Google Haberler

3 Yeni Google ve Bing PPC’den Yararlanılacak Özellikler

Google diyorki Ücretli arama dünyasında hepimizin karşı karşıya olduğu büyük değişim hacminden bıktınız mı?

Hiç şüphe yok ki, Google Reklamları ile ilgili birçok şey oluyor – Bing’in birkaç ilginç ve yararlı duyurusu olmasına rağmen.

Çok sık küçük duyurular (ve bazen büyük duygular) cevapsız kalır, çünkü sadece bununla karşılaşmazsınız veya değişiklik başka şeyler üzerinde çalıştığınız bir günde gerçekleşir. Bunu, kayıp gelir ve fırsat şeklinde önemli maliyetlere sahip olabileceği için en büyük sorunlardan biri olarak sıralıyorum.

Bu nedenle, bu makale, ücretli arama harcamalarınızdaki YG’yi artırmak için şu anda yararlanabileceğiniz en son üç en sevdiğim değişikliği tamamlayacak.

Uygun olduğunda, bu yeni özellikleri nasıl kullandığım konusunda da bazı ipuçları vereceğim. Evrensel olarak uygulanmazlar, ama umarım size bazı fikirler verir.

1. Duyarlı Reklamlar

Tüm yeni PPC yayınlarından ikinci favorim (ve Google tarafından favorim), Duyarlı Reklamların mevcut reklam biçimlerine eklenmesiydi .

Henüz bu yeni formatla mı oynuyorsunuz? Olmazsa, yapmalısın – ama dikkatli ol. Bunu şu şekilde okuyabilirsiniz:

Artılarını ve eksilerini bir anlayışla.

Onları ayarlamak için kullandığınız arayüze hızlıca bir göz atalım:

Aslında hepimizin tanıdığı ve sevdiği genişletilmiş metin reklamlara benziyor, ancak büyük bir farkla, 15 olası başlık ve dört açıklama var.

Elbette, herhangi bir zamanda hepsi görünmeyecektir. Google, birlikte çalışmaları için verdiklerinize ve gördükleri geçmiş metriklere dayanarak tıklamaları etkileyebilecek olasılıklar olarak gördüklerini temel alarak, reklamların çeşitli sürümlerini oluşturmak için iç sistemlerini kullanır. Orada büyük artılardan ve büyük eksilerden biri.

Bu nedenle, varyasyonları test etmek için çok sayıda reklam oluşturmak yerine, tek bir reklam oluşturabilir ve Google’ın testleri sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Madalyonun diğer tarafında, dönüşümlerin tıklanmasını tercih edebilir ve hangi kombinasyonların diğerlerinden daha iyi çalışacağına ilişkin varsayımlarında yanlış olabilirler. Binlerce gösterimden sonra elementlerin tamamen denenmemiş olduğunu gördüm.

Yani, tam olarak yaptığınız gibi sınamak için güvenemezsiniz ama sonra, siz (ve uzatma Google’ın gelire göre) tıklama maksimize reklamlar oluşturmak için sahip olduğu veri her bit kullanacak şekilde güvenebilirsiniz ve onlar sahip çok veri için birlikte çalışmak.

Dürüst olacağım, bu reklam türünü seviyorum. Bu, başlangıç ​​noktası ya da eklenti olarak kullanma eğiliminde olduğumu söyledi.

Yeni reklam grupları oluştururken, tek bir duyarlı reklam oluşturabilir ve bunu suları test etmek için kullanabilirim, eğer düşük performans gösteren tüm reklamları olan bir grupta çalışıyorsam, onları durduracağım ve aynısını yaparım zaten çok fazla tıklama ile ek bir test alanı olarak duyarlı bir reklam oluşturacağım.

Performansı düşük bir kampanya yayınladığımı veya yeni bir reklam grubu oluşturduğumu varsayalım, Google’ın zaman içinde tercih ettiği kombinasyonları izleyeceğim (reklamların günde kaç gösterim alacağı ve verilerinizin istatistiksel olarak ne kadar önemli olmasını istediğinize bağlı olarak) ve , grubun oldukça iyi performans gösterdiğini varsayarsak, daha sonra en iyi performanslarla eşleşen genişletilmiş metin reklamlar oluşturacağım ve grubu reklamları eşit şekilde döndürecek şekilde ayarlayacağım.

Temel olarak, Google’a göre iyi performans göstermesi gereken, ancak Google’ın çok fazla yaslanmasına izin vermeyen reklamları çıkarmak, testin yanıt veren reklamlarda işe yaramaz hale gelmesini sağlar.

İyi performans gösteren bir kampanyam varsa ancak yeni reklamları test etmek istiyorum, iyi performans gösteren tüm reklamları devam ettiriyorum, reklam rotasyonunu eşit şekilde döndürmek ve yeni bir duyarlı reklam eklemek için kullanıyorum.

Diğerlerinin altında performans gösterse bile, toplanan veriler ve ilham verdiği reklamlar, genellikle TO’da yüzde iki veya daha fazla ve yüzde 4 ila yüzde 6 arasında bir artışla uğraşırken çok olumlu sonuçlar verdiğini göstermiştir. TO – çok fazla trafik olabilir.

2. Bing Ads Zamanlanmış İthalatları

Tamam, bu aslında birkaç yıl önce başlattı. Ancak Google, başa çıkamayacakları başka bir başlık ve açıklama eklediğinde biraz işe yaramaz hale geldi. Birkaç ay önce giderildi , bu yüzden bu listeyi hazırladı.

Şimdi kendi kendinize düşünüyor olabilirsiniz, bu Bing… Bing’den maddeye yeterince trafik alamıyorum. Eh, işte Bing hakkında bir şey: yüksek hacimli bir kampanyanız yoksa, muhtemelen haklısınız.

Düzeltme, sen vardı muhtemelen doğru.

Bing , 2017 yılında otomatik Google Reklamları içe aktarma işlemlerine ekledi . 2018’de, daha sağlam Google biçiminin desteğini eklediler ve bununla birlikte çok az bir maliyetle bir ton trafik geldi.

İşte sorun şu ki, gösterimlerinizde yeterince yüksek değilse, işletmeniz için bir Bing Ads kampanyası oluşturmaya ve yönetmeye değmeyeceği doğru olabilir . Trafiği kesecek bir motor olan tek başına Google Reklamlarını yönetmenin zamanını haklı çıkarmanın ve genişlemenin yeterince zor olduğu senaryolar gördüm.

Ancak zamanlanmış ithalat oldukça acısız hale getiriyor. Şuna benziyor:

İçe aktarma sıklığını zamanlayabilirsiniz ve gerisini hallederler.

Şimdi, her zaman olduğu gibi, dezavantajlar var. Bunu bir set ve unutma senaryosu demiyorum.

Bing kullanıcıları Google kullanıcılarından farklıdır ve tıklama maliyetleri hala daha farklıdır. Dolayısıyla, yapmanız gereken bazı değişiklikler var, ancak temel olarak en zor iş, yeni reklamları döndürme ve kampanya ayarlarını düzenleme.

Haftalık bir içe aktarma zamanlaması için kampanyalar oluşturma eğilimindeyim ve hiçbir şeyin beklenmedik bir şekilde gitmemesini sağlamak için beni yalnızca haftalık olarak açmam gerekiyor.

Bazı kampanyalar, yalnızca Bing’de aylık olarak kontrol edeceğim kadar düşük bir düzeyde. Daha fazla ve kampanya maliyetlerinde olabilecek küçük fark için bana para ödemeye değmez.

En uygun olduğunu söylemiyorum, Bing’in Google’a vereceğiniz dikkati verecek kadar trafik sağlaması harika olmaz mıydı?

Ancak birçoğu için yapmaz ve bu, çok az zaman harcanan bir Bing hesabını dolaylı olarak yönetmenin etkili bir yoludur, bu da reklamverenlere ek bir motora erişim ve düşük yatırım süresi için önemli bir trafik sağlar.

Son zamanlarda bunu, her ikisini de yayınlayan bir müşterinin kampanyasına ekledim. Açıkçası Google’a daha fazla çaba harcadım, çünkü para kanıyordu ve Bing’den gerçekten fazla ilgi görecek kadar trafik yoktu.

Otomatik programı ayarladıktan sonra müşteri dönüşümleri iki katına çıkardı – beklediğimden daha fazla ve bana daha fazla Bing trafiği alabilecek miydi diye soruyordu.

3. Google Kişiselleştirmeyi Optimize Etme

Google Optimize’ı kullanmadıysanız, biraz düşünmelisiniz. Genelde iyi bir test aracı olmasına rağmen , Eylül ayında Google’ın gerçekten heyecan verici kişiselleştirme özellikleri eklediklerini duyurduğunu duyurdu .

Optimize ile her zaman sağlam A / B ve çok değişkenli testler yaptık. Bu eklentinin ürettiği şey, bir sayfanın içeriğini Google Analytics, Google Reklamlar ve sitenin kendisinden çizilen verilere dayandırma yeteneğidir.

İşte oluşturabileceğiniz kural türlerine bir göz atın:

Tahmin edilebileceği gibi, içeriği URL’ye veya URL türlerine, yönlendirenlere, yerlere ve cihazlara göre düzenleyebilirsiniz. Ancak, gerçekten ilginçleştiği nokta, çerezler, JavaScript ve (kişisel favorim) Veri katmanını temel alarak bir sayfayı / siteyi özelleştirebileceğimiz tabana doğru.

Temel olarak, sayfalarımızı Veri katmanındakilere göre kolayca özelleştirebiliriz, bu sayede birisinin belirli sayfaları ziyaret edip etmediği, sepetinde öğe olup olmadığına ve hayal edebileceğiniz başka bir şey olup olmadığına göre düzeni kolayca düzenleyebilirsiniz. .

Bu, ziyaretçiyi gönderen anahtar kelime veya reklam grubu gibi Google Reklamları bilgisine dayanarak bir sayfanın içeriğini kolayca uyarlama, içeriğinizi, uygun olduğunda belirli terimleri eklemek veya bunları enjekte etmek üzere düzenlemek için yeteneği gölgelemek değildir.

İyi bir örnek, eş anlamlıların sıklıkla kullanıldığı, “şirket” vs “sağlayıcı” gibi kelimelerdir. Bunları aynı sayfaya indirmek isteyebilirsiniz, ancak arayanın daha rahat kullandığı terimleri kullanmak için terimleri değiştirebilirsiniz.

Şimdi çok kolay ve bunun üzerine, daha iyi olup olmadığını görmek için varsayılan metne veya diğer değişkenlere karşı test edebilirsiniz.

Temel olarak, henüz Google Optimize ile oynamaya başlamadıysanız, içeri girin. Ücretli dışında çok fazla bir alanı kapsıyorsa, PPC geliştirmelerimin bu makalesine, sahip olabileceği önemli etki nedeniyle dahil edilmesi gerekir. dönüşümlerde.

Yakınınızdaki Bir Sunucuya Yakında

Kristal topumdan çıkarsam, önümüzdeki birkaç ayın onlarla birlikte bir dizi ilginç geliştirme ve gelişme getireceğini garanti edebilirim.

Özellikle, video reklam alanında Google’dan büyük bir şeyleri izleyeceğim ve genel olarak Bing’den izleyeceğim.

İle Verizon anlaşma Bing Ads Yahoo’nun reklam envanterinin bütünlüğü ama belki daha da önemlisi erişim sağlamasını olacak, bunlar oldukça zaman teknolojik olarak Google’da gerisinde kaldığı ettik bir alandır mobil içine kazanç sağlamak mümkün olacak.

Tabii ki, bu değişime girmek için zaman alacaktır, ancak onlardan önce bazı büyük duyurular bekliyorum.

Benzer Makaleler

Google indexleme Mantığı Nedir? Hızlı indexlemenin Önemi Nedir

feridkaplan

Ücretsiz SEO Site Denetim Araçları

feridkaplan

SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor

feridkaplan

Yorum Yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA