GoogleSeo

Bir Google SEO Satıcısı Tutmadan Önce Bildiğim 5 Şey

Bir web tasarım Çalıştığım şirkette yaptığım işin bir parçası olarak, temel olarak nasıl Google SEO yapılacağını “kendime öğrettim” .

Kolay değildi ve bir gecede olmadı.

Mutlak bir Adana SEO uzmanı olduğumu iddia etmiyorum , ancak birkaç püf noktası ve kısayol öğrendim – Etik, etkili, Google SEO stratejileri ve taktikleri hakkında konuşuyorum – sitenizi yasaklayan, bu kadar huzursuz ve kendine zarar veren türden değil Google. 

Ne yazık ki, bu bilgiyi zor kazanılmış deneyimlerden kazandım – niteliksiz ve güvenilmez SEO satıcılarıyla birkaç kez çalışarak.

Gerçek şu ki, dışarıda gerçekçi olmayan sözler veren, garip ve ayakkabıcı yöntemler kullanan ve iyiden daha fazla zarara neden olan çok sayıda kötü SEO şirketi var.

Özellikle birkaç yıl önce, Adana SEO hizmetleri alanı bir tür Vahşi Batı idi; Google, algoritmasını değiştirdiği için nihayetinde sürdürülemez sonuçlara ulaşabileceğini iddia eden çok sayıda gece uçuşu yapan firmalar oldu . 

Güzel haberler?

İyi SEO önemlidir ve iş sonuçlarınızda fark yaratır.

Kesinlikle mümkün – her zamankinden daha fazla – SEO, daha iyi arama sonuçları elde etmek ve sitenize daha fazla trafik almak için, sistemi oynamak için etik olmayan püf noktaları yapmadan ve sitenizi bir robot gibi ses çıkarmadan doğru bir şekilde elde etmek için yazdı. 

Şirketinizin SEO’yu doğru şekilde yapmasına ya da potansiyel müşterilerinizle güven oluşturarak hizmetlerinizi daha etkin bir şekilde satması için SEO danışmanlık şirketinize yardım etmekte değerli olabilecek pek çok ders aldım. 

İşte ilk SEO satıcımı işe almadan önce bilseydim keşke beş şey.

1. SEO Garantileri Sıkça Gerçekçi Değildir

Bir SEO firması size “Google’daki en iyi 10 arama sonucu” sözünü veriyorsa, hemen çalıştırın.

Gerçekçi değil.

Aslında, özellikle daha popüler ve rekabetçi arama anahtar kelimelerinden bazıları için Google’da en üst noktayı garanti etmek imkansızdır.

Sitenizin Google’daki merdiveni tırmanmasını sağlamak çok zaman alıyor ve çalışıyor.

Bir gecede olmasını beklemeyin ve yapabileceklerini söyleyen birine güvenmeyin. 

2. SEO Zaman Alır

SEO, bir anahtarı çevirip, içine dökülen sonuçları izlediğiniz bir şey değil – bu devam eden bir süreç .

Sitenizi sürekli ayarlayıp SEO stratejilerinizi ayarlamanız ve ardından Google’ın sonuçlarınızı nasıl gördüğünü görmek için beklemeniz gerekir.

Bir bahçe dikmek gibi – tohumları ekmeniz, hangilerinin filizlenip büyüdüğünü görmeniz ve ardından ilerlemenizi sürdürmek için zamanla bahçeye eğilmeniz gerekiyor.

Google algoritması sürekli öğreniyor ve uyarlanıyor, bu yüzden SEO stratejilerinizin yetişmesi gerekiyor. 

3. Anahtar Kelime Yoğunluğu Hakkında Endişelenme

İlk SEO satıcım sitemizin içeriğini bir robot okuyabilecekmiş gibi yeniden yazmamı sağladı ve genel metin içinde belirli bir anahtar kelime yüzdesini dahil etmeye çok fazla odaklanmamı sağladı.

Belirli bir noktadan sonra, anahtar kelime yoğunluğu saçma gelmeye başlar – içeriğinizin sesini ve akışını değiştirir ve bir robot için yazıyormuş gibi hissetmenizi sağlar.

Belki bu 2009 yılında geri çalıştı, ancak Google o zamandan beri daha akıllı olmuştur.

Google, web sitesinin gerçekte neyle ilgili olduğunu iddia ettiği şeyleri “hakkında” olduğu yüksek kaliteli içeriğe sahip web sitelerini ödüllendirmeye meyillidir – web sitenizi yalnızca “iş” terimleriyle doldurmaz ve Google’ın size müşteriler göndermesini beklersiniz.

Elbette, anahtar kelimeler ekleyin ve işletmeniz için önemli olan anahtar kelimeleri hedeflemeye çalışın, ancak anahtar kelime yoğunluklarını hesaplamakta çıldırmayın.

İnsan kitlesi için insanlık ile yazın.  

4. Kalite Linkleri, Miktar Bağlantıları Değil

SEO oyunu eskiden gölgeli bağlantı çiftlikleri ve İnternet’in diğer karanlık köşelerinden bağlantılar için ödeme yapmak zorunda kalsanız bile siteye çok sayıda bağlantı alma konusundaydı.

Gerçek şu ki: düşük kaliteli bağlantılar bir kaybeden oyunudur.

Alt sıradaki sitelerden tonlarca bağlantı almakla ilgili değil; Aslında, bu kötü.

Bugün, insanların okumak ve paylaşmak istedikleri gerçekten iyi içerikistiyorsunuz.

Saygın sitelerden (Search Engine Journal gibi) birkaç iyi bağlantı elde etmek için daha fazla çalışmak, eski bir bağlantı kurma stratejisi ile namlunun altını kazımaktan daha iyidir.

Google, sahip olduğunuz şirket tarafından sizi yargılar. Çok düşük kaliteli siteler sitenize bağlanıyorsa, Google sonuçlarınız zarar görür. 

5. Hızlı Sonuçlar İstiyor musunuz? Google Reklamlarını Kullan

SEO’nuzda hemen bir artışa ihtiyacınız varsa, en önemli arama terimleriniz için Google Ads’i satın alın. Bu sizi hemen listenin başına getirir.

Google’ın gelirinin çoğunu ücretli arama reklamlarından almasının bir nedeni var: çalışıyor.

Başlamak için Google Reklamları Anahtar Kelime Planlayıcı aracını inceleyin.

Denemeye ve öğrenmeye devam edin.

Yeni şeyler deneyin ve ne sonuçlandığını görün.

İşinize ve hedef anahtar kelimelerinize bağlı olarak, 500 ABD doları tutarında Google PPC reklamıyla ne kadar çok şey yapabileceğinizi görünce şaşırabilirsiniz. 

Google ve Yayıncılara Potansiyel Etki

Google doğrudan haber servisinden gelir elde etmiyor, bu nedenle Google Haberler’i Avrupa’dan çekmesi, şirkete finansal olarak zarar vermedi.

Öte yandan, haberler, insanların Google’a geri dönmesini sağlayan, arama sonuçlarında reklamlarla para kazanılan şeydir.

Google SEO Haberler’i Avrupa’dan kaldırmanın yayıncıları da etkileyeceği anlaşılıyor, ancak Bloomberg yayıncıların trafiği üzerindeki etkisinin şu anda “belirsiz” olduğunu söylüyor.

Milletvekilleri önerilen telif hakkı yasasının ayrıntılarını tamamladıklarında, önümüzdeki birkaç ay içinde bir anlaşmanın mümkün olacağı söyleniyor.

Google, Google Haberler hizmetini Avrupa’dan çekmeye karar vermeden önce sözleşmenin ayrıntılarını dikkatlice inceleyecektir.

Sonuç

SEO asla bitmez, bu yüzden devam eden bir süreç olarak buna bağlı kalmalısınız.

Her hafta veya her gün biraz zaman harcayın, örneğin bazı basit günlük işleri yapın:

  • Yeni içerik oluşturma.
  • Web sitenizi güncelleme
  • Sitenize sosyal medyada bağlantı gönderme.
  • Ve dahası .

Bütün bunlar sürdürülebilir, uzun vadeli bir SEO stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. 

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı