştığınız bir günde gerçekleşir. Bunu, kayıp gelir ve fırsat şeklinde önemli maliyetlere sahip olabileceği için en büyük sorunlardan biri olarak sıralıyorum.

Bu nedenle, bu makale, ücretli arama harcamalarınızdaki YG’yi artırmak için şu anda yararlanabileceğiniz en son üç en sevdiğim değişikliği tamamlayacak.

Uygun olduğunda, bu yeni özellikleri nasıl kullandığım konusunda da bazı ipuçları vereceğim. Evrensel olarak uygulanmazlar, ama umarım size bazı fikirler verir.

1. Duyarlı Reklamlar

Tüm yeni PPC yayınlarından ikinci favorim (ve Google tarafından favorim), Duyarlı Reklamların mevcut reklam biçimlerine eklenmesiydi .

Henüz bu yeni formatla mı oynuyorsunuz? Olmazsa, yapmalısın – ama dikkatli ol. Bunu şu şekilde okuyabilirsiniz:

Artılarını ve eksilerini bir anlayışla.

Onları ayarlamak için kullandığınız arayüze hızlıca bir göz atalım:

Aslında hepimizin tanıdığı ve sevdiği genişletilmiş metin reklamlara benziyor, ancak büyük bir farkla, 15 olası başlık ve dört açıklama var.

Elbette, herhangi bir zamanda hepsi görünmeyecektir. Google, birlikte çalışmaları için verdiklerinize ve gördükleri geçmiş metriklere dayanarak tıklamaları etkileyebilecek olasılıklar olarak gördüklerini temel alarak, reklamların çeşitli sürümlerini oluşturmak için iç sistemlerini kullanır. Orada büyük artılardan ve büyük eksilerden biri.

Bu nedenle, varyasyonları test etmek için çok sayıda reklam oluşturmak yerine, tek bir reklam oluşturabilir ve Google’ın testleri sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Madalyonun diğer tarafında, dönüşümlerin tıklanmasını tercih edebilir ve hangi kombinasyonların diğerlerinden daha iyi çalışacağına ilişkin varsayımlarında yanlış olabilirler. Binlerce gösterimden sonra elementlerin tamamen denenmemiş olduğunu gördüm.

Yani, tam olarak yaptığınız gibi sınamak için güvenemezsiniz ama sonra, siz (ve uzatma Google’ın gelire göre) tıklama maksimize reklamlar oluşturmak için sahip olduğu veri her bit kullanacak şekilde güvenebilirsiniz ve onlar sahip çok veri için birlikte çalışmak.

Dürüst olacağım, bu reklam türünü seviyorum. Bu, başlangıç ​​noktası ya da eklenti olarak kullanma eğiliminde olduğumu söyledi.

Yeni reklam grupları oluştururken, tek bir duyarlı reklam oluşturabilir ve bunu suları test etmek için kullanabilirim, eğer düşük performans gösteren tüm reklamları olan bir grupta çalışıyorsam, onları durduracağım ve aynısını yaparım zaten çok fazla tıklama ile ek bir test alanı olarak duyarlı bir reklam oluşturacağım.

Performansı düşük bir kampanya yayınladığımı veya yeni bir reklam grubu oluşturduğumu varsayalım, Google’ın zaman içinde tercih ettiği kombinasyonları izleyeceğim (reklamların günde kaç gösterim alacağı ve verilerinizin istatistiksel olarak ne kadar önemli olmasını istediğinize bağlı olarak) ve , grubun oldukça iyi performans gösterdiğini varsayarsak, daha sonra en iyi performanslarla eşleşen genişletilmiş metin reklamlar oluşturacağım ve grubu reklamları eşit şekilde döndürecek şekilde ayarlayacağım.

Temel olarak, Google’a göre iyi performans göstermesi gereken, ancak Google’ın çok fazla yaslanmasına izin vermeyen reklamları çıkarmak, testin yanıt veren reklamlarda işe yaramaz hale gelmesini sağlar.

İyi performans gösteren bir kampanyam varsa ancak yeni reklamları test etmek istiyorum, iyi performans gösteren tüm reklamları devam ettiriyorum, reklam rotasyonunu eşit şekilde döndürmek ve yeni bir duyarlı reklam eklemek için kullanıyorum.

Diğerlerinin altında performans gösterse bile, toplanan veriler ve ilham verdiği reklamlar, genellikle TO’da yüzde iki veya daha fazla ve yüzde 4 ila yüzde 6 arasında bir artışla uğraşırken çok olumlu sonuçlar verdiğini göstermiştir. TO – çok fazla trafik olabilir.

2. Bing Ads Zamanlanmış İthalatları

Tamam, bu aslında birkaç yıl önce başlattı. Ancak Google, başa çıkamayacakları başka bir başlık ve açıklama eklediğinde biraz işe yaramaz hale geldi. Birkaç ay önce giderildi , bu yüzden bu listeyi hazırladı.

Şimdi kendi kendinize düşünüyor olabilirsiniz, bu Bing… Bing’den maddeye yeterince trafik alamıyorum. Eh, işte Bing hakkında bir şey: yüksek hacimli bir kampanyanız yoksa, muhtemelen haklısınız.

Düzeltme, sen vardı muhtemelen doğru.

Bing , 2017 yılında otomatik Google Reklamları içe aktarma işlemlerine ekledi . 2018’de, daha sağlam Google biçiminin desteğini eklediler ve bununla birlikte çok az bir maliyetle bir ton trafik geldi.

İşte sorun şu ki, gösterimlerinizde yeterince yüksek değilse, işletmeniz için bir Bing Ads kampanyası oluşturmaya ve yönetmeye değmeyeceği doğru olabilir . Trafiği kesecek bir motor olan tek başına Google Reklamlarını yönetmenin zamanını haklı çıkarmanın ve genişlemenin yeterince zor olduğu senaryolar gördüm.

Ancak zamanlanmış ithalat oldukça acısız hale getiriyor. Şuna benziyor:

İçe aktarma sıklığını zamanlayabilirsiniz ve gerisini hallederler.

Şimdi, her zaman olduğu gibi, dezavantajlar var. Bunu bir set ve unutma senaryosu demiyorum.

Bing kullanıcıları Google kullanıcılarından farklıdır ve tıklama maliyetleri hala daha farklıdır. Dolayısıyla, yapmanız gereken bazı değişiklikler var, ancak temel olarak en zor iş, yeni reklamları döndürme ve kampanya ayarlarını düzenleme.

Haftalık bir içe aktarma zamanlaması için kampanyalar oluşturma eğilimindeyim ve hiçbir şeyin beklenmedik bir şekilde gitmemesini sağlamak için beni yalnızca haftalık olarak açmam gerekiyor.

Bazı kampanyalar, yalnızca Bing’de aylık olarak kontrol edeceğim kadar düşük bir düzeyde. Daha fazla ve kampanya maliyetlerinde olabilecek küçük fark için bana para ödemeye değmez.

En uygun olduğunu söylemiyorum, Bing’in Google’a vereceğiniz dikkati verecek kadar trafik sağlaması harika olmaz mıydı?

Ancak birçoğu için yapmaz ve bu, çok az zaman harcanan bir Bing hesabını dolaylı olarak yönetmenin etkili bir yoludur, bu da reklamverenlere ek bir motora erişim ve düşük yatırım süresi için önemli bir trafik sağlar.

Son zamanlarda bunu, her ikisini de yayınlayan bir müşterinin kampanyasına ekledim. Açıkçası Google’a daha fazla çaba harcadım, çünkü para kanıyordu ve Bing’den gerçekten fazla ilgi görecek kadar trafik yoktu.

Otomatik programı ayarladıktan sonra müşteri dönüşümleri iki katına çıkardı – beklediğimden daha fazla ve bana daha fazla Bing trafiği alabilecek miydi diye soruyordu.

3. Google Kişiselleştirmeyi Optimize Etme

Google Optimize’ı kullanmadıysanız, biraz düşünmelisiniz. Genelde iyi bir test aracı olmasına rağmen , Eylül ayında Google’ın gerçekten heyecan verici kişiselleştirme özellikleri eklediklerini duyurduğunu duyurdu .

Optimize ile her zaman sağlam A / B ve çok değişkenli testler yaptık. Bu eklentinin ürettiği şey, bir sayfanın içeriğini Google Analytics, Google Reklamlar ve sitenin kendisinden çizilen verilere dayandırma yeteneğidir.

İşte oluşturabileceğiniz kural türlerine bir göz atın:

Tahmin edilebileceği gibi, içeriği URL’ye veya URL türlerine, yönlendirenlere, yerlere ve cihazlara göre düzenleyebilirsiniz. Ancak, gerçekten ilginçleştiği nokta, çerezler, JavaScript ve (kişisel favorim) Veri katmanını temel alarak bir sayfayı / siteyi özelleştirebileceğimiz tabana doğru.

Temel olarak, sayfalarımızı Veri katmanındakilere göre kolayca özelleştirebiliriz, bu sayede birisinin belirli sayfaları ziyaret edip etmediği, sepetinde öğe olup olmadığına ve hayal edebileceğiniz başka bir şey olup olmadığına göre düzeni kolayca düzenleyebilirsiniz. .

Bu, ziyaretçiyi gönderen anahtar kelime veya reklam grubu gibi Google Reklamları bilgisine dayanarak bir sayfanın içeriğini kolayca uyarlama, içeriğinizi, uygun olduğunda belirli terimleri eklemek veya bunları enjekte etmek üzere düzenlemek için yeteneği gölgelemek değildir.

İyi bir örnek, eş anlamlıların sıklıkla kullanıldığı, “şirket” vs “sağlayıcı” gibi kelimelerdir. Bunları aynı sayfaya indirmek isteyebilirsiniz, ancak arayanın daha rahat kullandığı terimleri kullanmak için terimleri değiştirebilirsiniz.

Şimdi çok kolay ve bunun üzerine, daha iyi olup olmadığını görmek için varsayılan metne veya diğer değişkenlere karşı test edebilirsiniz.

Temel olarak, henüz Google Optimize ile oynamaya başlamadıysanız, içeri girin. Ücretli dışında çok fazla bir alanı kapsıyorsa, PPC geliştirmelerimin bu makalesine, sahip olabileceği önemli etki nedeniyle dahil edilmesi gerekir. dönüşümlerde.

Yakınınızdaki Bir Sunucuya Yakında

Kristal topumdan çıkarsam, önümüzdeki birkaç ayın onlarla birlikte bir dizi ilginç geliştirme ve gelişme getireceğini garanti edebilirim.

Özellikle, video reklam alanında Google’dan büyük bir şeyleri izleyeceğim ve genel olarak Bing’den izleyeceğim.

İle Verizon anlaşma Bing Ads Yahoo’nun reklam envanterinin bütünlüğü ama belki daha da önemlisi erişim sağlamasını olacak, bunlar oldukça zaman teknolojik olarak Google’da gerisinde kaldığı ettik bir alandır mobil içine kazanç sağlamak mümkün olacak.

Tabii ki, bu değişime girmek için zaman alacaktır, ancak onlardan önce bazı büyük duyurular bekliyorum.