Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?

search engine optimization tips restaurants 300x166 Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?Arama Için Web İçeriği Nasıl Oluşturulur ?

Gelen pazarlama, geçtiğimiz on yılda büyük adımlar atmış olsa da, potansiyel müşterilere çevrimiçi olarak ulaşmak söz konusu olduğunda arama hala baskın bir güçtür. Aslında, Google tek başına günde 3,5 milyardan fazla araştırmaya sahiptir – saniyede yaklaşık 40.000 sorgu.

Arama Motorları Nasıl Değişti?

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca içerik oluşturma kuralları oldukça standarttı. Popüler ve uzun kuyruklu anahtar kelime öbeklerini hedefleyen çok sayıda kaliteli içerik oluşturuyor ve adlarına ve / veya e-posta adreslerine karşılık olarak ziyaretçilere ek içerik sunarak potansiyel müşteri kazanıyorlar. . Oldukça düz ileri.

Ancak arama gelişiyor ve geçtiğimiz on yılın denenmiş ve doğru yöntemleri buhara zarar veriyor. Arama birkaç şekilde değişiyor:

İlk olarak, araştırmacılar bilgi aradıkları şekilde değişiyorlar. Yıllar önce, eğer birisi Norwood’da bir web tasarımcısı arıyorsa, “web tasarımcısı Norwood” da arama yapabilir. Artık, arama yapanlar daha fazla arama yapıyor ve “yakınınızdaki en iyi web tasarımcısı” gibi bir şeye girmeye daha eğilimlidirler. 

Arefs tarafından yapılan yeni bir çalışma , anahtar kelimelerin çoğunun artık dört veya daha fazla kelimenin uzun olduğunu gösterdi. Bu kısmen , Android cihazlarda mobil cihazlar üzerinden yapılan aramaların% 20’sinin artık sesli arama olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Siri, Alexa, Cortana ve diğer sanal asistanlar temelde kullanıcıları aramalarıyla daha fazla konuşmaya eğittiler. Bu, çevrimiçi olarak sunulan içeriğin arttırılmış kalitesine ve miktarına dikkat çekiyor.

İkinci olarak, arama motoru güncellemeleri daha kaliteli arama sonuçlarına ve daha iyi bir genel arama deneyimine yol açmıştır. Gitti arama sonuçlarının ağırlıklı olarak tam eşleşmelere dayalı olduğu günler. Şimdi, Panda, Penguen ve Hummingbird gibi sevimli küçük hayvanlar olarak gizlenmiş olan güncellemeler sayesinde, arama daha sezgiseldir ve araştırmacının sorgusuna dayalı olarak niyet ve anlam arar. İçerik oluşturucuların, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için anahtar kelime varyasyonlarındaki öğelerden ziyade, kullanıcıya daha fazla yazmak için odağı değiştirmesi gerekiyordu.

Bugün Aranabilir İçerik Oluşturmaya Yönelik İpuçları

Yani bu, anahtar kelimelerin artık alakalı olmadığı anlamına mı geliyor? Hayır. Ancak, işletmeniz için trafik oluşturmaya yardımcı olacak içerikler oluşturuyorsanız, odağı değiştirmenin zamanı gelmiştir.

1. Anahtar kelimeler yerine konulara odaklanın.

 Hangi konuları bilmek istiyorsunuz? İçerik oluşturmak için bulabileceğiniz her anahtar kelime varyasyonu üzerine odaklanmak yerine, bu geniş konulara (ve ilgili alt başlıklara) dayalı olarak kaliteli içeriğinizi oluşturun. Evet, yine de bu anahtar kelimeleri kullanırsınız, ancak konuları geniş ve derin tutun.

İçeriğinizi konuya göre web sitenizde düzenlemeye çalışın. Bir Web Tasarım , blogun ana konusuyla ilgili alt başlıklarla dolu üç ayrı bloga sahip olmakla bununla harika bir iş çıkarır . Bir blog içinde etiket ve kategorileri kullanmak da yararlıdır.

2. En son arama sorgularına dayalı olarak güncellenmiş bir anahtar kelime listesi oluşturun.

Arama yapan kullanıcılar kendi sorgularında geliştiğinden, eski anahtar kelime listesini güncellemenin zamanı geldi. Anahtar kelime analizinin nasıl yapılacağı konusunda Arama Motoru İzleme Bölümü’nün ayrıntılı talimatları için burayı tıklayın.

3. Hedef kitlenizi tanıyın.

Kitlenin kim? Bir ziyaretçinin web sitenizin belirli bir sayfasında kaldığı ortalama süre nedir? Sitede bulunduklarında en çok neyle ilgileniyorlar? Kullanıcılar içeriğinizi yayınladığınız kanallara nasıl yanıt verir? 

Bir restoran sahibiyseniz, web sitesi ziyaretçilerinin sitede çok fazla zaman harcamak istemeyeceklerini veya beklemelerini bekleyebilirsiniz. Tipik olarak iletişim bilgilerinizi, konumunuzu, yemek servislerinizi veya menünüzü arıyorlar. Bu durumda, kanıtlanmış anahtar kelimeler dahil, kısa ve noktaya uygun kaliteli bilgi sağlamayı göz önünde bulundurun. Teknik ürünler satıyorsanız, potansiyel müşterilerin satın alma kararına karar vermek için bilgi topladıkları için uzun süreli içeriklerin tüketilmesi daha olasıdır. 

4. Kullanıcı Dostu Yapı ile İçerik Oluşturun.

İlgi çekici, okunması kolay içerik için bazı kurallar şunlardır: 

  • İçeriği kırmak için başlıkları kullanın.
  • Paragrafları ve cümleleri kısa tutun.
  • İçerik parçalarını ayırmak için beyaz alan oluşturun.
  • Kullanıcıların kaymasına izin vermek için madde işaretli ve numaralı listeleri kullanın.
  • Okuyucuları birleştirmek için yüksek kaliteli resimlerden yararlanın.
  • Çeşitli türde içerikler (video, podcast, blog gönderileri, Infographics, GIF’ler, vb.) Oluşturun.

Paket servisi olan restoran: Arama değişiyor. İçeriğiniz de öyle olsun. Bilinmek istediğiniz konulara / alt konulara odaklanın, sizi bilgilendirin ve konularınıza ve kitlenize göre uygun, anahtar kelime içerikli içerik oluşturun.

Daha kaliteli içeriğe sahip iş sitelerinin, muadillerinden daha fazla web sitesi ziyaretçisi çekmesi bir gerçektir. Web sitesi trafiğini, potansiyel müşterileri ve nihayetinde müşterileri artırmak için odaklanmış, arama dostu içerik oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız var mı? Birtasarim.net’in içerik oluşturma ekibi, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için içerik oluşturmanıza ve sosyal medya kanallarınızda içerik pazarlaması yapmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın .