Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Arama motoru optimizasyonu

Google, Sosyal Medya

Sosyal Medya Yöneticisi Ve Sahip Olması Gereken En İyi 10 Beceri

Sosyal medya yöneticisinin son 20 yılın en güçlü yeniliklerinden biridir. İnternet, bir düğmeyi tıklatarak dünyayı erişilebilir hale getirirken, sosyal medya insanları birbirine bağlayan araçtı.

MySpace gibi sitelerde küçükten başlayarak, Facebook , Twitter ve Instagram gibi sosyal medya güçleri , son birkaç yılda dünyanın en etkili şirketlerinden biri olmak için gelişti. Bugün, her yaştan ve demografik kişiyi birbirine bağlayan bir çok sosyal medya kanalı var .

Günümüzde sosyal medya, eğlence için yapılacak bir şeyden daha fazlasıdır; işletmelerin mevcut ve gelecekteki müşterileriyle doğrudan bağlantı kurma ve etkileşime geçme yöntemidir. Bir işletmenin sosyal medya kanalları, insanların şirketlerini nasıl gördüklerinin markasının kalbi ve ruhu olabilir.

Bu yüzden bir sosyal medya yöneticisi rolü bu kadar önemli hale geldi .

Sosyal medya yöneticileri sosyal medya sayfalarını oluşturmak ve içerik yayınlamak için yukarıda ve öteye gider. Sosyal medya yöneticileri, şirketin markasını dünyanın çoğunluğunun gördüğü şekilde yönetmekten sorumludur.

İyi bir sosyal medya yöneticisi yapan, çoğu zaman bir şirketin diğer pozisyonlarında görülmeyen belirli bir beceri setidir.

Kısmen yazar ve editör, kısmi pazarlamacı, kısmi tasarımcı ve kısmi halkla ilişkiler olan bir iş. Bir sosyal medya yöneticisi de kendi kendine güdümlü olmalı ve bağımsız çalışırken bir sürece öncülük etme yeteneğine sahip olmalıdır.

Gün boyunca, bir sosyal medya yöneticisinin başarılı olması için ihtiyaç duyacağı en iyi 10 beceridir.

1. Katı İletişim Becerileri Olmalı

Asıl işi, şirket dışından insanlarla bağlantı kurmak olan birinin iyi iletişim becerilerine sahip olması gerektiği açık gibi görünebilir. Aslında, tartışmasız, 1 Nolu sosyal medya yöneticisinin başarılı olması gerekiyor.

Bu alanda iletişim becerileri, geleneksel iletişim rollerinden biraz farklıdır. Sosyal medya yöneticileri, iletişim kurdukları kitleyi anlayabilmeli ve bu kitleye uyacak şekilde konuşabilmelidir.

Tüm sosyal medya, başardıkları anlamında benzer olsa da, her sosyal medya kanalı biraz farklı bir iletişim yoluna sahiptir. Bir kişinin Facebook’ta iletişim kurma biçimini tanımak ve anlamak, bir kişinin Twitter’da iletişim kurma şeklinden farklıdır.

2. Sosyal olmalılar

En iyi sosyal medya yöneticileri, sosyal medyadan tamamen zevk alan ve sosyal medyaya kişisel düzeyde katılan kişilerdir. Sosyal medyada gerçekten başarılı bir iletişimci olmak için, kişi yalnızca programların içeriğini ve çıkışlarını bilmekle kalmamakta, her biri için ortak olan yerel dili kullanabilmeli.

Bir “yabancı” bir sosyal medya kanalında yayınlandığında ağrılı bir parmak gibi çıkmaya başlar ve bu, işletmenin itibarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, her kanalın gerektirdiği her şeyde ustalaşan bir sosyal medya yöneticisi kilit öneme sahip ve neden en iyi sosyal medya yöneticileri, mesleği olarak üstlenmeden önce kişisel bir düzeyde sosyal medyaya katılanlardır.

3. Kişilik ve Yaratıcı Olmalılar

İş için sosyal medya kullanımı ile kişisel yaşam arasındaki en büyük farklardan biri içeriğin formalitesidir. Bu, işletmeler için sosyal medya mesajlaşmasının havasız olması gerektiği anlamına gelmiyor. Aslında tam tersi.

Sosyal medya kanalları, işletmelerin müşterilerle daha kişisel bir düzeyde iletişim kurmalarının bir yoludur. Dolayısıyla, mizah duygusu, yaratıcılık dokunuşu ve izleyiciyle rezonansa giren bir ses mutlaka görülmeli. Bir işletmenin sosyal medya kanalları reklam olarak çıkmamalı veya tipik PR jargonu içermemelidir.

4. Dijital Verilere Dayalı Olmalı

Bu listedeki en üstteki üç beceri, sosyal medya yöneticisi unvanını alan kişinin makyajı ile ilgilidir. Gerisi tümüyle mesleki temelli becerilerdir.

Bir sosyal medya yöneticisinin içeriği optimize ederek ve analiz ederek içeriği bir adım daha ileri götürmesi gerekir. Bu, sosyal medya pazarlamasının, her bir kanal için uygun verileri toplayarak ve daha sonra gerekirse içeriği ayarlayarak çalışıp çalışmadığını ayırt edebilmek anlamına gelir.

İşin bu yönü, arama motoru optimizasyonu (SEO) genel uygulamalarına ve özellikle arama motorlarının sosyal medya paylaşımlarını nasıl ele aldıklarına ilişkin bilgi gerektirir .

5. Proje Yöneticileri Olmalı

Bir işletme için sosyal medya kanallarını yönetmek hepsi eğlenceli ve oyunlar değildir. Bu ciddi yönetim becerilerini alan ciddi bir iştir.

Bazı sosyal medya yöneticileri, tek erkek veya tek kadın ekipleri olacaktır. Bu durumda, kişinin her bir kanala, genel sosyal medya planının yanı sıra, kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri olan ayrı bir proje olarak yaklaşması gerekecektir.

Bazı sosyal medya yöneticileri, kanalların her birini yönetmelerine yardımcı olan bir ekibin var. Bu durumlarda, yöneticinin bir projenin yanı sıra insanları yönetme konusunda sağlam becerilere sahip olması gerekecektir.

6. İyi Yazmalı ve Düzenlemelidirler

Sosyal medya, dil ve içerik bakımından bir miktar boşluk sağlarken, halen mevcut ve potansiyel müşterilere gönderilen bir mesaj olduğunu unutmayın; hala bir şirketin kamu sesi olarak hizmet verecek mesajlaşıyor.

Bu nedenle tüm başarılı sosyal medya yöneticilerinin mükemmel yazma ve düzenleme becerilerine sahip olmaları gerekir. Birinin kişisel bir sosyal medya hesabı için kullanabileceği tipik dillerden bazıları, profesyonel bir hesapta uçmaz.

Evet, sosyal medya yöneticisinin yazıya biraz yetenek katması gerekecek, ancak profesyonel bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu, yöneticinin yazacağı içerik için ve takımdaki diğer kişilerin yazdığı içerik için de geçerlidir.

7. Görme Becerileri Olmalı

Sosyal medya, görsel olarak yönlendirilen bir iletişim şeklidir. Twitter gibi metin tabanlı kanallardaki yazılar bile, metinle birlikte gelen resimlere sahipse daha iyi performans gösterir . Bu nedenle başarılı sosyal medya yöneticilerinin görselleri metinle nasıl eşleştireceklerini anlamaları gerekiyor.

Bu, iyi bir sosyal medya yöneticisinin internetten veya bir şirketin veritabanından mevcut görüntüleri çıkartabileceği ve ayrıca kendi başına harika görüntüler yaratabileceği veya en azından bir tasarım departmanını anlatabileceği anlamına gelir. ne yaratacağım.

8. Esnek ve Uyarlanabilir Olmalı

Bir sosyal medya yöneticisinin işi, çok fazla sabır ve esneklik gerektirir. Sadece bir şirketin ihtiyaçları her zaman değişmekle kalmıyor, aynı zamanda sosyal medyanın da kendisi değişiyor. Esnekliğin girdiği yer burasıdır.

İyi bir sosyal medya yöneticisinin, her bir sosyal medya kanalında yapılan değişiklikleri sindirebilmesinin yanı sıra, yaklaşımı o kanala nasıl kaydırması gerektiği de gerekecektir.

Ek olarak, sosyal medya yöneticilerinin iletişim kurdukları her ortama uyum sağlayabilmeleri gerekir, çünkü bazen değişiklik sadece kanalın kendisi ile değil, bir sosyal medya kanalının kullanıcıları ile de gerçekleşir.

Bu, örneğin insanların Twitter’ı nasıl kullandıklarına değil, Twitter’da ne hakkında konuştuklarına bağlı olarak – yöneticinin şirketi ile ilgili olup olmadığına dair tüm eğilimlere ayak uydurmak anlamına gelir.

9. Büyük Pazarlamacılar Olmalı

Sonuçta, bir sosyal medya kanalının amacı pazarlama fırsatları yaratmaktır. Sosyal medyanın eğlenceli yanı iletişim kurmak, fotoğraf çekmek, göze hoş gelen yazılar oluşturmak ve insanlarla etkileşim kurmak.

Ancak nihai amaç işi pazarlamak. Sosyal medya yöneticisinin güçlü bir doğrudan satış geçmişine sahip olması gerekmez, ancak sosyal ekibin ürettiği içeriğin, dolaylı bir şekilde olsa bile, satış üretmek için ideal olduğunu anlamalıdır.

Öyleyse, sosyal medya yöneticisinin bir mesaja cevap olarak karşılaşabilecek bir satış noktasını tanıyabilmesi ve satış ekibine iletebilmesi de önemlidir.

10. Mükemmel Müşteri Hizmet Becerilerine Sahip Olmalılar

Sosyal medyanın göz ardı edilemeyecek bir yönü, iki yönlü bir iletişim caddesi olmasıdır. İnsanların içeriğinizi yanıtlaması veya izleyicileriyle paylaşması çok kolaydır.

Başarılı sosyal medya yöneticileri, işin bu müşteri hizmetini anlayacak ve her sosyal medya kanalındaki faaliyeti etkin bir şekilde izleme ve tüm sorulara saygılı bir şekilde cevap verme becerisine sahip olacak – cevabın olumlu veya olumsuz olup olmadığını.

İnsanlar sosyal medyada ne isterlerse söyleyebilirler – ve sık sık yaparlar – bu yüzden bu insanlara kibar ve saygılı bir şekilde yaklaşmak biraz sabır ve disiplin gerektirir.

En iyi sosyal medya yöneticileri, çeşitli geleneksel disiplinlerde çok çeşitli beceriler gerektiren bir pozisyon olduğundan yukarıdaki 10 becerinin hoş bir kombinasyonuna sahip olacak.

Google, Seo

İşlerinizi SEO ile Büyütün Dünyaya Açılın

SEO ile İşini ve liderliğini büyütmek her iş adamının en önemli hedeflerinden ikisidir. Kurşun büyümesi ve iş büyümesi el ele gider. Biri olmadan diğeri alamazsın. Birçok işletme sahibi, özellikle de yeni başlayanlar, iş dünyasının ve liderliğin büyümesinin telefon görüşmesi yapan satış temsilcileriyle başladığını düşünüyor. Bir iş kurma bu görüşü eski ve başarısız.

Eski güzel telefonla pazarlama telefon görüşmeleri hala devam ederken, çoğu iletişim çevrimiçi oluyor. Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar, insanlara bilgiye ve birbirlerine 7/24 erişme imkanı sağlar. Satış ekibiniz telefonlarını e-posta, sosyal medya ve SEO üzerinden çevrimiçi iletişim ile aramalarına iltifat etmiyorsa, işinizi veya potansiyel müşteri sayınızı yakın zamanda büyütmeyeceksiniz.

Son cümle içindeki kısaltma SEO dikkatinizi çekmiş olabilir. Ne gelmez arama motoru optimizasyonu potansiyel müşteri ve kişinin iş büyüyen ilgisi var? Kısacası, bir sürü.

İnternet’e kolayca erişilebilmesi sayesinde kullanıcılar derhal bilgi ve sorularına cevap bulmayı beklemektedir. Web siteleri, kullanıcıların aceleyle aradıkları bu bilgileri içeren içeriği sağlar. Ancak, internette milyonlarca web sitesi var ve bunların tümü arama sonuçlarında görünmüyor. Sadece en alakalı ve güvenilir sayılanlar belirir. Sonuçta, bir kullanıcı belirli bir bilgi almak için acele ediyor, bu nedenle zaman zaman gereksiz web sitesi içeriğini okumakla zaman kaybetmek istemiyorlar.

Bu, SEO veya arama motoru optimizasyonu içeri giriyor. Bir kullanıcı tarafından girilen her arama sorgusunun arkasında, bir Google SEO veya arama motoru robotu, web’de yayınlanan her web sitesinden verileri endeksler ve toplar. Örümcekler, kullanıcının arama sorgusunda kullanılan kelimelerle eşleşen veya eşleşen anahtar kelimeler arayan web sitelerini tarar. Arama motoru robotu daha sonra bazı web sayfalarını kullanıcı tarafından görülen arama sonuçlarında sıralamak için bir formül kullanır.

Arama motoru pazarlamasında sıralama önemlidir. Her internet pazarlama şirketi kendi web sitesini ve müşterilerinin web sitelerini tercih edilen 1 numaralı arama sonucu konumuna getirmeye çalışmaktadır.

Sıralama neden önemlidir? Peki, 24/7 İnternet erişiminin önceki noktalarına ve insanların acil cevap ve bilgi beklentilerine geri dönersek, bir sonraki sayfalardakiler göz ardı edilirken ilk arama sonuçları avcısı okunacaktır. Ne de olsa, zamanları değerli ve kısa olduğunda, birden fazla web sitesini kim tıklayacak?

Sadece bir kişinin web sitesinin SEO optimizasyonu ile iyi bir çevrimiçi pazarlama yaparak web sitenizin bu en üst sıralardan birini alma ve böylece web sitesi ziyaretçilerini ve olası potansiyel müşterileri ve müşterileri arttırma şansı artar.

SEO sadece web sitenize daha fazla trafik getirmekle kalmaz, aynı zamanda markanız, ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen kalite adaylarını da çeker.

Arama motoru optimizasyonu sizin için yabancı bir kavram ise, nereden başlayacağınızı ve ne yapacağınızı bilmek çok zor olabilir. Arama motoru robotlarının dikkatini çekmek ve daha yüksek, daha görünür arama sonuçları sıralaması kazanmak için uygulamaya başlayabileceğiniz bazı basit SEO taktikleri:

 • Anahtar Kelimeleri Kullanın

Bir SEO stratejisi için mükemmel bir başlangıç ​​noktası, anahtar kelimelerin uygulanmasıdır. Google Arama Konsolu ile bir hesap kurduğunuzda, web sitenizdeki tüm içeriği hedefleyen ve uygulayan hangi sektör veya belirli anahtar kelimeleri, anahtar kelime öbeklerini ve anahtar kelime gruplarını bulabileceğiniz kullanışlı bir anahtar kelime aracına erişebilirsiniz. Hangi anahtar kelimelerin hedefleneceğini belirlerken, arama hacmi düşük, ancak aylık arama sayısı yüksek olanları arayın. Daha az arama hacmine sahip olanlar, rekabet edebilecekleri anlamına gelmediğinden, şirketiniz onlar için daha iyi bir sıralama şansına sahip.

Geniş, kısa anahtar kelimeler ve kelime öbeklerinin peşinden gitmek isteyebilirsiniz, ancak diğerleri de öyle olacaktır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri (aynı zamanda daha belirgin kelimeler içeren anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri) hedeflemeye karar verdiğinizde, web sitenizin sıralanma şansı artar ve sitenizi bulan ve ziyaret edenlerin ilgisi daha büyük olacaktır. Ürün veya hizmet.

 • İyi Meta Açıklamaları Yaz

Meta açıklama, tıklanabilir web sayfası başlığının altında görünen bir veya iki satır bulanıklığıdır. Belirli bir sayfanın ne hakkında olduğu hakkında kısa bir açıklama sunar. Meta açıklamanın uzunluğu 160 – 300 karakter arasında uzatıldı. Bundan daha uzun meta açıklamaları kesiliyor, bu da kaçınılması gereken bir şey. Meta açıklamaları kısa ve özlü olmalıdır. Ayrıca, hedeflediğiniz anahtar kelimelerden bazılarını eklemek için en uygun yerlerdir. Meta açıklamaları yazarken, web kullanıcısını ve ne zaman arama yaptıklarını sorabileceği soruları düşünün. Meta açıklamanızın, sorularından birine cevabınız olmasına izin verin.

 • Web Sitenizi Mobil Duyarlı Yapın

Artık daha fazla insan, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan ziyade, akıllı telefonlarıyla İnternette dolaşıyor. Bir akıllı telefon ve bilgisayar arasındaki ekran büyüklüğü arasındaki farkı muhtemelen fark etmişsinizdir. Mobil olarak yanıt vermeyen web siteleri, masaüstü veya dizüstü bilgisayarın ekran boyutuna sığacak, ancak akıllı telefonun küçük ekranına sığacak şekilde küçülmeyecek. Sonuç, bir kullanıcı akıllı telefonunu kullandığında web sitesinde gezinmek için çirkin ve zordur.

Google gibi arama motorları, mutsuz İnternet kullanıcılarının hoşuna gitmiyor ve mobil duyarlılık, kullanıcı deneyimi için artık çok önemli olduğundan, artık arama sıralama algoritmasında bir sıralama faktörü olduğu için.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olarak, yalnızca arama motorlarını tatmin etmekle kalmaz ve muhtemelen arama sonuçları sıralamasında da bir artış elde edersiniz, aynı zamanda site ziyaretçilerinize hoş bir deneyim yaşatırsınız.

 • Google İşletme Listesinde Aktif Olun

Google My Business (GMB), yerel işletmelerin çevrimiçi listelenmesi için harika bir yoldur . GMB ile, işletmeler Google haritalarında yol tarifleri, şirketin ürün ve hizmetlerinin bir özeti, şirketin adresi, telefon, çalışma saatleri, resimler, incelemeler ve şirketin web sitesine bir bağlantı olarak listelenir.

GMB’den yararlanmak için, işini “talep etmek” gerekir. Sağlanan işletme özeti bölümü, anahtar kelimeler eklemek için başka bir önemli yerdir. Bununla birlikte, burada, “X City’deki kuaför” gibi yerel anahtar kelime öbeklerini kullanmayı deneyin.

Yorumlar da çok önemlidir. Mümkün olduğunca çok sayıda olumlu eleştiriler üretmeyi hedefleyin. Şirketle etkileşime girmeden çevrimiçi olarak daha fazla ticari işlem yapan kişilerin incelemeleri, birinin bir şirketle birlikte çalışıp çalışmamasını veya bir işletmeden satın alım yapmasını ölçmenin paha biçilmez bir yoludur. Bir işletmeden ilk satın almalarını yapan çevrimiçi kullanıcılar, önce şirket hakkındaki yorumları otomatik olarak okuyacaktır.

 • Düzenli Olarak Kalite, Optimize Edilen İçerik Üretin

Anahtar kelimelerinizi web sitenizin her sayfasında kullanılan URL’lere, başlıklara, meta açıklamalara ve görüntülere eklemek harika olsa da, düzenli aralıklarla taze yayınlanan bir blog, blog, anahtar sözcükleri uygulamak için en iyi yer. Arama motorları, kullanıcılara aradıkları yararlı bilgileri sağlayacak , taze ve yeni içerikler arar. Blog gönderileri, kullanıcılara alakalı, bilgilendirici, ilginç içeriklerin yanı sıra anahtar kelimeler ve bağlantılar uygulayabileceğiniz yerler sunar. Tutarlı blog oluşturma, web kullanıcılarına ve arama motorlarına güvenilir ve saygın bir bilgi kaynağı olduğunuzu ve web sitenizin arama sonuçlarının sıralamasını yükseltmede uzun bir yol kat ettiğini gösterir.

Bloglarınız, okunması ve anlaşılması kolay, yazım, dilbilgisi ve noktalama hataları içermeyen ve harekete geçirme ifadesi veya okuyucuyla bir tür etkileşim içerecek şekilde yazılmalıdır. Blog yazarken, dikkat edilmesi gereken bazı şeyler arasında bağlantı yemleme ve satın alma, anahtar kelime doldurma ve intihal sayılabilir. Yalnızca diğer güvenilir web sitelerinden alakalı bağlantıları blog yayınlarınıza ekleyin, hedeflenen aynı anahtar kelimeleri aşırı kullanmayın ve blog içeriğinizin% 100 benzersiz ve orijinal olduğundan emin olun. Web sitesi ziyaretçileri ve arama motorları size teşekkür edecek.

 • Misafir Edinme ile Bilgi Zenginliklerinizi Paylaşın

Konuk ilanında, daha sonra başka bir web sitesinde yayınlanan bir blog yazısı yazarsınız. Bu, blog içeriğinizin daha fazla poz alması ve web sitenizi daha fazla ziyaret etmesi için harika bir yoldur. Blog postanız endüstrinizdeki saygın bir sitede yayınlanırsa, kendi web sitenizin güvenilirliği ve saygınlığı, web sitenizi daha yüksek arama sonuçları sıralamasıyla ödüllendiren arama motorlarının dikkatini çekecek bir hız kazanacaktır.

İdeal olarak, konuk kaydı, blog yayınınızı web sitelerinde yayınlamaları karşılığında sitenizde başka birinin blog yayınını yayınlamayı kabul ettiğiniz iki yoldan geçmelidir. Bağlantıları değiştirmenin de en iyi ve en etik yolu budur.

 • Web Sitenizin Hızını Artırın

Web kullanıcıları hemen aradıklarını bulmayı umuyorlar. Oturup bir web sitesinin yüklenmesi için bir veya iki dakika beklemeyecekler. Bunun yerine, hemen başka bir web sitesine giderler. Site hızı aynı zamanda arama sonuçları sıralamasında ödüllendirmede kullanılan bir arama motoru robotudur. Web sitenizin yükleme hızını artırmanın bazı yolları arasında önbelleklemeye izin vermek, resimlerin ve videoların boyutunu sıkıştırmak, gereksiz eklentileri ve komut dosyalarını kaldırmak ve güvenilir bir web barındıran vardır.

 • Resimlerinizi Optimize Edin

Web sitenize gelen ziyaretçilerin çoğu, resimlerinizi görme konusunda hiçbir sorun yaşamayacak olsa da, arama motorlarının yanı sıra kör olanlar da görüntüleyemez. Arama motorları bilgisayardır ve sadece metin ve sayıları okurlar. Görme engelli ziyaretçiler, kendilerine okunan görüntünün açıklamasını yapabilirler. Arama motorları da dahil olmak üzere, herkesin web sitenizin resimlerini “görmesini” mümkün kılmak için bir ALT etiketi kullanılır. Bunlar, görüntünün neyi gösterdiğini anlatan birkaç kelimenin kısa açıklamalarıdır. Anahtar sözcükleri ALT açıklamalarına uygulamak iyi bir fikirdir. Zengin anahtar kelime ALT açıklamalarıyla, web siteniz arama motorlarıyla daha alakalı görünecektir.

SEO’yı şirketinizin web sitesine uygulamak, işinizi ve potansiyel müşterilerinizi büyük ölçüde büyütebilir. Arama sonuçları sayfa sıralamasında bir iyileşme görmek sıkıcı olabilir ve zaman alabilir. Arama sonuçları robotlarının kullandığı algoritma veya formül sık sık değişiyor, bu nedenle web sitenizin SEO taktiklerini sürekli izlemek ve bunları sürekli ayarlamak önemlidir.

Temel arama motoru optimizasyonu taktikleri iyi bir temel oluşturur ve uygulanması kolaydır, ancak bunu sürdürmek için zor olabilir. SEO “bir ve bitti” bir şey değildir. Birkaç yıl boyunca sürekli bakım ve ayarlamalar gerektirir. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme için bu, işletmelerinin günlük işlemlerini yönetmeye çalışırken başa çıkabileceklerinden daha fazla olabilir. Sonuç olarak, birçoğu web sitelerinin SEO’larını idare etmek ve denetlemek için deneyimli bir dış dijital pazarlama şirketi kiralamayı tercih ediyor.

Eğer bu son gruptaysanız ve web sitenizin SEO konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, SEO.com adresinden bizi kontrol ettiğinizden emin olun. Web geliştirme, PPC, SEO, sosyal medya pazarlaması, yeniden pazarlama ve içerik pazarlaması alanlarında deneyimli internet pazarlamacılarından oluşan bir SEO şirketiyiz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve web sitenizin SEO’sunun daha fazla müşteri adayı oluşturmasına ve işinizi büyütmesine nasıl yardımcı olabileceklerini öğrenmek için bugün bize ulaşın .

SEO web sitenize kurşun çekerek işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Müşteri adayları elde edildikten sonra, satış ekibinin onları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için satış huniden geçirmesi gerekir. Bununla birlikte, bazı ipuçları durgun veya ölü hale gelir. Bununla birlikte, bu ölü potansiyeller Aktify tarafından olduğu gibi satış hunisi yönetimine yardımcı olan ürün ve hizmetler ile yeniden canlandırılabilir . SEO, platformlarla bir araya geldiğinde Aktify gibi ölü müşterileri canlandırmak için şirketinizin artık ve sınırda büyümesine yardımcı olabilir.

Seo

SEO Uzmanı Nedir?

Yaşadığım için ne yaptığımı sorduğumda, kafamın içinde, bu soruya nasıl cevap vereceğimi tartışırım. “Ben bir SEO’yum” demeli ve kaçınılmaz olarak karışık bir görünüm beklemeli miyim?

Belki de karımın cevabı ile gitmeliyim, yerine: “Google’da yüksek sıralamaları almak için interneti organize ediyor.” İtiraf etmelisiniz ki, interneti düzenleyebilen herkes muhtemelen oldukça havalı.

Cevaplarımı kısa tutmalı mıyım yoksa biraz zaman ayırmalı mıyım ve SEO’nun sıkıntısı konusunda onları eğitmeli miyim?

Seo ve sosyal medya SEO Uzmanı Nedir?

Sosyal Medya ve SEO

Bu sektördeki pek çok profesyonel, başka bir alanda, tam olarak ne yaptığını açıklamakta zorlanıyor. Daha sonra, eşim, bir hemşire eve geldiğinde ve onun hikayesini ve zorluklarını paylaşmaya çalıştığı zaman, yabancı bir dil konuştuğunu hissediyorum. Yani belki de herhangi bir meslek için aynıdır.

Bununla birlikte, SEO endüstrisinde iletişim ve açıklık önemlidir. Umarım, şu soruya açıkça cevap verebilirim: “  SEO Uzmanı Nedir?”

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), kullanıcıların Google ve Bing gibi arama motorlarında ürün ve bilgi bulmasına yardımcı olur. Bir SEO uzmanı, arama sonuçlarını iyileştiren stratejiler geliştirmek ve uygulamak için çevrimiçi trendleri ve en iyi uygulamaları araştırır ve analiz eder.

Genel hedef, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafiğin düzeyini artırmaktır.

Ancak arama motorları sürekli değişiyor. Ve SEO uzmanları devam etmek zorunda. Bununla tam olarak ne demek istediğimizi düşünelim.

Örneğin, anahtar kelime için bir arama yapın: “SEO”.

Gün içinde, arama sonuçları şu şekilde görünüyordu:

O zaman (2011ish) SEO.com arama sonuçlarında üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca, Google’ın kendi girişi ve Wikipedia’nın tanımının yanı sıra diğer sonuçların da SEO şirketleri olduğunu fark edeceksiniz .

Bu günlerde, sonuçlar aynı arama için biraz farklı. Şimdi, bu katın üstünde gibi görünüyor:

Ve bu, katlamanın altından aldığın şey:

Bu sonuçlarla bir tema görüyor musunuz? Google’ın bu anahtar kelime için yayınlamak istediği sonuçların türünü gösteren bir tür eğilim mi?

Doğru. Şu anda, ilk on organik sonuçta sadece bir ajans var. (Buna değer bir şey için, şu an 11. sıradayız.) Bunun yerine, bir çok yeni başlayanlara SEO’yu, nasıl yapılır?

Google, insanlar “SEO” terimini aradıklarında, hizmetlerin bir listesi üzerinden bilgi tıklamaları olasılığının daha yüksek olduğunu öğrendi. Sonuç olarak, algoritma bu davranışı içerecek şekilde değiştirildi ve şimdi anahtar kelimenin gerçekten istediği sonuca ulaştığı sonuç türlerini sunuyor.

Bir SEO uzmanının bu eğilimleri fark edebilmesi, ne anlama geldiğini anlayabilmesi ve bunların içinde çalışacak stratejileri geliştirebilmesi gerekir. (Bizim durumumuzda, yakında yayınlanacak SEO için büyük bir kılavuz üzerinde çalışıyoruz. Bunun için bizi izlemeye devam edin.)

[ ]Sizin Online Pazarlama ile In-house Gitmeli veya İş Outsource?

İşi Yapmak

Son sıralamanıza katkıda bulunan yüzlerce faktör var. Bunun da ötesinde, Google’ın seçtiğiniz anahtar kelimelerle hangi tür eğilimleri ilişkilendirebileceğini belirlemek zor olabilir.

Bir SEO uzmanının işi bir kaç web sitesi tweaks ve internetin etrafında dağılmış birkaç bağlantı ile durmuyor. Bunun yerine, uzman, topun üzerinde olmalı, sürekli yukarıda belirtilenler gibi eğilimler aramak ve web sitesi trafiğini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar bulmak zorunda.

(Ve “maksimize ederek” sadece sayıları arttırmakla kalmayız. Dönüştürmeye ve sizinle iş yapmaya hazır insanları bulmayı kastediyoruz .)

Web sitenizi arama motorları için optimize etmek, bu faktörlerin farkında olmayı ve doğru stratejileri uygulamayı içerir. Ancak, arama motorları değiştikçe, bir SEO sonsuza kadar aynı eski etkinliklere güvenemez. Modern SEO, anahtar kelimelerden ve meta etiketlerden çok daha fazlasıdır.

Bir SEO uzmanının uğraşması gereken pek çok faktör vardır ve bu da çok çeşitli becerilere ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Yine de bunları temellere indirgiysek, bir uzmanın şunu anlaması gerektiğini söyleyebilirsin:

 • Bağlantılar neden önemlidir?
 • Bir web sayfası sıralamasına yardımcı olmak için sayfada ne yapılabilir?
 • Bir web sayfası sıralaması yapmak için sayfa dışı ne yapılabilir?
 • İçerik pazarlaması, herhangi bir çevrimiçi pazarlama itkisi için neden önemlidir?
 • Sosyal medya nasıl değer sağlar?
 • İster pazarlama Pay-Per-Click buna değer
 • Video SEO gibi yeni ortaya çıkan trendlerden nasıl yararlanılır?

SEO’da çalışan bir kişi için günlük rutin, bu etkinliklerin herhangi birinin bir kombinasyonunu içerebilir; bu, gerçek bir uzmanın geniş bir beceriye sahip olması ve her zaman daha fazla öğrenmeye istekli olması gerektiği anlamına gelir .

Hala daha fazlasını bilmek ister misiniz?  Daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacağız.

Arama motoru optimizasyonu (SEO)

seo 800x533 Arama motoru optimizasyonu (SEO)
arama motoru optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO Nedir?

Google , Bing  ve  Yahoo gibi tüm büyük arama motorları  , arama motorunun kullanıcılarla en alakalı gördüğü şeylere göre web sayfaları ve videolar veya yerel listeler gibi diğer içeriklerin gösterildiği ve sıralandığı birincil arama sonuçlarına sahiptir. Ödeme, ücretli arama ağı reklamlarındaolduğu gibi dahil edilmez.

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Arama motorlarındaki “ücretsiz”, “organik”, “editör” veya “doğal” arama sonuçlarından trafik alma sürecidir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO)Adana Web Tasarım Türkiye’de ve dünya da Google en çok arama yapılan arama motoru konumundadır. Arama motorlarında yapılan herhangi bir aramada binlerce hatta milyonlarca sonuç çıkar.

Çoğunlukla ilk sayfada yalnızca en uygun ilk 10 uygun sonuç görüntülenir. Her web site sahibi de doğal olarak ilk sayfa da yani ilk 10 sırada çıkmak ister. Arama sonucunda aradığını ilk on sırada bulan bir kişi, arama motorunda daha sonraki sayfalarda listelendiyseniz size hiç ulaşmadan aramasını sonlandırabilir.

Arama motoru optimizasyonu(SEO), Google arama motorunda yapilan arama sonuclarinda sitenizin ust siralara cikmasini saglamak icin yapilan calismalardir.

Bu nedenle de Arama Motoru Optimizasyonu ; gerek bir kurumun tanıtımı açısından,gerek firmanın kurumsal yapısını yansıtması açısından ve gerekse o kurumun dünyanın herhangi bir yerindeki potansiyel müşterilerine ulaşmak ve kazancını katlamak açısından gerçekten de hayati önem taşımaktadır.

Arama Motoru Nedir? Ne İşe Yarar?


Teknolojinin gelişmesine paralel olarak internet kullanımı da her geçen gün artmaktadır. İnterneti kullanan kişiler günde en az bir kez de olsa arama motoru kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, dünya genelinde 3,5 milyar civarında internet kullanıcısı ile 1,15 milyar civarında web sitesi bulunmaktadır.

Her biri farklı bir siteye ait olan sayfalara erişmek için URL web adresi kullanılmaktadır. Bu noktada, internet kullanıcılarının ihtiyacı olan bir bilgiyi içeren en iyi web sayfalarına arama motoru sayesinde ulaşılmaktadır. Herhangi bir markanın web sitesine, herhangi bir kişinin sosyal medyadaki profiline, herhangi bir ürün ya da hizmete ve yerel bir habere arama motorları ile ulaşabilirsiniz.

Arama Motoru Nedir?

En popüler arama motorlarından biri olan Google,  yazılan anahtar kelimeleri sistem üzerinde araştırarak tüm bilgileri kullanıcılara sunar. Milyarlarca web sitesinin bulunduğu internet ortamında, istenilen sitenin ya da bilginin elde edilmesi kişilere bırakılmamıştır.

Günümüz teknoloji çağında işlemler daha kolay hale getirilerek arama motorları geliştirilmiştir. En çok kullanılan arama motorlarından biri de Yandex olarak karşımıza çıkar. İhtiyacınız olan her bilgiye kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

 Arama motorlarının bilgiyi bularak kullanıcısına ulaştırma işlemleri 3 temel aşamada gerçekleştirilmektedir. En çok kullanılan Google,  kullanıcılarına ücretsiz hizmetler vererek her geçen gün daha da ilerlemiş ve en büyük şirketler arasındaki yerini almıştır.

Arama motoru olan Yahoo ya da diğer yazılımlara, aramak istediğiniz kelimeleri yazdıktan sonra ‘’ ara ‘’ butonuna bastıktan sonra arama motoru harekete geçer ve istenen kelime ile ilgili içeriklerin tamamını karşınıza getirir. Bilgiler alt alta sıralanır ve incelemeniz için biz dizi haline getirilir. Bu sıralamada en çok kullanılan ve tercih edilen popüler siteler üst sıralarda yer alır.

Arama Motorları Ne İşe Yarıyor?

Dünya genelinde en çok Google kullanılsa da, Yandex gibi arama motorları da oldukça gelişmiştir. İnternetteki her bilgiyi kodlar aracılığı ile okuyan arama motorları, HTML şeklinde bu bilgileri sunmaktadır.

Son dönemlerde oldukça gelişen ve popüler olan Yahoo sayesinde de istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Arama motorlarında kelime dışında görüntü ve video arama işlemi de yapabiliyorsunuz. Web sitelerin arama sonuçlarına göre daha üst sıralarda yer alması ve bu sayede daha çok kişiye ulaşarak kar oranını artırması, arama motoru optimizasyonu sayesinde olmaktadır.