Google

2019’da Linkler ve Sıralamanın Durumu Nedir?

Google sıralama Bağlantılar siteleri eskisi gibi sıralamıyor gibi görünüyor. İyi bir bağlantı grubu artık bir cümle için sıralama yapacağınızı garanti etmiyor. Ayrıca, bağlantıların etkisini susturan başka sıralama faktörleri de vardır. Aşağıdaki görüşümü temsil ediyor. Katılmıyorum çekinmeyin.

Birkaç yıldır bağlantıların etkisinin azaldığı bir arama ortamında bulunduğum izlenimi altında bulundum. Linkler hala önemlidir, ancak içerik bana göre, sırada ne olduğu konusunda artan bir etki kazanmıştır.

SERP’lere İlk Engel: Çekirdek Algoritması

Siyah şapka gruplarıyla ilgili düzenli bir soru Pop ve Drop’dur. Pop and Drop, bir site bir dizi bağlantı edindiğinde ve yalnızca daha sonra bırakılmak üzere SERP’lere açılır. Bağlantılar devalüe edildi. Çekirdek Algoritmasının bir parçası olarak gerçek zamanlı olarak çalışan Penguin algoritmasının bu olduğuna inanıyorum.

Gerçek zamanlı derken, gerçek zamanlı demek istemiyorum. Ağın indekslenmesi ile çeşitli SERP’lerde değerlerin yeniden hesaplanması arasında bir gecikme var. Google tarafından gerçek zamanlı olarak anılır.

SERP’lere İkinci Engel: İçerik Analizi

Bing iyidir, çünkü bağlantılardan çok içeriğe güvenir. Bağlantılar bir rol oynar ancak benim görüşüme göre, rol bir sitenin yetkili, faydalı ve güvenilir olup olmadığını doğrulamakla sınırlıdır. Bu önemli bir nokta.

Güvenilirlik ve Bağlantılar

Çapa metni spam iletisinin bağlantı sinyalini, güvenilirliğini gösteren bir sinyali temizlediğinizde kalan budur.

Google metne ne kadar ağırlık vermeli? Google’ın, çapa metnini çevreleyen metni, Google’ın çapa metnini kullanmak için kullandığı şekilde kullanabileceğine dair kanıt vardır.

SEO’lar Bing’i düşürmek için hızlıdır ancak Bing’de nasıl sıralanacağını yanıtlamak konusunda sessizdir. Bunun nedeni, Bing’in içerik ve kullanıcı tercihlerini anlamaya odaklanırken, SEO ise rote anahtar kelimesi ve link oluşturma stratejileri için Google’a odaklandı. Ancak bu eziyet stratejileri artık işe yaramıyor. Google, sayfa ve kullanıcı tercihi sinyallerinin sıralama gücünü arttırıyor. Bing gibi.

Link Oluşturmaya Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Bağlantı kurma için paket servisi, bana göre güvenilirliği kanıtlamaya ve makinenin web sayfalarımızın neye uygun olduğunu anlamasını sağlamaya odaklanmalıdır. Güvenilirliği iletmenin yolu, hangi sitelerden bağlantı aldığınız konusunda titiz olmakla birlikte, hangi sitelere bağlantı verdiğinize çok dikkat etmektir.

Bağlantı kurma için, bağlantınızın bulunduğu sayfanın ilgili içeriğe sahip olmasının daha da önemli olabileceğine inanıyorum. Ayrıca, giden bağlantıların da alakalı olduğundan emin olun. Sadece o web sayfasından değil, tüm siteden. Diğer her sayfa düşük kaliteli sitelere bağlantı veriyorsa, iyi bir sayfadan gelen bağlantı ne işe yarar? Bunun gibi bir site, kaldırılan PageRank’i geçme yeteneğine sahip olacaktır. Küçültülmüş bağlantı grafiği bu şekilde çalışır.

Google Ücretli Bağlantıları Tanımlayabilir mi?

Eğer spekülasyon yapacak olsaydım, Google’ın ücretli bağlantıları tanımlamak için giden bağlantıları kullanabileceğini söyleyebilirim. Sadece tek bir sayfadan değil sitenin tamamından.

Masanın altında bağlantı satan katılımcılardan makaleler yayınlayan haber siteleri, bu haber sitelerini olumsuz bağlantı çevrelerine yerleştiren bir site sınıfına bağlanıyor.

Bu, benim görüşüme göre, PageRank geçmeyen bağlantılar ile sonuçlanır.

Siteleri outlinking modellerine dayanarak spam olarak yeniden sınıflandırmanın işe yaradığını gösteren çeşitli algoritmalar vardır. Bunlardan bazıları, güven tipi algoritmalar, güven karşıtı algoritmalar ve siteleri yeniden sınıflandıran ve azaltılmış bir bağlantı grafiği oluşturan çift tohumlu güven karşıtı algoritmalardır.

Penguen Algoritmasına benzeyen bu tür algoritmalar, PageRank’in yayılmasını önler. Oku: Bağlantı Mesafesi Sıralaması Algoritmaları 

Linkler Reddedildi?

Bağlantılara dayalı sıralamaların reddedildiği durumlar vardır. Sebebi, modifikasyon motoru olarak bilinen şey. Değiştirme motoru, kişiselleştirme ile ilgili bir algoritmalar kümesidir. Coğrafya ve önceki aramalar, gördüğünüz site türlerini etkileyebilir.

Belirli bir sorguyla arama yapan kişilerin çoğunluğu belirli bir coğrafi bölgeden geliyorsa, Google, SERP’lerin 2. sayfasından bir sayfa bile çekebilir ve algoritma, bu algoritmaya sahip olan kullanıcıları memnun edebileceğini belirlerse coğrafi alan.

1 – Dahil Etme Bağlantıları

Değiştirme motoru devreye girdiğinde ve çekirdek sıralama faktörleri bir kenara konsa bile, bağlantılar hala önemlidir; sadece bu senaryoda sıralaması önemli değil. Katılma için önemlidirler.

SERP’lerde kalabilmek için sitenizdeki giden linkleri ve link aldığınız siteleri düşünmeniz önemlidir. Dış kısımdaki spam olmayanlar kendi iç kısımlarına sıkışmış, içlerindeki spam olmayanlar ise Güvenilir İndirgenmiş Bağlantı Grafiğiiçindeki azalmış bağlantı grafikleri açısından düşünün .

Bence oyunda kalabilmek için güvenilir Reduced Link Graph’da olmalısınız.

2 – 200 Sıralama Faktörünü Kaybet

Bir bağlantı oluşturucu olarak göreviniz, Google’ın bir siteyi 1-3 konumlarında neden sıralamasının kesin nedenini belirlemektir. 
Her zaman bağlantılar veya sayfa içeriği değildir. Ardından, bu nedene uymak için stratejinizi güncelleyin. Bariz nedenleri kaçırmayın.

Unutmayın, sadece bir sitenin düzinelerce veya yüzlerce “powered by” altbilgisi bağlantısına sahip olması, bu bağlantıların bu sıralamaları güçlendiren anlamına gelmediği anlamına gelmez.

Değiştirilmiş SERP’lerde, geleneksel sıralama faktörleri bir kenara konulur. Bu nedenle “güç veren” bağlantılar, bu sıralamayı güçlendiren şey DEĞİLDİR.

Bu nedenle, bazı KINDS sitelerinin neden en üstteki üç pozisyonda, sonraki üçte sıralamanın nedenini teşhis etmeye çalışırken, 200’den fazla sıralama faktörü olarak düşünmeyi bırakmanın önemli olduğuna inanıyorum.

Eğer bariz sıralama faktörleri (sayfadaki ve sayfadaki) anlamsızsa, bunlara bakmayı bırakın ve Sıralamayı Değiştirme Motoru perspektifinden değerlendirmeye başlayın.

Teşhisinize göre 200’den fazla sıralama faktörü ayırmamak, bir sitenin neden sıralamasının gerçek sebebini kaçırmanıza neden olabilir.

Örneğin, “powered by” bağlantılarının altbilginin bir sitenin sıralamasının nedeni olduğu sonucuna varırsanız, asıl nedenin aslında içeriğe özgü kullanıcı kastı olması durumunda, sitenin sıralanmasının gerçek nedenini özleyeceksiniz.

Bununla beraber, rakibi yenmenin bir yolunu bulma fırsatını kaçırırsınız.

Google, siteleri bir coğrafi bölgeden tercih ediyorsa, o coğrafi bölgeye bağlı sitelerin bağlantılarını, özellikle site adına, web sayfalarında veya Whois kayıt verilerinde almaya odaklanın.

Bu coğrafi bölgenin adını içeren bir sayfa oluşturun ve bu coğrafi bölgeye dayanan sitelerden bağlantılar ve bağlantı olmayan alıntılar oluşturun.

Bazen Google, eğitimsel, bilimsel veya bilgilendirici siteleri tercih eder. Kararı ver. Ardından bu bulguyu bağlantı kurma stratejinize dahil edin.

200+ sıralama faktörü açısından düşünmeyi bırakmanın yararlı olduğunu düşünüyorum. Kullanıcıların Google’ın sıralamada belirttiği şekilde neyi istediğini anlama perspektifinden rakip analizi ve içerik oluşturma yapmanın giderek daha önemli olduğuna inanıyorum.

Yeni gerçek şu ki, bağlantı kurduğunuz sayfa şu anda en üstte yer alan aynı sayfa değilse, ilk iki, üç veya beşi kırmak için yeterli bağlantıyı kazanamaz, oluşturamaz veya satın alamazsınız.

Google Link Savaşını Kazandı mı?

Bağlantıların kullanışlılığını etkileyen başka bir sorun var ve bu şekilde bağlantılar sayılıyor ve sayılmıyor. 
Bunu göz önünde bulundurun: Spamlı bağlantılarla mücadele veya spam olmayan bağlantıları bir okunaklı siteden başka bir okunaklı siteye yayma konusunda önemli bir araştırma yayınlanmasından bu yana birkaç yıl geçti.

Bugün yapılan araştırmanın çoğu, içeriği anlama ve kullanıcının amacını anlama üzerinedir. Neredeyse link savaşı kazanılmış gibiydi.

Bu, arama motorlarının sizi dövdüğü anlamına mı geliyor?

Bence değil. Google kullanıcılara odaklanmıştır. Pratik bir yayıncının kullanıcıların ne istediğine odaklanacağı da mantıklı.

SEO’lar Linklere Çok mı Odaklanıyor?

Google çalışanları SEO’ların bağlantılara çok fazla odaklandığını söyledi. Katılmaya eğilimliyim. Bağlantılardaki bu inanç, ticareti özel blog ağlarında ve ücretli bağlantı programlarında yönlendiren şeydir.

Linkler önemlidir. Ancak bu bağlantıları kazanan içeriği oluşturmak çok önemlidir. Arama sorgularını anlama ve web sayfalarını anlama üzerinde çok fazla odaklanma var, yalnızca temel konulara geri dönüp kullanıcıların ne istediğini (arama sorgularını anlama) ve bunun sayfadaki içerikle nasıl ilişkili olduğunu anlamaya odaklanmak mantıklı geliyor.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı