Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Adana SEO

Adana Web Site Tasarımı

search engine optimization tips restaurants 768x424 Adana Web Site TasarımıAdana Web Site Tasarımı

Bir Web Tasarım Bilişim Adana Web Site Tasarımı SEO Yazılım Dijital Pazarlama sektöründe gelişen teknoloji ve insanların internet ortamına bağımlı olmasıyla birlikte doğan ihtiyaçlar silsilesinin en başında teknolojiye ayak uydurmak gerektiğini biliyoruz. Adana Web Tasarım ile internet dünyasına ayak uydurduğu günümüzde, firmalarda müşterilerini bu alanda kendilerine çekmeyi hedeflemektedir. Bu sebeple şirketler web siteleri yaptırarak internet dünyasına açılmaktadır. Adana Web Tasarım Bir Web Tasarım Bilişim Teknolojileri olarak bir web sitesinin ne amaçla yaptırıldığını çok iyi biliyoruz. Amacımız görüntü olsun diye sadece şirket adınızla sizlere ulaşmalarını sağlamak değildir. Amacımız şirketlerin verdikleri hizmetler, sattıkları ürünler üzerinden kendilerine ulaşılmasını sağlamaktır. Bir web sitesinin asıl amacı da budur. Ayrıca şirketlere özel yazılım çözümleri sunarak kendi istek ve taleplerine göre süreç yönetmelerini sağlıyoruz. Böylece şirketler standart yazılım kalıplarına sığmak yerine istedikleri doğrultuda daha efektif olarak yazılım teknolojisine ayak uydurmuş olmaktadır. Adana SEO çalışması yaparak arama motorlarında ilk sıralara çıkmanız için stratejik yöntemler uyguluyoruz.

 • Yeni Teknoloji HTML5 Web Tasarım çalışmaları yaparak her platforma uyumlu bir web siteniz olsun!
 • Web sitenizi bize ihtiyaç duymadan yönetebileceğiniz admin panele sahip dinamik web site tasarımı yapıyoruz.
 • Adana SEO alt yapısı ile web siteniz için SEO çalışmalarına çok hızlı cevap verecek şekilde SEO uyumlu yapılmaktadır.
 • Adana yazılım hizmetleri ile şirketinize online çözümler sunuyoruz. Özel yazılım yaptırarak şirketinizi büyütün!

BİR WEB SİTE TASARIMI BİLİŞİM ADANA WEB TASARIM SEO ÖZEL YAZILIM HİZMETLERİ

Adana’da web tasarımı yapan firmalar arasında önde gelen reklam ajanslarından Bir Web Tasarım Grafik Tasarım olarak, Adana’da çalıştığımız marka ya da kuruma ait başta kurumsal web site tasarımı ve alt markalar, projeler için internet sitesi ve e-ticaret sitesi olmak üzere markanın/kurumun bir çok dijital gereksinimini karşılamaktayız.

Firmanızın büyük kitlelere hitap etmesi ve kalıcı başarı sağlanmasının en ekonomik ve kolay yolu web site sahibi olmaktır. Firmanız hakkında yararlı bilgiler paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını hedef kitlenize anlatabileceğiniz etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir ortamı web sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda bu web sitenizin yönetimi ekibimiz içerisinde gerçekleştirilir, sürekli yenilenme ve sürekli bir adım önde olma fırsatı, firmanızın ticari hayatı boyunca yeni bilgiler ürünler ve hizmetlersunabileceğinizi düşünürsek güncel kalmak, şirketinizin imajının sağlam olmasını sağlayacaktır.

Teknoloji ve web tasarım trendlerine uygun “Kullanıcı Dostu, Css3, Html5, Responsive” olarak üretilen bu çalışmalar tamamen özgün ve yenilikçi olarak kurumsal kimliğinizi ve markanızı en iyi şekilde yansıtmayı amaçlamaktadır.

İNSANLAR NEDEN SEO’DAN KORKUYOR?

İNSANLAR NEDEN SEO’DAN KORKUYOR?

Küçük bir işletme sahibiyseniz, en az bir kişinin SEO (arama motoru optimizasyonu) öğrenmenizi ve işletmeniz için çevrimiçi bir strateji uygulamanızı önerdiğini duymuşsunuzdur. Sonuçta, çoğu insan önce herhangi bir iş veya hizmet bulmak için internete bakar – akıllı telefonlarında veya bilgisayarlarında.

Bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu ve arama motorlarında görünmesi için biraz çalışma gerektirdiğini biliyorsunuz. Ve böylece biraz zaman harcıyorsunuz – süreci dışarda bırakabilir – ve işiniz için basit bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Belki de web sitesini açmak ve çalıştırmak için önceden hazırlanmış bir şablon kullanıyorsunuzdur.

O zaman, pek bir şey olmadı.

En iyi çabalarınıza rağmen, web sitesinin yeterince “optimize edilmiş” olmadığı ortaya çıkıyor.

Bunu anlıyorsunuz, ama tüm bu “SEO şeyleri” ile uğraşmak istemediniz. Duyduğunuz her şeyden, arama motoru optimizasyonu çok fazla zaman alıyor, çok teknik ve çok önemli sonuçlar almıyor. Ne gereği var?

Bir çok küçük işletme sahibi bu şekilde hissediyor. Ne kadar gerekli olduğunu duyuyorlar ama yine de kendi başlarına veya bir ajansı işe almaktan çekiniyorlar .

Yeni gelenleri kucaklama ve kullanma konusunda tereddüt eden SEO’nun birkaç yönüne bir göz atalım:

1. Sihirli Formül Değildir

SEO’nun hemen çevrimiçi başarı ve kazanç için sihirli bir iksir olduğunu düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız. SEO, işletmenizin kârlılığı için değerlidir, ancak yatırım getirisini görmeden önce zaman alacaktır (bununla ilgili daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın).

İşletmede, her strateji ve kampanya ölçülebilir, önemli bir YG elde etmelidir. İşinizi büyütmenize yardımcı olmayacak bir şey varsa, bunu yapmayacaksınız. SEO’dan gelen ROI gelmekte yavaş olduğundan , birçok küçük işletme sahibi SEO’nun hiçbir önemi olmadığını ve bu nedenle daha düşük bir önceliğe indirdiklerini düşünüyor.

SEO’ya yeni olanlar, zamana ve paraya çok fazla zaman harcayacak ve genellikle sonuçların eksikliğinden dolayı hüsrana uğrayacak. Bu, pek çok işletme sahibini bir SEO kampanyası başlatmaya ve uzun süre kullanabilmek için isteksiz hale getirir.

Strateji doğru yapılırsa sonuçların sonunda gelecektir. Onlar hemen olmayacaklar.

SEO, birinin işi için paha biçilmez bir stratejidir ve göz ardı edilmemelidir. Sabırlı olun ve mantıksal süreçleri arayın, sihir değil.

2. Çok fazla zaman alır

SEO’ya yeni olanlar, bu tür bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin, birçok parçayı içeren uzun ve karmaşık bir süreç olduğunu düşünüyor. Web sitenizi optimize ederken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör olsa da, hepsinin aynı anda yapılması gerekmez.

Yukarıdaki 1 numaralı noktaya benzer şekilde, SEO’ya yeni olanlar, tüm iş ve çabaların boşa gittiği ortaya çıktığında pahalı ve zaman alıcı bir SEO stratejisi başlatmaya genellikle isteksizdir. Tekrar sabırlı ol.

SEO ile uğraşan yoğun iş sahipleri için birkaç seçenek var. İlk seçenek, bir dijital pazarlama ajansına tüm SEO görevlerini ve sorumluluklarını teslim etmektir . Sadece kendiniz yapmak için zamanınız olmadığında, elbette, tüm süreci bir SEO şirketine devredebilirsiniz. Bu şekilde, ajansınızı çevrimiçi kampanyayı yürütürken zamanınızı işinizi geçirerek geçirebilirsiniz.

Şirketinizin SEO stratejisini geliştirmekle ilgili bir uzmana danışın. |

Diğer seçenek SEO’yu kendiniz halletmektir. Hepsini yapmaya çalışmayın, ama aynı anda biraz parçalara ayırın. Para biriktirecek ve SEO hakkında bilgi sahibi olacaksınız, ancak bu süreçte çok fazla zaman geçireceksiniz.Afraid%20of%20SEO%202.jpg?t=1529592268744&width=352&name=Afraid%20of%20SEO%202 İNSANLAR NEDEN SEODAN KORKUYOR?

3. SEO Çok Teknik

SEO’ya yeni bir çok küçük işletme sahibi, SEO’nun bir web geliştiricisi veya bir “akıllı bilgisayar nerd” tarafından yapılan karmaşık, teknik bir süreç olduğu fikrini taşıyor. SEO uygulamasında ya da hatta onu denemeyi denemenin şart olmadığını düşünüyorlar.

Bununla birlikte, SEO’nun birçok öğesi neredeyse herkes tarafından yapılabilir. Teknik bilgisayar ağında veya gelişiminde arka plana ihtiyacınız yoktur. Temel SEO öğrenmesi kolay ve sadece birkaç saat öğrenme sürüyor. Şirketiniz gençken ve SEO’ya yeni olduğunuzda, yalnızca birkaç basit, temel SEO öğesi ve taktiğinin uygulanmasına odaklanmak en iyisidir.

Bunun için pek çok teknik unsur da var (bunlara bir anda ulaşacağız) ve birçok küçük işletme, ajansların bir ton endüstriye özgü terim ve garip iddialarla bunlara boğulmaya çalışacaklarından endişeleniyor.

Yine de endişelenmene izin verme. Sadece endişelerinizi açıklayın ve çok sayıda soru sorun ve iyi bir ajans, stratejinin her bölümünde size yol gösterecektir.

4. Ceza ve Cezalar

İNSANLAR NEDEN SEO’DAN KORKUYOR Kendiniz SEO takip ediyorsanız, kaçınılmaz olarak Google’ın SEO cezalarını duyacaksınız. Bu isteksizce orada bir sürü potansiyel ceza olduğu doğrudur. Ve eğer SEO’unuzu kendi başınıza yapıyorsanız, sıralamasını elde etmek için, sadece bir ay sonra Google’ın kesinlikle hor gördüğü şeylerden biri olduğunu öğrenmek için kusursuz bir yöntem okuyabilirsiniz.

Bu tür bir şeyden endişe duyabileceğinizi biliyoruz, bu nedenle bilinen en iyi uygulamalarla ilgili stratejiler oluşturmak çok önemlidir. Bu, birçok küçük işletmenin bu çalışmanın ajanslarını kullanmayı tercih etmesinin bir başka nedenidir – Google’ın gazabını riske atmayacak kadar etkili stratejiler sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip oldukları sürece.

5. Markaları Gimmicky Görünebilir

Bazı işletme sahipleri SEO stratejisini başlatmaya ve uygulamaya isteksizdir, çünkü bunu yapmanın onlara hile getireceğini düşünürler. Bu genellikle, SEO’nun trafik kazanmak ve satın almak için sorgulanabilir bir strateji olarak kullanıldığı örnekleri okudukları veya gördükleri içindir.

Geçmişte SEO, sadece bu olmak için kötü bir ün kazanmış olsa da: arama sistemini aldatmak ve trafik almak için ucuz, hileli bir yol, o zamandan beri değişti . SEO şimdi sadece arama motorları kandırmak değil, web kullanıcıları değerli bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu eski taktiklerin birçoğunda sabitlemek kolaydır ve aradığınızı biliyorsanız, bir web sitesinde SEO taktiklerini görebilirsiniz. Ancak, genel olarak, en iyi SEO uygulamaları formel süreçlerden uzaklaşmıştır. SEO’nun teknik yönleri arka planda kalmalıdır. Bununla birlikte, yazı ve tasarım, kullanıcı deneyimi ile daha doğrudan ilişkili olmalıdır.

6. Trafik Alma ama Müşteriler Değil

SEO’nun yaygın yönlerinden biri de anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime araştırması ve hedefleme, yeni bir kampanya başlattığınızda hemen başlatılan ortak bir taktiktir. Bunu kendi başınıza yapıyorsanız, çok sayıda alakalı anahtar kelimeye hemen geçebilir ve olasılıklarla biraz bunalmış hissedebilirsiniz.

SEO stratejiniz için hangisine odaklanacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Anahtar kelime analizleri hakkında bilgi sahibi olmak ve alıcı kişilere ulaşmak, web sitenizin hangi sıralamaya göre sıralama yaptığını ve web sitenizi bulmak için hangi kullanıcıların aradıklarını öğrenmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, anahtar kelimeleri hacim, alaka düzeyi ve rekabet düzeyine göre de tanımlayabilirsiniz.

Sitenizi analiz ettiğinizde ve anahtar kelimelerdeki kalıpları ne kadar çok bulursanız, normal trafikten müşterilere ödeme yapmaya hazır olan kitleyi hedefleyen anahtar kelimeleri belirlemek daha hızlı ve daha kolay olacaktır.

7. SEO’nun Karmaşıklığı

Web sitelerini sıralamak için dikkate alınan tüm faktörleri ilk kez öğrendiğinizde muhtemelen biraz şaşırdınız. Aslında, Google’ın web sitelerini sıralarken göz önünde bulundurduğu 200’den fazla faktör olduğu tahmin edilmektedir (ve bazıları “200” ün sadece uygun bir yuvarlak sayı olduğunu ve gerçek sıralama faktörü sayısının çok daha yüksek olduğunu söylemektedir ).

Hepsiyle nasıl başa çıkabilirsin? SEO’nun görünen karmaşıklığı , zamanla uğraşmak istemeyen işletme sahiplerini korkutmak için yeterlidir . Ya da başka bir yöne gidebilirler ve tek bir sıralama faktörü üzerinde sabitlemeye başlayabilirler, nihai başarının anahtarı olduğundan emin olun ve diğerlerine izin verin.

Bazı işletme sahipleri, web siteleri için birkaç temel SEO stratejisini öğrenmek ve uygulamaktan memnunlar. Bu iyi bir başlangıç, ancak SEO’nun tam gücü ve potansiyeli asla tam olarak gerçekleşmeyecek.

Büyük bütçelere sahip büyük şirketler bu karmaşıklıkla başa çıkabilse de, küçük şirketler zaman içinde daha fazla unsuru yavaş yavaş uygulamaya odaklanabilir. Yavaş ve istikrarlı yaklaşım muhteşem görünmeyebilir, ancak zamanla sıralamalarınızı ve müşteri tabanınızı oluşturabilirsiniz.

Zaman ve çaba harcayarak ve SEO’ya yatırım yapmaktan çekinmeyin ve tereddüt edebilirsiniz. SEO için yeniyseniz, bu korkular yaygındır. Önceden bir SEO stratejisinden neler beklendiğini bilmek, bu korkulardan bazılarını sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

SEO zaman, para ve çaba gerektirir. SEO’nun çok karmaşık, teknik, aldatıcı ve muhtemel cezaları içerdiği korkuları, SEO’nun yeni bulduğu yaygın yanlış kavramlardır. SEO hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, kendi stratejinizi uygulamak veya bir ajansla yakın çalışmak için daha rahat ve kendinden emin olacaksınız.

Seo

SEO Uzmanı Nedir?

Yaşadığım için ne yaptığımı sorduğumda, kafamın içinde, bu soruya nasıl cevap vereceğimi tartışırım. “Ben bir SEO’yum” demeli ve kaçınılmaz olarak karışık bir görünüm beklemeli miyim?

Belki de karımın cevabı ile gitmeliyim, yerine: “Google’da yüksek sıralamaları almak için interneti organize ediyor.” İtiraf etmelisiniz ki, interneti düzenleyebilen herkes muhtemelen oldukça havalı.

Cevaplarımı kısa tutmalı mıyım yoksa biraz zaman ayırmalı mıyım ve SEO’nun sıkıntısı konusunda onları eğitmeli miyim?

Seo ve sosyal medya SEO Uzmanı Nedir?

Sosyal Medya ve SEO

Bu sektördeki pek çok profesyonel, başka bir alanda, tam olarak ne yaptığını açıklamakta zorlanıyor. Daha sonra, eşim, bir hemşire eve geldiğinde ve onun hikayesini ve zorluklarını paylaşmaya çalıştığı zaman, yabancı bir dil konuştuğunu hissediyorum. Yani belki de herhangi bir meslek için aynıdır.

Bununla birlikte, SEO endüstrisinde iletişim ve açıklık önemlidir. Umarım, şu soruya açıkça cevap verebilirim: “  SEO Uzmanı Nedir?”

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), kullanıcıların Google ve Bing gibi arama motorlarında ürün ve bilgi bulmasına yardımcı olur. Bir SEO uzmanı, arama sonuçlarını iyileştiren stratejiler geliştirmek ve uygulamak için çevrimiçi trendleri ve en iyi uygulamaları araştırır ve analiz eder.

Genel hedef, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafiğin düzeyini artırmaktır.

Ancak arama motorları sürekli değişiyor. Ve SEO uzmanları devam etmek zorunda. Bununla tam olarak ne demek istediğimizi düşünelim.

Örneğin, anahtar kelime için bir arama yapın: “SEO”.

Gün içinde, arama sonuçları şu şekilde görünüyordu:

O zaman (2011ish) SEO.com arama sonuçlarında üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca, Google’ın kendi girişi ve Wikipedia’nın tanımının yanı sıra diğer sonuçların da SEO şirketleri olduğunu fark edeceksiniz .

Bu günlerde, sonuçlar aynı arama için biraz farklı. Şimdi, bu katın üstünde gibi görünüyor:

Ve bu, katlamanın altından aldığın şey:

Bu sonuçlarla bir tema görüyor musunuz? Google’ın bu anahtar kelime için yayınlamak istediği sonuçların türünü gösteren bir tür eğilim mi?

Doğru. Şu anda, ilk on organik sonuçta sadece bir ajans var. (Buna değer bir şey için, şu an 11. sıradayız.) Bunun yerine, bir çok yeni başlayanlara SEO’yu, nasıl yapılır?

Google, insanlar “SEO” terimini aradıklarında, hizmetlerin bir listesi üzerinden bilgi tıklamaları olasılığının daha yüksek olduğunu öğrendi. Sonuç olarak, algoritma bu davranışı içerecek şekilde değiştirildi ve şimdi anahtar kelimenin gerçekten istediği sonuca ulaştığı sonuç türlerini sunuyor.

Bir SEO uzmanının bu eğilimleri fark edebilmesi, ne anlama geldiğini anlayabilmesi ve bunların içinde çalışacak stratejileri geliştirebilmesi gerekir. (Bizim durumumuzda, yakında yayınlanacak SEO için büyük bir kılavuz üzerinde çalışıyoruz. Bunun için bizi izlemeye devam edin.)

[ ]Sizin Online Pazarlama ile In-house Gitmeli veya İş Outsource?

İşi Yapmak

Son sıralamanıza katkıda bulunan yüzlerce faktör var. Bunun da ötesinde, Google’ın seçtiğiniz anahtar kelimelerle hangi tür eğilimleri ilişkilendirebileceğini belirlemek zor olabilir.

Bir SEO uzmanının işi bir kaç web sitesi tweaks ve internetin etrafında dağılmış birkaç bağlantı ile durmuyor. Bunun yerine, uzman, topun üzerinde olmalı, sürekli yukarıda belirtilenler gibi eğilimler aramak ve web sitesi trafiğini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar bulmak zorunda.

(Ve “maksimize ederek” sadece sayıları arttırmakla kalmayız. Dönüştürmeye ve sizinle iş yapmaya hazır insanları bulmayı kastediyoruz .)

Web sitenizi arama motorları için optimize etmek, bu faktörlerin farkında olmayı ve doğru stratejileri uygulamayı içerir. Ancak, arama motorları değiştikçe, bir SEO sonsuza kadar aynı eski etkinliklere güvenemez. Modern SEO, anahtar kelimelerden ve meta etiketlerden çok daha fazlasıdır.

Bir SEO uzmanının uğraşması gereken pek çok faktör vardır ve bu da çok çeşitli becerilere ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Yine de bunları temellere indirgiysek, bir uzmanın şunu anlaması gerektiğini söyleyebilirsin:

 • Bağlantılar neden önemlidir?
 • Bir web sayfası sıralamasına yardımcı olmak için sayfada ne yapılabilir?
 • Bir web sayfası sıralaması yapmak için sayfa dışı ne yapılabilir?
 • İçerik pazarlaması, herhangi bir çevrimiçi pazarlama itkisi için neden önemlidir?
 • Sosyal medya nasıl değer sağlar?
 • İster pazarlama Pay-Per-Click buna değer
 • Video SEO gibi yeni ortaya çıkan trendlerden nasıl yararlanılır?

SEO’da çalışan bir kişi için günlük rutin, bu etkinliklerin herhangi birinin bir kombinasyonunu içerebilir; bu, gerçek bir uzmanın geniş bir beceriye sahip olması ve her zaman daha fazla öğrenmeye istekli olması gerektiği anlamına gelir .

Hala daha fazlasını bilmek ister misiniz?  Daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacağız.