Seo

E-POSTA PAZARLAMA KAMPANYASI NASIL ÇALIŞIR

E-POSTA PAZARLAMA KAMPANYASI NASIL ÇALIŞIR

E-posta. Ofis ortamının bir parçası haline geldi. Her sabah bilgisayarınızı kapattığınızda, cevabınızı bekleyen bazil e-postaların olmadığını umuyorsunuz. Giriş yaptığınızda, yalnızca birden fazla e-posta adresi değil, aynı zamanda hızlı bir siper de bunun birçoğunun reklam ve spam olduğunu gösterir. Bunu satın almanızı veya abone olmanızı ister.

derhal bu can sıkıcı e-postaları silmek çetin görevi başlarken bilgisayar ekranında bekliyor ne Beklentisiyle hızla hayal kırıklığı dağıtır.

E-posta Pazarlama Kampanyası Başlığı resmi nasıl başlamalı

Nasıl ve biz büyülü “Eğer posta var” duyunca e-postalar dikkatimizi ve paramızı almak için bize bağıran, kalın, büyük harfle baskı ile darmadağın e-postalara 1990’larda heyecan andan itibaren ele verdiler neden?

E-posta pazarlaması, herhangi bir pazarlamacının pazarlama planının önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Pazarlamacılar, günde birkaç kez gerçekten ilginç, eğlenceli veya bilgilendirici olanları bulma umuduyla e-postalarımızı kontrol ettiğimizi biliyorlar. Bu nedenle, e-posta pazarlamasının son derece verimli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Akıllı telefonlarla e-postamızı daha sık kontrol edebiliyoruz. Gelen kutumuzu karıştıran satışlı e-postalarda sık sık hayal kırıklığına uğruyoruz, yine de yardımcı olamıyoruz, ancak yeni e-posta simgesinin göründüğünü gördüğümüz zaman kontrol ediyoruz.

İster e-posta pazarlama çalışmalarınıza biraz destek katmak için bir yol arayan, ister e-posta pazarlamacılığı için yepyeni bir kullanıcı arıyorsanız, e-posta pazarlamacılığının , iş başarısı için e-posta pazarlamacılığının tüm potansiyelini kullanmanın bir yolunu aradığınız tecrübeli bir e -posta pazarlamacısı olun . Güçlü, etkili bir e-posta pazarlama kampanyası başlatmanın bazı yolları şunlardır:

Kişilerinizi (ve tanıdıklarınızı) toplayın

E-posta pazarlama kampanyanıza başarı şansı vermek için, iyi bir iletişim listesiyle işe koyulmanız gerekir.

Şirketinizin henüz büyük bir e-posta listesi yoksa, bir tane oluşturmanın yolları vardır. Kullandığınız taktikten bağımsız olarak, amaç e-posta adreslerini almak ve bunlardan sadece birkaçı.

Farklı şirketler, müşterileri ve potansiyel müşterilerin e-postalarını almak için farklı stratejiler ve taktikler kullanacaktır.

En yaygın taktik pazarlamacıları, e-postaları almak için bir haber bülteni kaydı, şirket ve ürünleri hakkında güncellemeler ve haberler sunmak ve ücretsiz bir şey vermek için kullanıyor.

Şimdi, bu e-postaları nasıl sorduğuna dikkat etmeliyiz. İş gelen kutunuzu karıştıran tüm spam, satıcı e-postaları hatırlıyor musunuz? Tüm bu pazarlamacılar bir şekilde e-postanızı aldı.

İnsanlar e-posta adreslerini vermekte isteksizler çünkü satış e-postalarıyla anında bombalanacaklar.

Okuyucuyu e-posta adreslerini göndermek istemesine itecek net bir harekete geçirici mesaja ihtiyacınız olacak.

Onları ilgilenmek ve istenen eylemle takip etmelerini sağlamak için, onların kafasına girip e-postanızı nasıl okuyacaklarını tahmin etmek iyi bir fikirdir.

Bunu yapmak için, okuyucularınızın sahip olabileceği aşağıdaki soruları yanıtlayın:

E-posta adresim karşılığında ne alacağım?
Ne sıklıkla e-posta alacağım?
İndirim ve özel tekliflere devam edebilecek miyim?
Daha fazla e-posta alacağım mı?
Spam olacak mıyım?
Okuyucular, adresleri konusunda size tereddütlü ve isteksiz davranacaklarından, e-posta adresleri karşılığında zorlayıcı ve teşvik edici bir teşvik sunmanız gerekecektir. İyi bir teşvikin ne olabileceği hakkında fikir edinmek için kendi gelen kutunuza gidin ve e-postalarınıza göz atın. Hangileri dikkatinizi çekti ve tıkladı? Benzer verbezi, görüntüleri ve düzeni kullanmak, e-postalarınız için öykünmek için iyi bir biçim olabilir.

[ Sizin Online Pazarlama ile In-Go veya İş Outsource mı? ]

İyi oyna

Daha önce de belirtildiği gibi, e-postalarınızı nasıl söyleyeceğinize dikkat etmeniz gerekir . İnsanlara ne yapmaları gerektiğini ve acilen ne zaman yapmaları gerektiğini anlatmak, geri çekme ile sonuçlanacaktır.

E-postanız nazikçe ifade edilmeli ve para isteyen diğer yüzlerce e-postanın sayısından dikkat çekilmelidir.

E-postanızı okumadıkları takdirde insanlar size para vermez. E-postanız öncelikle insanların dikkatini çekmelidir. Akılda kalıcı, kişiselleştirilmiş bir konu ve parlak, renkli görüntüler ve grafikler başlamak için harika yerlerdir. Ancak, iğrenç ve aşırı satım ve kişisel olmayan olmayın.

E-postalarınızda profesyonel ve düşünceli olun. Kitlenizi tanımak ve e-postaların gönderildiği uygun sıklığı ölçmek de önemlidir.

Profesyonel, Saygın E-posta Servisi Kullanın

Mükemmel bir e-posta yazabilir ve büyük bir e-posta listesi oluşturabilirsiniz, ancak ucuz bir şekilde çalışıyorsanız ve bilinmeyen bir e-posta hizmeti kullanıyorsanız, e-postalarınız büyük olasılıkla sağır kulaklara düşecektir.

Kişiler, kişisel bilgi ve e-posta isteyen satış e-postalarından zaten şüphe duyuyorlar, ancak bilinmeyen bir e-posta hizmetinden gelen bir e-postaya rastladıklarında, kırmızı bayraklar hemen pop-up olacak ve e-postanızı istenmeyen postalara atmayı iki kez düşünmeyecekler. filtre veya çöp kutusu.

Tanınabilir, iyi bilinen, saygın bir e-posta hizmeti kullandığınızda, kişilerin en azından durması ve muhtemelen e-postayı açıp okuması daha olasıdır. Saygın bir e-posta hizmeti kullanmak, e-postalarınızın profesyonel, güvenilir ve ilgi çekici görünmesini sağlayarak, sizinle iş yapan kişilerin şansını artıran tüm malzemeleri içerir.

Araştırmak için bazı saygın e-posta hizmetleri şunları içerir: Mailchimp, Constant Contact ve AWeber.

Şirket Bülteni: Bir E-posta Mıknatısı

Bir e-posta, bir e-posta pazarlama kampanyasının en temel, popüler ve etkili bileşenlerinden biridir.

İnsanlar e-postalarını bir bültene karşılığında paylaşmaya daha isteklidir. Haber bültenleri okumak ve bilgilendirmek için ilginçtir (ya da olmasın), sahne arkasındaki insanların işinize bakmasını sağlar. Bir şirket hakkında daha fazla bilgi sahibi olan kişiler, şirketle iş yapmak için yeterince güven duyacaktır.

Bu nedenle, bir e-bülten, e-posta listenizi güçlendirmek için e-posta almaktan başka pek çok amacı yerine getirmektedir. Bültenler, insanlara şirketinizin neyle ilgili olduğunu gösterir.

Bülteninizi tasarlarken okuyucularınızı aklınızda bulundurun. İlginç ve profesyonel görünmesi, okunması kolay, kolayca açılabilir, resim ve metinlerin bir karışımını içerir ve akıllı telefonlar dahil çeşitli cihazlarda doğru şekilde işlenebilir.

İyi haber bültenleri sürekli güncellenen şirket güncellemeleri, yeni içerik , yeni bilgiler ve kişisel mesajlar içerecektir . Bu haber bültenleri hedef alınmakta ve sadece bunları almayı ilgilendiren müşterilere gönderilmekte ve satış aidatı aracı olarak kullanılmamaktadır.

Hatalarından Öğrenin (Ve Analitiğiniz)

Her e-posta pazarlama kampanyası, şaşırtıcı bir başarıya yol açmaz. Bazıları sefil başarısız olur. Beklendiği kadar iyi performans göstermeyenler, değerli öğrenme deneyimleri olabilir. İyi performans göstermeyen bir kampanya dökmek cazip gelebilir. Böyle bir kampanya yapabilirseniz, ilk etapta başarısız olan zayıf parçayı kesin olarak belirlemek zor olacaktır. Aynı hatayı tekrar tekrar etme şansınız daha yüksektir.

Birçok saygın e-posta hizmeti, e-posta kampanyanızın performansıyla ilgili canlı zamanlı analitik verileri ve istatistikleri görmenize yardımcı olabilecek bazı yerleşik analitelere sahiptir.

Bu analizler, e-posta pazarlama kampanyanıza zarar veren sorunlu alanları tespit etmenize ve düzeltmenize yardımcı olabilir.

Hangi metriklere ve sayılara bakmanız gerekir? En çok kullanılan analizler, aboneliklerin sayısını, e-posta açık oranını ve tıklama oranını içerecek şekilde dikkat etmelisiniz.

Yüksek bir abone sayısı, kullanıcılara ilgilendikleri bilgileri veya fırsatları vermediğinizi, gereksiz e-postalar ve tekliflerle spam olarak gönderdiğinizi veya e-postanızın metninin açık veya zorlayıcı olmadığını gösterir.

Yüksek abonelik oranı, şirketinizin yeniden güvene ihtiyaç duyabileceğini ve insanların güvenini kazanmak için itibarını yeniden inşa edebileceğini gösterebilir.

Düşük bir açık oran, kullanıcıların gelen kutucuklarında göründüklerinde e-postalarınızı bile açmadığını gösterir. Bu istatistik, e-postaları çok sık gönderdiğinizi veya çok spam içerikli, şüpheli veya satıcılı e-postalar gönderdiğiniz anlamına gelebilir.

Düşük tıklama oranı (TO), hedeflenen kitleniz hakkında yeterince araştırma yapmadığınız olasılığını ortaya çıkarır ve sonuç olarak, e-posta alıcıları e-postanızı tıklar, ancak sonra bağlı hedef sayfasından hemen ayrılır.

Kullanılabilir analitiğin kullanımı, kullanıcıların e-postalarınıza nasıl yanıt verdiğini görmenize yardımcı olabilir ve geliştirebileceğiniz ve geri yükleyebileceğiniz güçlü ve zayıf yönler alanlarını görmenize yardımcı olur.

Segmentasyon Yoluyla E-postaları Kişiselleştirin

Şansınız, e-posta listenizde çok çeşitli alıcılara sahip olmanızdır. Aslında, e-posta listenizde birden çok alt grup ve popülasyon olacak. Örneğin, muhtemelen sadık, uzun süreli müşterileri, markanızı hiç duymamış olanlar ve ortada bir yerlerde olanlar olacaktır.

Bu alt grupların her biri için “alıcı personel” olarak adlandırılanları yaratmak önemlidir. Bir “persona”, temsil ettiği bir grup insanın en önemli, genel özelliklerini temsil eden kurgusal bir karakterdir.

Bu “alıcı personel” leri bölmek, özellikle de bu alt grupların çoğuna sahipseniz bir acı gibi görünebilir, ancak bu süreç daha büyüleyici, güvenilir ve etkili e-postalar üretmenize yardımcı olacaktır.

Bu “şahıslar” neden önemlidir? Eh, aldığınız kişisel olmayan, konserve, toplu gönderilen e-postaları düşünün. Uzaktan bakmak onlara bakıyor mu? Tabii ki değil.

Daha iyi okuyucunun dikkatini yakalamak ve onları ilgilenen çünkü daha okumak istiyorum yapacaktır, daha kişiselleştirilmiş ve farklı alıcı personas üyelerine konuşan bir e-postanın birden fazla sürümünü Yazma, içerikle alakalı ve vardır edebilirsiniz dönüştürmek zorunda üzerinde istenen eylem.

Her grup farklı bir e-posta pazarlama taktiği ve mesajlaşma gerektirir. Her “alıcı personel” in kendine özgü ilgileri, istekleri ve ihtiyaçları olacak. Ayrıca, alıcının satın alma sürecinin farklı aşamalarını dikkate almanız ve buna göre her grup için e-postalar oluşturmanız gerekir. Bu farklı ihtiyaçları ve ilgi alanlarını yakalayan özel e-postalar, açık oranı artıracak ve oranları tıklayacak ve elbette değerli e-posta alma şansınızı artıracaktır.

Segmentleme birçok şekil alabilir. Sadece iş hedefleriniz için en iyi olan yolu seçin.

“Persona” bölümlemenin yaygın bir yolu aşağıdaki listeleri içerebilir:

Bülten listesi
Şirket veya ürün güncelleme listesi
Müşteri listesi
Kurşun listesi
Takip Etme, Ama Dikkatli Bir Şekilde

Kişilerin günlük olarak aldıkları tüm e-postalarla, e-postanızın karışık çalınması veya alıcıların dikkatinin dağılması ve e-postanıza geri gelmeyi unutması kolay olabilir.

Bu nedenlerden dolayı takip etmek önemlidir.

Bazı pazarlamacılar çok sık takip ettikleri noktaya kadar takip etmekte ve hızlı bir şekilde sinir bozucu hale gelmektedirler. Diğerleri çok dikkatli olabilirler ve yeterince takip etmezler.

Ancak doğru zamanda ve sıklıkta uygun takip, çok etkili olabilir. Takip, markanızı alıcının zihninde tutmak için önemlidir. İlk önce bir markayı ve şirketinizi bir ihtiyacı yerine getirmek için aramalarını veya düşünmelerini istiyorsunuz.

İnsanlar e-postalarınızı ne zaman beklemeleri gerektiğine açık olmalı ve pazarlık tarafınızı desteklemeli ve bu sözü yerine getirmelisiniz. Günlük ürün güncellemelerini vaat ediyor, ancak haftada bir e-posta gönderiyorsanız veya haftalık promosyonlar hazırlıyorsanız, ancak her gün e-posta gönderiyorsanız, e-posta pazarlama kampanyanız büyük olasılıkla başarısız olacaktır.

Analitiğinizden yaptığınız araştırmalar ve “alıcı personeliniz” inizin her birinin incelenmesiyle, e-postalarınızın ne sıklıkta ve ne zaman gönderildiği ve takip edilmeden önce ne kadar süre izin verileceği konusunda bir fikriniz olmalıdır.

Birçok e-posta pazarlama platformu, takip araçları olarak işlev görebilen otomatik yanıtlama e-postalarına sahiptir. Bunlar, belirli bir frekansta takip eden e-postalar göndermek için programlanabilir.

E-posta pazarlama kampanyası, müşterilerin şirketiniz, markanız ve ürünleriniz / hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olmasının yanı sıra müşteriler ve potansiyel müşterilerle değerli ilişkiler kurmanıza olanak tanımanın harika bir yoludur. Mevcut ve potansiyel müşterilerle iletişime geçerek onlarla çok önemli ilişkiler kurabilir.

En az bir pazarlama kampanyası denememiş bir şirket olması muhtemel değildir. Bu kampanyalar baktıklarından daha zordur, çok beceri, zaman ve çaba harcarlar.

Ancak, doğru bir şekilde yapılırsa, firmanız için birçok satış getirebilir.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba. Birwebtasarim.net adresinizi kontrol ettim ve görüyorum ki biraz
    yinelenen içerik bu yüzden muhtemelen google’da üst sıralarda yer almanızın nedeni budur.
    Ancak bu sorunu hızla çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı